2011 01 07

Lietuvos krepšininkai Italijos klubuose buvo rezultatyvūs

12-ąją pergalę Italijos elitinės krepšinio lygos 13-ojo turo rungtynėse iškovojo šešiolikos komandų turnyro lyderis bei čempiono titulą ginantis Sienos „Montepaschi“ klubas su Rimantu Kaukėnu bei Kšyštofu Lavrinovičiumi. Sienos krepšininkai svečiuose 79:75 (21:14, 19:13, 22:17, 17:31) įveikęs į 7-ąją poziciją smuktelėjusią Avelino „Air“ (6 pergalės ir 7 pralaimėjimai) ekipą.
Rungtynių akimirka. / „Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Italija

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Lietuvos krepšininkai pelnė po 14 taškų.

K.Lavrinovičius per 28 minutes pataikė 1 tritaškį iš 4, 5 dvitaškius iš 6, realizavo 1 baudos metimą iš dviejų, po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo varžovo metimą ir kartą prasižengė, o 26 minutes žaidusio R.Kaukėno sąskaitoje 1 taiklus tritaškis iš 2, 4 dvitaškiai iš 5 bei visi 3 baudų metimai, 3 atkovoti ir 4 perimti kamuoliai, klaida ir dvi pražangos.

13 taškų prie pergalės prisidėjo Bo McCallebas, 11 – Marco Carraretto.

Šeimininkams 21 tašką pelnė Taquanas Deanas, 18 – Omaras Thomas, 16 – Szymonas Szewczykas.

Antroje vietoje liko Jono Mačiulio ir Marijono Petravičiaus Milano „Armani Jeans“ (10/3) komanda, nes trečiojoje pozicijoje esantis Armino Urbučio Kantu „Bennet“ (9/3) klubas svečiuose 75:76 (22:23, 18:10, 13:22, 22:21) nusileido į ketvirtą vietą pakilusiai Pezaro „Scavolini Siviglia“ (7/6) ekipai su Tautvydu Lydeka.

Per 16 minučių abu dvitaškius pataikęs T.Lydeka nugalėtojams pelnė 4 taškus, atkovojo 5 kamuolius ir sykį suklydo. Vos 4 minutes svečių gretose žaidęs A.Urbutis įmetė 2 taškus, pataikęs vienintelė mestą dvitaškį.

Septintąją nesėkmę patyrė ir į dešimtąją poziciją smuktelėjo Bolonijos „Canadian Solar“ komanda su Deividu Gailiumi, svečiuose 75:80 (19:16, 17:18, 16:17, 23:19) nusileidusi Blejos „Angelico“ krepšininkams.

Lietuvis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 2 taškus, po krepšiais atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo ir prasižengė 2 kartus. Per 23 aikštelėje praleistas minutes jis realizavo abu baudų metimus, tačiau prametė po vieną tritaškį bei dvitaškį.

Šeštąją pergalę čempionate iškovojo ir į dvyliktąją poziciją pakilo Donato Motiejūno Trevizo „Benetton“ klubas, savo aikštėje 90:66 (25:11, 21:22, 24:17, 20:16) sutriuškinęs autsaiderį Brindizio „Enel“ (3/10) penketuką.

Lietuvio indėlis į pergalę – 12 taškų, 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 2 blokuoti varžovų metimai. Per 24 minutes D.Motiejūnas prametė abu tritaškius, pataikė 5 dvitaškius iš 8, realizavo abu baudų metimus ir tris kartus suklydo.