Lietuvos moterų rinktinė žengė pirmą žingsnį Europos čempionato link (nuotraukos, komentarai)

Aliaus Koroliovo nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Lietuvos nacionalinė moterų krepšinio rinktinė sėkmingai pradėjo Europos čempionato atrankos ciklą – pirmadienį Kauno sporto halėje užtikrintai įveikė varžoves iš Olandijos rezultatu 98:52.

Praėjusią savaitę dviem užtikrintomis pergalėmis prieš Ukrainos komandą draugiškų rungtynių seriją baigusios Lietuvos krepšininkės tęsia pergalingą žygį. Pirmadienį Olandijos rinktinė savo kailiu pajuto, kad Lietuvoje žaidžiamas aukščiausio lygio moterų krepšinis.

Rungtynes vangokai pradėjusi Lietuvos rinktinė pusantro kėlinio niekaip nesugebėjo atitrūkti nuo aktyviai besiginančių varžovių. Tik antro kėlinio pabaigoje po Mildos Sauliūtės bei Dainos Staugaitienės tritaškių ir Gintarei Petronytei sėkmingai sužaidus po krepšiu lietuvės įgijo dviženklę persvarą.

Po ilgosios pertraukos lietuvės nemažino tempo ir jau trečio ketvirčio viduryje įgijo saugią 20 taškų persvarą. Nors Olandijos krepšininkės, raginamos visas rungtynes šaukiančio trenerio, dar bandė spausti tolstančias varžoves, Lietuvos ekipos riešutas joms pasirodė per kietas.

Rinktinės vyriausiasis treneris Algirdas Paulauskas rungtynių pabaigoje leido žaisti mažiau patyrusioms krepšininkėms,  o nuaidėjus finaliniam teisėjo švilpukui džiaugėsi auklėtinių pergale 98:52.

Lietuvos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidė Gintarė Petronytė – pelnė 18 taškų. 15 taškų pridėjo Sandra Linkevičienė. Ispanijos pirmenybėse žaidžiančiai Vigo „RC Celta–Indepo“ ekipai praėjusį sezoną atstovavusi Eglė Stankevičienė prie pergalės prisidėjo 14 taškų.

Kitas atrankos į Europos čempionatą rungtynes su Kroatijos ekipa Lietuvos rinktinė svečiuose žais šį ketvirtadienį. Jau sekmadienį lietuvės Kauno sporto halėje egzaminuos Belgijos nacionalinę rinktinę.

Lietuvos rinktinės vyr. treneriio A.Paulausko komentaras: „Startinis jaudulys padarė savo. Pirmoje rungtynių pusėje nesisekė apsiginti, nesugebėjome susitvarkyti net su elementariausiais jų deriniais. Be to, labai prastai kovojome dėl atšokusių kamuolių. Per pertrauką išsiaiškinome gynybos klaidas, todėl pavyko pakeisti rezultatą. Mūsų merginos yra aukšto lygio krepšininkės ir Olandijos rinktinė kol kas negali į jas lygiuotis. Aišku, išvykoje visko gali būti."

Lietuvos rinktinės puolėja G.Petronytė: „Startą vertinu labai gerai. Rezultatas galbūt neatspindi to, kas buvo aikštelėje, nes tikrai nebuvo taip lengva, kaip rodo rezultatas. Namų sienos visada padeda, tad išvykoje kautis su kroatėmis tikrai bus sunkiau. Gaila, kad vyrų rinktinė draugiškas rungtynes su čekais žaidžia tuo pat metu, nes tai tikriausiai atsiliepė žiūrovų skaičiui halėje. Visada norisi, kad mus palaikytų kuo daugiau žmonių."