2014 07 20

Lietuvos krepšininkių nesėkmė neuždarė ekipai kelio į antrąjį Europos čempionato etapą

Antrąją nesėkmę Portugalijoje vykstančiame Europos jaunimo (iki 18 metų) merginų krepšinio čempionate patyrė Lietuvos rinktinė.
L. Juškaitės indėlio Lietuvos ekipai neužteko
L. Juškaitės indėlio Lietuvos ekipai neužteko / fibaeurope.com
Temos: 1 Krepšinis

Šeštadienį pirmosiose keturių ekipų B grupės turnyro trečiojo turo rungtynėse Ramunės Kumpienės vedama ekipa 57:59 (14:17, 18:14, 9:16, 16:12) nusileido Belgijos bendraamžėms.

Pirmajame kėlinyje tarp komandų vyko lygi kova. Nors didesnę laiko dalį pirmavo Belgijos komanda, tačiau lietuvės  alsavo varžovėms į nugaras ir išlaikė intrigą (14:17).

Antrajame ketvirtyje komandos toliau demontravo atkaklų krepšinį, skirtumas tarp ekipų svyravo nuo 1 iki 3 taškų, o prasidėjus dižiajai pertraukai minimalų pranašumą turėjo lietuvės (32:31).

Trečiajį ketvirtį 16:9 laimėjusios belgės prieš paskutines dešimt minučių turėjo 6 taškų persvarą, o paskutiniame kėlinyje viską lėmė tik smulkmenos. Varžovės išlaikę minimalų pranašumą ir šventė sunkią pergalę.

23 taškus į varžovių krepšį įmetė Laura Juškaitė, 12 – Agnė Černeckytė, 7 – Agnė Bobinaitė.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Aline Verelst (12 tšk.) bei Julie Allemand (10 taškų).

B grupės turnyrą laimėjo Serbijos merginos, paskutiniosiose nieko nelėmusiose rungtynėse 65:77 (11:18, 14:17, 20:19, 20:30) nusileidusios Graikijos ekipai.

Nepaisant nesėkmės lietuvės užsitikrino trečiąją vietą grupėje bei kelialapį į antrąjį varžybų etapą, kuriame teks žaisti su Rusijos (21 d.), Slovėnijos (22 d.) ir Prancūzijos (23 d.) komandomis.

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai)

1. Serbija 3 2 1 202:184 5

2. Belgija 3 2 1 159:157 5

3. Lietuva 3 1 2 195:204 4

--------- –

4. Graikija 3 1 2 185:196 4

Šešiolika čempionate dalyvaujančių komandų suskirstytos į keturias grupes, o į kitą varžybų etapą pateks po tris geriausias grupių komandas.

Antrojo etapo E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Serbija 2 2 0 137:107 4

2. Rusija 2 1 1 122:97 3

3. Prancūzija 2 1 1 101:97 3

4. Belgija 2 1 1 98:114 3

5. Slovėnija 2 1 1 89:118 3

6. Lietuva 2 0 2 125:139 2

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios grupės komandos.