Lietuvos krepšininkėms – pasaulio kurčiųjų čempionato sidabras

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo sidabro medalius
lmkal.lt nuotr. / Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo sidabro medalius
0

Lietuvos moterų krepšinio rinktinei nepavyko atsilaikyti prieš penkiskart Europos čempiones Švedijos krepšininkes. Pasaulio kurčiųjų čempionato moterų turnyro pusfinalyje lietuvaitės varžovėms nusileido tik po atkaklios kovos rezultatu 46:50 (10:12, 7:11, 15:11, 14:16).

Be pralaimėjimų iki finalo žygiavusi Europos vicečempionė Lietuvos rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę ir iškovojo sidabro medalius. Tai buvo antrasis kartas, kai mūsiškės varžėse planetos pirmenybių finale. 2002 metais jos taip pat pelnė sidabro medalius, o 2007 metų planetos pirmenybėse mūsiškės liko ketvirtos.

Trenerio Žilvino Aleksandravičiaus vadovaujamai mūsų šalies rinktinei Gabrielė Valaitytė pelnė 11 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Justina Burbaitė surinko 9 taškus, Gražina Jocytė ir Jurgita Šėgždaitė pridėjo po 7 taškus.

Bronza atiteko Ukrainos krepšininkėms. Moterų turnyre iš viso dalyvavo aštuonios rinktinės.

Vyrų turnyro finale šeštadienį nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos krepšinio rinktinė susitinks su Venesuelos komanda.