2011 01 28

Lietuvių akistatą Eurolygoje po dramatiškos kovos laimėjo „Fenerbahce Ulker“

Antrą pergalę iš eilės Eurolygos „Top-16“ etapo varžybose iškovojo du lietuvius savo gretose turinti Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipa. Ji namuose tik po atkaklios kovos 75:73 (21:20, 16:13, 17:19, 21:21) palaužė Roberto Javtoko atstovaujamą Valensijos „Power Electronics“ (1:1) ekipą.
Roberto Javtoko ir Darjušo Lavrinovičiaus akistata.
Roberto Javtoko ir Darjušo Lavrinovičiaus akistata. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Įtempta kova vyko viso mačo metu. Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus keletai sekundžių ir turkams pirmaujant dviem taškais (75:73) „Power Electronics“ krepšininkai dar turėjo kamuolį savo rankose, tačiau Emiras Preldzičius blokavo du varžovo metimus ir finalinė serija užfiksavo „Fenerbahce Ulker“ ekipos pergalę.

Šarūnas Jasikevičius Turkijos klubui per 11 minučių pelnė 4 taškus (dvitaškiai 2/4), atkovojo vieną kamuolį, dukart suklydo ir atliko du rezultatyvius perdavimus.

Darjušo Lavrinovičiaus sąskaitoje per 23 minutes – vos 2 taškai (dvitaškiai 1/4), tačiau net 9 atkovoti kamuoliai, trys klaidos, du perimti kamuoliai bei du rezultatyvūs perdavimai, vienas blokuotas metimas.

„Power Electronics“ ekipoje 32 minutes rungtyniavęs Robertas Javtokas įmetė 9 taškus (dvitaškiai 4/8, baudos 1/2), atkovojo 7 kamuolius, po kartą perėmė kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą, padarė 2 klaidas, blokavo vieną varžovo metimą.

„Fenerbahce Ulker“: Omeras Onanas 22, Marko Tomasas 15, Mirsadas Turkčanas 14 (7 atk. kam.).

„Power Electronics“: Rafa Martinezas 14, Duško Savanovičius 11 (7 atk. kam.).