2012 05 11 /19:59

Šarūnas Jasikevičius sužaidė fantastiškas rungtynes, bet Eurolygos finale – Maskvos CSKA

36-erių Šarūnas Jasikevičius buvo ryškiausia pirmojo Eurolygos pusfinalio žvaigždė, tačiau lietuvio vedama „Panathinaikos“ tik po dramatiškos kovos 64:66 (29:15, 5:17, 21:19, 9:15) pralaimėjo trijų lietuvių Maskvos CSKA ekipai.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Eurolygos sezonas pasiekė kulminaciją. Stambule keturios stipriausios Europos komandos, kuriose net penki lietuviai, siekia vienintelio tikslo – laimėti čempionų titulą ir svarbiausią senojo žemyno turnyrą. Pirmieji prie to priartėjo CSKA krepšininkai privertę pirmą kartą su šia galimybe atsisveikinti Š.Jasikevičių.

Pirmajame pusfinalyje, kurį daugelis prilygino finalui, susitiko Maskvos CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipos. CSKA gretose trys lietuviai – Ramūnas Šiškauskas, Darjušas Lavrinovičius bei treneris Jonas Kazlauskas, Graikijos čempionų – Šarūnas Jasikevičius.

Pastarasis Eurolygos finalo ketverte dalyvavo penktą kartą, bet pirmą kartą karjeroje neįveikė pusfinalio barjero. Š.Jasikevičius sužaidė geriausias šio sezono rungtynes ir svarbiausiame mūšyje pademonstravo savo klasę.

Per 24 minutes jis pelnė 19 taškų (5/8 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai), atkovojo 3, perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo, 4 sykius prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

• Pirmasis kėlinys. Pirmasis pusfinalis prasidėjo akivaizdžia „Panathinaikos“ persvara ir tragišku CSKA žaidimu. Dviženklį pranašumą Graikijos klubas įgijo įpusėjus ketvirčiui (14:4), o rezultatas net keturis kartus siekė 14 taškų (23:9, 25:11, 27:13, 29:15). Pirmaisiais smuikais griežė Šarūnas Jasikevičius, pelnęs 7 taškus ir atlikęs efektingus perdavimus savo komandos nariams.
  • Antrasis kėlinys. Po šalto dušo antrajame kėlinyje CSKA atsigavo ir ėmė diktuoti savo sąlygas – ypač gynyboje. Maskviečiai per dešimt minučių varžovams leido įmesti vos 5 taškus, o Andrejus Kirilenka smeigęs tritaškį išlygino rezultatą 32:32. Po dviejų kėlinių komandas skyrė du taškai, o priekyje buvo „Panathinaikos“ (34:32).

• Trečiasis kėlinys. Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino ir užvirė emocijų kupina ir aukščiausio lygio kova. Š. Jasikevičius pelnė 5 taškais iš eilės (39:34), tačiau N. Krstičius ir R. Šiškauskas dvitaškiais bei A. Kirilenka tritaškiu pirmą kartą šiose rungtynėse persvėrė rezultatą CSKA komandos naudai - 41:39. Po A. Kirilenkos dėjimo ir R. Šiškausko baudos maskviečiai kukliai pirmavo - 44:42. Po 30 minučių mūšio „Panathinaikos“ ekipa vėl turėjo šiokį tokį pranašumą - 55:51.

• Ketvirtasis kėlinys. Lemiamo ketvirčio pradžioje traumą patyrė Kostas Tsartsaris, o baudas vietoje jo pataikė M. Batiste'as (57:51). Po CSKA spurto 7:0 graikams iniciatyvą sugrąžino 36-erių Š. Jasikevičius (59:58). Lietuvis ir tolia siautėjo aikštėje - vyriausias finalo ketverto žaidėjas pelnė penkis taškus iš eilės, šovė tritaškį ir pelnė 19-ąjį savo tašką. Lietuvos atitolino Atėnų ekipą - 64:60. Paskutinė ketvirto kėlinio minutė klostėsi dramatiškai: Likus 38 sekundėms, maskviečiai sugebėjo atsitiesti bei įmetė 5 taškus be varžovų atsako (65:64). Likus žaisti 8 sekundes, prie baudų metimo linijos stojo Teodosičius, tačiau abu įžaidėjo metimai išsisuko iš lanko. Visgi, tuo pasinaudoti Obradovičiaus auklėtiniai nesugebėjo ir CSKA tapo pirmąja Eurolygos finalininke (66:64).

CSKA: Andrejus Kirilenka 17 (4/9 dvit., 2/4 trit., 3/7 baud., 9 atk. kam., 8 išprv. praž., 25 n.b.), Aleksejus Švedas 15 (5 atk. kam.), Milošas Teodosičius 12 (6 atk. kam., 5 kld.), Nenadas Krstičius 8, Ramūnas Šiškauskas 5, Viktoras Khryapa 3 (5 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius, Jamontas Gordonas ir Saša Kaunas po 2. Sammy Mejia nežaidė.

„Panathinaikos“: Šarūnas Jasikevičius 19 (5/8 dvit., 3/6 trit., 16 n.b.), Mike'as Batiste 11 (6 kld.), Dimitris Diamantidis (1/9 trit., 6 rez. perd.) ir Kostas Kaimakoglou (8 atk. kam., 5 rez. perd.) po 10, Aleksas Maričius 6 (5 atk. kam.), Romainas Sato ir Nickas Calathesas po 3, Davidas Loganas 2, Stratos Perperoglou, Kostas Tsartsaris ir Stevenas Smithas taškų nepelnė.

Eurolygos pusfinalių analizę ir anonsą galite rasti čia.