2011 07 28

Lietuvos aštuoniolikmečiai pralaimėjo ispanams ir ketvirtfinalyje susitiks su Turkija

Lenkijoje vykstančiame Europos jaunių iki 18 metų amžiaus (U-18) vaikinų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė 75:84 (22:32, 18:18, 20:17, 15:17) nusileido vieniems iš pirmenybių favoritų, bendraamžiams iš Ispanijos, ir pralaimėjimu užbaigė pirmąjį čempionato etapą. Verta paminėti, kad per pirmąsias 4 grupės rungtynes Dariaus Dičkaus auklėtiniai kluptelėjo tik prieš prancūzus.
Lietuvos krepšininkų ketvirtfinalyje lauks turkai
Lietuvos krepšininkų ketvirtfinalyje lauks turkai. / fibaeurope.com nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Lietuviai A grupėje užėmė trečią poziciją ir ketvirtfinalyje grumsis su antrą vietą B grupėje užėmusiais turkais.

Visos ketvirtfinalio poros:

Ispanija – Kroatija
Prancūzija – Serbija
Lietuva – Turkija
Italija – Lenkija

Išsamesnis rungtynių aprašymas:

Pirmuosius mačo taškus pelnė Simonas Kymantas. Alejandro Abrinesas Redondo realizavo dvitaškį su pražanga (2:3). Ispanai laimėjo atkarpą 7:0 ir kiek atitrūko. Lietuviams taškus per pirmąsias 4 rungtynių minutes rinko tik S.Kymantas. Ispanai nepastebimai didino skirtumą ir sužaidus beveik 6 minutes turėjo jau 9 taškų pranašumą (11:20). Ispanijos rinktinė surengė spurtą 9:0 ir pradėjo triuškinti mūsiškius. Ketvirčio pabaigoje ispanai kiek atsipalaidavo ir po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 22:32.

Antrasis kėlinys prasidėjo taikliu Jaime Fernandezo tritaškiu. Skirtumas ir vėl išaugo iki 15 taškų, tačiau tuomet lietuviai sugebėjo pelnyti 8 taškus be atsako (29:37). Ispanai iškart ir vėl padidino pranašumą, tačiau itin smarkiai atitrūkti lietuviai varžovams neleido. Osvaldas Olisevičius smeigė tritaškį (36:43). Ketvirčio pabaigoje vyko atkaklus ir apylygis žaidimas. Įpusėjus mačui Lietuvos rinktinė atsiliko 40:50.

Pirmuosius 5 taškus antrojoje mačo pusėje pelnė ispanai. Didžiąją ketvirčio dalį vyko atkaklus žaidimas. Lietuviai mėgino sumažinti skirtumą, tačiau pastarasis ketvirtyje nė sykio netapo vienženkliu. Visgi, kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė sugebėjo spurtuoti ir priartėti iki 7 taškų (58:65). Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai turėjo 7 taškų deficitą (60:67).

Pirmieji lemiamame kėlinyje pasižymėjo ispanai, tačiau lietuviai atkirto 5 taškais. Danielis Diezas realizavo tritaškį, tačiau S.Kymantas atsakė dvitaškiu su pražanga (68:72). Po Mariaus Grigonio dvitaškiu skirtumas ištirpo iki 2 taškų. D.Diezas rezultatyviai užbaigė dvi atakas iš eilės ir padidino savo komandos atotrūkį (74:81). Lietuviai prastai sužaidė susitikimo pabaigą ir galiausiai turėjo pripažinti ispanų persvarą 75:84.

Lietuva: Simonas Kymantas 23 (11/15 dvit., 1/1 baudos; 9 atk. kam.), Tauras Jogėla 12 (1/2 trit., 4/7 dvit., 1/1 baudos), Tomas Dimša 10 (2/4 trit., 1/5 dvit., 2/2 baudų), Marius Grigonis 9, Tomas Lekūnas 6 (7 atk. kam.), Paulius Semaška ir Lukas Lekavičius (5 atk. kam.) 4, Artūras Gudaitis ir Osvaldas Olisevičius po 3, Martynas Paliukėnas 1, Rokas Narkevičius ir Mantas Mockevičius nežaidė.

Ispanija: Jaime Fernandezas (2/5 trit., 5/11 dvit., 3/3 baudų) ir Danielis Diezas (2/3 trit., 4/12 dvit., 5/6 baudų; 17 atk. kam.) po 19, Jorge Sanzas, Alejandro Suarezas ir Alejandro Abrinesas Redondo po 10, Guillermo Hernangomezas 7, Julenas Olaizola 4, Josepas Perezas 3, Guillemas Vivesas Torrentas 2.