2014 08 26

Nė karto nesuklupę Lietuvos krepšininkai – Nandzingo jaunimo olimpinių žaidynių čempionai

Tryliktą pergalę iš eilės II vasaros jaunimo olimpinių žaidynių Kinijoje krepšinio 3x3 (trys prieš tris) turnyre iškovojo ir aukso medalius užsikabino Lietuvos vaikinų rinktinė.
Lietuvos krepšinio trijulių rinktinė – Nandzingo žaidynių čempionė
Lietuvos jaunieji krepšininkai - Nandzingo jaunimo žaidynių čempionai / Alfredo Pliadžio nuotr.

Antradienį turnyro finale pirmą vietą A grupėje užėmę Lietuvos krepšininkai po pratęsimo 18:16 privertė pasiduoti sidabro medalininkais tapusius Prancūzijos bendraamžius, kuriuos grupės varžybose įveikė tokiu pačiu dviejų taškų skirtumu – 19:17.

Komandos sužaidė 16:16 ir per pratęsimą pergalingą, „auksinį“ dvitaškį iš 9 metrų pataikė Kristupas Žemaitis.

Finaliniame mače 7 taškais prie pergalės prisidėjo Justas Vazalis, 6 – Martynas Sajus, 5 – Kristupas Žemaitis, o Jonas Lekšas taškų nepelnė.

9 taškus varžovams pelnė Lucas Dossoulier, 3 – Teddy'is Cheremond'as, po 2 – Elie Fedensieu bei Karimas Mouliomas.

Finalą stebėjo garsiausias Kinijos krepšininkas aukštaūgis Yao Mingas, kuris lietuviams ir įteikė apdovanojimus.

Alfredo Piadžio nuotr./Jao Mingas  – per finalines trijulių varžybas Nandzinge
Alfredo Piadžio nuotr./Jao Mingas – per finalines trijulių varžybas Nandzinge

Vaikinų krepšinio turnyro bronzos medalius iškovojo Argentinos ekipa, mažajame finale 17:14 privertusi pasiduoti Rusijos komandą.

Kelyje link olimpinio aukso lietuviai nugalėjo Puerto Riko – 17:14, Indonezijos – 14:13, Kinijos – 18:14, Vengrijos – 19:13, Vokietijos – 21:15, Urugvajaus – 15:12, Slovėnijos – 21:14, Lenkijos – 21:17, Prancūzijos – 19:17, Tuniso – 22:11, dar kartą Lenkijos – 16:12, Rusijos – 13:10 ir dar kartą Prancūzijos – 18:16 trijules.

Be Lietuvos krepšininkų, jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse Kinijoje du aukso apdovanojimus Lietuvai iškovojo plaukikė Rūta Meilutytė, sidabrą – kanojininkas Vadimas Korobovas bei plaukikas Povilas Strazdas, dviejų bronzos apdovanojimų savininke tapo tenisininkė Akvilė Paražinskaitė, o vieno – šiuolaikinės penkiakovės atstovas Dovydas Vaivada.