2010 07 31

Lietuvos aštuoniolikmečiai po dramatiškos kovos Europos čempionato pusfinalyje išplėšė pergalę ir finale žais su rusais (video)

Vilniuje vykstančiame Europos vaikinų iki 18 metų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė užsitikrino mažiausiai sidabro medalius. Kazio Maksvyčio auklėtiniai turnyro pusfinalyje šeštadienį per paskutines sekundes 67:66 (22:14, 12:23, 17:19, 16:10) nugalėjo Serbijos krepšininkus ir finale žais su Rusijos nacionaline komanda.
V.Čižauskas buvo vienu pagrindinių pergalės kalvių. / BFL nuotr.
Temos: 3 Rusai Serbija Lietuva

Turnyre nė karto nepralaimėjusios Lietuvos nacionalinės komandos varžovai finale paaiškėjo po antrųjų pusfinalio rungtynių tarp Latvijos ir Rusijos krepšininkų. Tik pirmose Europos čempionato rungtynėse su turkais suklupę rusai pratęsė savo pergalių seriją – triuškinamai 73:42 įveikė latvius.

Finalo Lietuva – Rusija dvikova vyks sekmadienį 21.15 val., o dėl bronzos medalių kiek anksčiau (19 val.) žais Serbijos ir Latvijos komandos.

Po laimingai pasibaigusio pusfinalio lietuvių treneris K.Maksvytis kalbėjo, kad žaidėjai tikėjosi lengvos pergalės. Daugiau Lietuvos rinktinės stratego minčių rasite paspaudę čia.

Pusfinalio pradžia sėkmingiau klostėsi K.Maksvyčio auklėtiniams. Jie iš karto pradėjo diktuoti savo sąlygas ir antrojo kėlinio pradžioje jau turėjo 10 taškų pranašumą – 24:14. Tačiau iš karto po to Lietuvos rinktinės puolimo mašina netikėtai sustojo.

Išleido iniciatyvą

Serbų atakos viena po kitos baigdavosi taikliais metimais, tuo tarpu lietuviams varžovų krepšys buvo tarsi užrištas. Galingu spurtu 2:16 Serbijos komanda išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai – 26:34. Iki tol nesunkiai savo varžovus turnyre triuškindavę lietuviai pirmą kartą atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje.

Iki antrojo kėlinio pabaigos likus žaisti nepilnas dvi minutes Dovydas Redikas taikliu baudos metimu pažadino sutrikusius komandos draugus – lietuviams įpusėjus dvikovai pavyko sumažinti varžovų pranašumą iki 3 taškų – 34:37.

Po pertraukos serbai vėl šovė į priekį (36:43) naudodamiesi Lietuvos komandos gynybos spragomis, tačiau netrukus atsigavo ir K.Maksvyčio auklėtiniai. Beveik įpusėjus trečiam kėliniui jie išlygino žaidimą (43:43), bet serbai nebuvo linkę taip lengvai atiduoti iniciatyvos – prieš prasidedant paskutiniam ketvirčiui vėl susigrąžino pranašumą 51:56.

Kovojo iki galo

Lietuviams ir toliau nesisekė sustyguoti išsiderinusios gynybos ir puolimo veiksmų. Serbai ėmė smagintis baigdami savo atakas galingais dėjimais iš eilės. Beveik įpusėjus kėliniui lietuvių varžovai pirmavo 53:66. Turnyro šeimininkai pradėjo lemiamą šturmą ir, daugiausiai pasiaukojamo Jono Valančiūno žaidimo dėka, grąžino intrigą.

Likus žaisti 15 sek. Vytenis Čižauskas dvitaškiu iš po krepšio išlygino rezultatą – 66:66. Serbai turėjo laiko paskutinei atakai, tačiau jų metimas buvo netaiklus, o kamuolį atkovojęs Žygimantas Skučas buvo sustabdytas pražanga. Likus žaisti 1,5 sek. Ž.Skučas pataikė vieną baudos metimą ir Lietuvos komanda išplėšė pergalę 67:66.

Tritaškiai nekrito

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Vytenis Čižauskas (8 atkovoti kamuoliai, 6 klaidos), 12 – Deividas Pukis, po 11 – Dovydas Redikas ir Žygimantas Skučas (7 atkovoti kamuoliai. Jono Valančiūno sąskaitoje 8 taškai, 14 atkovotų kamuolių ir 6 blokuoti metimai.

Serbų ekipoje išsiskyrė Bogičius Vujosevičius ir Nikola Siladi. Jie pelnė atitinkamai 15 ir 14 taškų. Lietuviai laimėjo kovą dėl kamuolių 43:32, tačiau daugiau klydo – 17:11. Abi komandos prastai pataikė nuo trijų taškų linijos. Lietuviai – 15,7 proc. taiklumu (3/19), o serbai – 14,2 proc. (2/14).