Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos krepšinis kreipiasi į Seimą

Krepšinio kamuolys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos krepšinio atstovai kreipėsi į Seimą.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos krepšinio atstovai kreipiasi į Seimo darbo grupės narius prašydami sukurti protingas lažybų ir komercinio pokerio veiklos sąlygas, kad tokias paslaugas teikiančioms bendrovėms Lietuvos rinka būtų patraukli, jų parama krepšiniui ir kitoms sporto šakoms dar padidėtų.

Šiomis dienomis sprendžiamas Lietuvos krepšiniui ir visam Lietuvos sportui labai aktualus klausimas, kuris jau artimiausioje ateityje gali turėti stiprų impulsą Lietuvos krepšinio ir viso sporto plėtrai.

Vadovaujantis egzistuojančia ir sėkmingai plėtojama Europos ir pasaulio šalių praktika dedamos pastangos Lietuvoje sukurti socialiai atsakingą ir finansiškai veiksmingą veiklos erdvę lažybų ir komercinio pokerio organizatoriams. Tai sportui suteiktų plačias bendradarbiavimo galimybes bei tiesioginę finansinę naudą valstybės biudžetui.

Šalies sportui išgyvenant vienus sunkiausių laikų nuo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tai būtų viena realiausių ir didžiausių alternatyvų išlikti šiandieninėje situacijoje drastiško biudžetinių lėšų mažėjimo krepšiniui ir visam šalies sportui sąlygomis (vien šiais metais tai sudarė apie 45 proc. buvusių bendrųjų valstybės asignavimų sportui), bei žymaus privataus sektoriaus paraminio potencialo sumažėjimo.

Labai vertiname Jūsų pastangas įstatymo projektą padaryti priimtiną visoms suinteresuotoms šalims, subalansuoti naudos ir rizikos faktorius bei kartu, saugant viešąjį valstybės interesą, jo veikimą reglamentuoti remiantis skaidrumo ir aiškios kontrolės principais.

Preliminariais skaičiavimais, palankios verslo aplinkos sukūrimas lažybų ir komercinio pokerio organizatoriams Lietuvos krepšinio rinktinėms, klubams bei kitų sporto šakų atstovams leistų pritraukti per 10 milijonų litų paramos Lietuvos sportui.

Suprasdami lažybų ir komercinio pokerio žaidimo kaip socialinio reiškinio galimas pasekmes, atsakingai pasisakome už kontrolės saugiklių pritaikymą remiantis kitų šalių praktika, šviečiamąją prevencinę veiklą ir kitas priemones, kurios leistų lažybas ir komercinį pokerį integruoti į visuomenę kaip saugų, profesionaliai organizuotą ir socialiai atsakingą užsiėmimą, o sportui ir valstybės biudžetui – paramą ir finansinę naudą teikiantį reiškinį.

Kreipiamės ir prašome Jūsų, kad galutinis lažybų ir komercinio pokerio reglamentavimas Lietuvoje sukurtų protingas lažybų ir komercinio pokerio veiklos sąlygas, kad šias paslaugas teikiančioms bendrovėms būtų patraukli Lietuvos rinka ir jos būtų suinteresuotos vykdyti veiklą. Tai sutaptų su ilgalaikėmis investicijomis į Lietuvą, parama Lietuvos krepšiniui ir visoms sporto šakoms.

Šį kreipimąsi pasirašė Lietuvos krepšinio federacija, Lietuvos krepšinio lyga, Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 24sek