2010 08 12

Lietuvos moterys netikėtai nusileido Italijos krepšininkėms

Pirmą pralaimėjimą Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyre patyrė Lietuvos krepšininkės – išvykoje 72:87 (21:24, 17:19, 20:18, 14:26) nusileido Italijos nacionalinei komandai.
Krepšinio sezonas EUropoje įsibėgėja
Lietuvės patyrė pirmąją nesėkmę / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Mūsiškėms tai buvo pirmoji nesėkmė per ketverias atrankos turnyro rungtynes, o italės šventė pirmą pergalę po dviejų pralaimėjimų.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis užtikrinčiau jautėsi Lietuvos krepšininkės ir įgijo penkių taškų persvarą – 7:2. Vis dėlto mūsiškės pranašumu džiaugėsi neilgai. R.Masciadri tritaškių vedamos italės ketvirčio viduryje išsiveržė į priekį – 11:9. Likusi kėlinuko dalis susiklostė permainingai. A.Paulausko auklėtinės vėl buvo atsidūrusios priekyje (16:13), bet aikštės šeimininkės žaibiškai atgavo iniciatyvą ir po dešimties minučių pirmavo rezultatu 24:21.

Antrame kėlinuke lietuvės buvo pasiųstos į nokdauną. S.Linkevičienei bei M.Solopovai šaudant pro šalį, keturios iš penkių Italijos rinktinės starto penketo žaidėjų pasižymėjo iš įvairių nuotolių ir mūsiškių deficitas išaugo iki devynių taškų – 25:34. Netrukus skirtumas pasiekė ir dviženklę ribą (36:26), bet Lietuvos krepšininkės neleido siautėti priešininkėms. Bendromis pastangomis mūsiškės priartėjo iki trijų taškų – 33:36. Dar labiau sušvelninti atsilikimo A.Paulausko komanda neįstengė. Po dviejų ketvirčių Italija pirmavo penkiais taškais – 43:38.

Po pertraukos kova vyko taškas į tašką. Vis dėlto tokia rungtynių eiga buvo palankesnė šeimininkėms, jos išlaikė trapią persvarą – 52:47. Nors italės dėjo visas pastangas, kad lietuvės nesusigrąžintų pranašumo, tai padaryti grupės autsaiderėms darėsi vis sunkiau – 59:58. Prieš lemiamą mačo dalį Lietuvos rinktinė atsiliko trimis taškais – 58:61.

A.Paulausko auklėtinių planus išsiveržti į priekį lemiamo kėlinio pradžioje gerokai apkartino italių spurtas. Po septynių varžovių taškų iš eilės skirtumas vėl išaugo iki dešimties – 58:68. Įpusėjus ketvirčiui mūsiškių situacija aikštelėje nė kiek nepagerėjo. Lietuvėms itin sunkiai sekėsi mažinti deficitą – 63:75. Lietuvos komandos paprašyta minutės pertraukėlė apčiuopiamos naudos nedavė. Likus žaisti tris minutes šeimininkės išlaikė dvylikos taškų pranašumą (79:67). Stebuklo viešnioms sukurti nepavyko ir italės džiaugėsi pirma pergale Senojo žemyno pirmenybių atrankos turnyre.

Lietuva: A.Abromaitė 21 (6 atk. kam.), S.Linkevičienė 15, R.Valentienė 10, E.Staknevičienė ir A.Bimbaitė po 7, M.Solopova, V.Sipavičiūtė ir G.Petronytė po 4.

Italija: R.Masciadri 19, K.Ress 15 (6 atk. kam.), G.Sottana 13.