2014 07 12

Lietuvos 20-mečių krepšinio rinktinė tapo Europos čempionato A grupės lydere

Pergalingai Graikijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionate žaidžia Lietuvos rinktinė.
Donatas Tarolis
Donatas Tarolis / NKL nuotr.

Tomo Masiulio auklėtiniai 76:62 (24:16, 16:17, 16:13, 20:16) nugalėjo Vengrijos rinktinę ir su trimis pergalėmis iš eilės įsitvirtino pirmoje penkių komandų A grupės vietoje.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir permainingai. Nė viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos, bet įpusėjus ketvirčiui Vengrijos komanda pelnė 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį (14:9). Tačiau tokia persvara varžovai džiaugėsi neilgai. Lietuviai suaktyvino žaidimą ir po dešimties minučių jau pirmavo 24:16.

Antrajame ketvirtyje Vengrijos krepšininkai neleido įsismaginti lietuviams, palikę jiems tik 1 taško persvarą (25:26, 6 min.). Lietuvos rinktinei sunkiai sekėsi rinkti taškus: tiek dvitaškiai, tiek tolimi metimai lėkė pro šalį, o tuo pasinaudoję vengrai išlygino rezultatą (28:28, 3 min.). Varžovai pristabdė Lietuvos ekipos puolimą, tačiau patys neišnaudojo savo progų. Po Mariaus Grigonio tolimo metimo lietuviai vėl buvo priekyje 31:28, persvarą dar padidino Donato Tarolio dvitaškis (35:28, 1 min.). Lietuvių spurtą iki didžiosios pertraukos užbaigė Luko Lekavičiaus taiklūs baudų metimai ir Justo Tamulio tritaškis. Pasibaigus pirmajai susitikimo daliai Lietuvos komanda pirmavo 40:33.

Po didžiosios pertraukos vengrai toliau neleido atsipalaiduoti Lietuvos komandai, tačiau jiems nepavyko perlaužti rungtynių eigos savo naudai, o kelios sėkmingos lietuvių atakos leido lietuviams pirmauti dviženkliu skirtumu (52:41, 3 min.). Vengrijos rinktinė buvo sumažinusi skirtumą iki vienženklio skaičiaus, tačiau neilgam. Po 30 minučių lietuviai pirmavo 56:46.

Paskutiniame kėlinyje Lietuvos rinktinė nemažino tempo ir didžiąją laiko dalį išlaikė 9-10 taškų persvarą. Likus žaisti 2 minutes, vengrai buvo pavojingai priartėję (60:65), bet tuomet lietuviai spurtavo ir neatidavė varžovams pergalės.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinės gretose buvo Donatas Tarolis, pelnęs 20 taškų (9 atk.kam.). 13 pridėjo Marius Grigonis, 12 – Tomas Dimša.

Šeštadienį lietuvių varžove bus Didžiosios Britanijos rinktinė, kuri 69:66 (21:18, 16:19, 20:17, 12:12) privertė pasiduoti šeimininkus Graikijos krepšininkus.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Lietuva 3 3 0 223:170 6
2. Graikija 4 2 2 277:284 6
3. Didžioji Britanija 3 2 1 177:181 5
4. Vengrija 3 1 2 180:187 4
5. Latvija 3 0 3 182:217 3

Pirmajame varžybų etape dvidešimt komandų suskirstytos į keturias grupes po penkias, o į kitą varžybų etapą pateks po tris geriausias grupių rinktines.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius