2014 07 15

Lietuvos dvidešimtmečiai Europos čempionate po nesėkmės sugebėjo palaužti slovėnus 63:62

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) rinktinė sugebėjo atsitiesti po apmaudaus pirmadienio pralaimėjimo Ispanijos bendraamžiams. Trenerio Tomo Masiulio vedama ekipa Kretoje vykstančio Europos čempionato antrojo etapo E grupės rungtynėse iškovojo trečiąją pergalę, 63:62 (11:15, 14:23, 17:12, 21:12) palaužę Slovėnijos jaunimo ekipą.
Tomas Masiulis
Tomas Masiulis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Lietuvos jaunieji krepšininkai ir vėl nesėkmingai pradėjo dvikovą – po 20-mt minučių kovos atsiliko 25:38.

Po didžiosios petraukos lietuviai suskubo mažinti atotrūkį, tačiau slovėnai vis sugebėdavo surasti jėgų atsitiesti. Vis dėlto, po trijų kėlinių mūsų žaidėjai atsiliko vos 8 taškais – 42:50.

Paskutinį ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo spurtu 11:2 ir išsiveržė į priekį. Akistatos pabaiga buvo ir vėl nervinga – pirmadienį mūsų atstovams nepasisekė išlaikyti pergalės savo rankose, tuo tarpu antradienį viskas apsivertė aukštyn kojomis.

Paskutinę minutę labai svarbiu šūviu iš toli įmetė Marius Grigonis, o po sėkmingo žaidimo gynyboje gynėjas dar dvitaškiu padidino atotrūkį 63:60.

Nors Matičas Rebečas dviem baudų metimais sumažino skirtumą iki minimumo 62:63, tačiau iki mačo pabaigos buvo likę žaisti 4 sek.  Per likusį laiką lietuviai sugebėjo išsigelbėti – išvengė slovėnų pražangų ir šventė pergalę 63:62.

Mūsiškiai antrąjį etapą užbaigs dvikova su Serbijos rinktine. Būtent šios dvi komandos dalijasi lyderės poziciją E grupėje.

Lietuva: Justas Tamulis 11, Tomas Dimša ir Augustinas Jankaitis po 10, Lukas Lekavičius  9, Denisas Krestininas 7, Marius Grigonis 6, Gediminas Žalalis ir Donatas Tarolis po 4, Jokūbas Gintvainis 2.

Slovėnija: Matičas Rebečas (10 rez. perd.) 16, Jure Ritlopas 14.