2010 07 30

Lietuvos aštuoniolikmečių krepšinio rinktinė Europos čempionato pusfinalyje žais su serbais (nuotraukos)

Vilniuje vykstančiame Europos vaikinų iki 18 metų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė sėkmingai įveikė ketvirtfinalio barjerą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai penktadienį triuškinamai 84:51 (19:16, 23:10, 25:16, 17:9) nugalėjo Graikijos krepšininkus ir pusfinalyje žais su Serbijos nacionaline ekipa.
Rungtynių akimirka / BFL nuotr.

Lietuvos rinktinės varžovai pusfinalyje paaiškėjo po paskutinių ketvirtfinalio rungtynių tarp Serbijos ir Lenkijos nacionalinių komandų. Serbai įtikinamai 75:57 nugalėjo lenkus ir pateko į  pusfinalį. Kitame pusfinalyje susigrums Latvijos ir Rusijos krepšininkai. Latviai ketvirtfinalyje triuškinamai 78:56 įveikė Kroatijos ekipą, o rusai po atkaklios kovos 73:68 nugalėjo Prancūzijos rinktinę.

Rungtynių pradžioje aikštėje tvyrojo milžiniška įtampa. Didelis lietuvių noras iš karto atsiplėšti nuo varžovų nepavyko – graikai sėkmingai stabdė turnyro šeimininkų puolimą. Vykstant permainingai kovai nė vienai komandai nepavyko išsiveržti į priekį, tačiau pirmąjį kėlinį 19:16 laimėjo Lietuvos rinktinė.

Pajutę savo žaidimą antrajame kėlinyje K.Maksvyčio auklėtiniai šovė į priekį. Prie galingo spurto labiausiai prisidėjo Edgaras Ulanovas, terorizavęs graikus tiek po krepšiu, tiek nuo trijų taškų linijos. Įpusėjus rungtynėms lietuviai susikrovė 16 taškų pranašumą – 42:26.

Po pertraukos graikai sugebėjo išlyginti žaidimą, tačiau tai truko neilgai. Kovingiems lietuviams knietėjo didinti skirtumą ir tai jiems pavyko padaryti. Deivido Pukio, Dovydo Rediko ir Jono Valančiūno dėka mūsų šalies krepšininkai trečiojo kėlinio pabaigoje susikrovė 27 taškų pranašumą – 67:42. Paskutinis kėlinys buvo tik formalumas - lietuviai užtikrintai žengė į pusfinalį padidinę skirtumą iki 33 taškų - 84:51.

Nugalėtojams J.Valančiūnas pelnė 10 taškų ir atkovojo 17 kamuolių. D.Rediko sąskaitoje 19 taškų, D.Pukio - 15 taškų (7 atkovoti kamuoliai), Žygimanto Skučo – 12 (6 atkovoti kamuoliai), E.Ulanovo – 11, Vytenio Čižausko – 5 (9 atkovoti kamuoliai).

Graikų gretose išsiskyrė vienintelis daugiau nei 10 taškų pelnęs Linos Chrysikopoulos. Jo sąskaitoje 21 taškas. Lietuviai buvo taiklesni pagal visas statistines kategorijas, laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 54:39, mažiau klydo – 11:16.