2014 11 04 /21:22

„Lietuvos rytas“ Europos taurėje įveikė grupės lyderę „Banvit“ – 92:80

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (3/1) antradienį vakare Europos taurės rungtynėse namuose 92:80 (23:18, 26:21, 17:15, 26:26) įveikė E grupės lyderę Bandirmos „Banvit“ (3/1) komandą ir pakilo į pirmąją vietą.
Gediminas Orelikas
Gediminas Orelikas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Puikiai rungtynes pradėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmavo nuo pirmosios minutės, nuolat išlaikydami 6-8 taškų pranašumą. Per pirmą dalį pasiteisino vilniečių agresyvumas – metė net 21 baudos metimą, iš kurių pataikė 17.

Lūžis įvyko antrojo kėlinio pabaigoje, kai 6 taškų persvarą (43:37) turėjęs „Lietuvos rytas“ apsigynė. M.Moseris blokavo varžovo metimą, o šis supykęs neleistinai sustabdė vilniečių legionierių ir užsidirbo nesportinę pražangą. M.Moseris sumetė baudas, o paskutinę akimirką T.Leslie pataikė dvitaškį ir persvara tapo dviženklė – 49:39.

Trečią ketvirtį „Lietuvos rytas“ vėl pradėjo sėkmingiau ir per jį persvarą padidino (66:54). Ketvirtajame pranašumas jau siekė 15 taškų (72:57), tačiau „Banvit“ pakilo į lemiamą spurtą. Per kelias akimirkas Turkijos klubas priartėjo iki 5 taškų – 79:74. Rungtynių pabaigoje puikiai sužaidė M.Lukauskis, kuris ir užtikrino ekipai pergalę.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas (4/5 dvit., 5/6 trit.) 27, A.Juškevičius (2/3 dvit., 2/5 trit., 4 rez. perd., 7 klaid.) 14, B.Baronas (4/5 dvit.) 13, M.Lukauskis (4/4 dvit.) 11, A.Kavaliauskas 7, K.Natiažka 6, A.Valeika 5, T.Leslie (9 atk. kam.) 4, M.Gecevičius (1/5 trit., 5 atk. kam.) 3, M.Moseris 2.

„Banvit“: Ch.Davisas (7/9 dvit., 6 išprov. praž.) 20, V.Dragičevičius (7/11 dvit., 7 atk. kam.) ir E.Rowlandas (6 klaid.) po 14, S.Meija (3/9 dvit.) 11.

Statistika

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Bandirmos „Banvit“  92:80 (23:18, 26:21, 17:15, 26:26).

Dvitaškiai: 21/32 (65,5 proc.) – 25/44 (56,8 proc.)

Tritaškiai: 9/23 (39,1) – 5/17 (29,4)

Baudų metimai: 23/31 (74,2) – 15/22 (68,2)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 26

Perimti kamuoliai: 9 – 9

Rezultatyvūs perdavimai: 13 – 13

Klaidos: 20 – 14

Antrosios konferencijos E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 3 1 344:311

2. Bandirmos „Banvit“ (Turkija) 3 1 318:295

3. Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) 2 1 250:239

4. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis) 1 2 236:238

5. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija) 1 2 217:236

6. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 0 3 205:251

Į kitą varžybų etapą – „Last 32“ turnyrą – pateks keturi geriausi grupės klubai, prie kurių prisijungs dvylika į Europos klubinio turnyro ULEB Eurolygos „Top 16“ etapą nepatekusių komandų. Tada 32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias.

Dvi stipriausios grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.

Europos taurės savininkas automatiškai iškovos kelialapį į 2015-2016 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyrą.

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Banvit“ 92:80 (23:18, 26:21, 17:15, 26:26)

10 min. S.Meija įmetė dvitaškį, o A.Juškevičius užsižaidė su kamuoliu, tačiau paskutinę akimirką tiesiog metė krepšio link ir pataikė tritaškį – 90:78. Rungtynes baigė G.Oreliko dvitaškis po puikaus M.Lukauskio perdavimo – 92:80.

9 min. Pavyzdingas M.Lukauskio žaidimas. S.Meija, atrodė, jau buvo išmaudęs visą gynybą, tačiau veteranas paskutinę akimirką blokavo metimą ir perėmęs kamuolį išprovokavo pražangą. M.Lukauskis pataikė vieną baudą – 84:74. „Banvit“ įmetė dvitaškį, tačiau M.Lukauskis ėmėsi iniciatyvos, prasiveržė po krepšiu ir pataikė su pražanga, pridėjo baudos metimą – 87:76.

8 min. „Lietuvos rytas“ jau buvo suklydęs, tačiau A.Valeika sugebėjo perimti kamuolį, atmetė jį už nugaros likusiam M.Lukauskiui ir šis įkalė iš viršaus – 83:74.

7 min. Varžovai nepataikė labai svarbaus tritaškio, o G.Orelikas išprovokavo pražangą, tačiau prametė abu metimus.

6 min. Po Ch.Daviso prasiveržimo persvara vėl sumažėjo (79:72). Vilniečiai nepataikė jau kelių iš eilės metimų. Baudas sumetė ir E.Rowlandas – 74:79. A.Valeika į tai atsakė irgi pataikydamas abu metimus – 81:74.

5 min. B.Baronas įmetė po prasiveržimo, tačiau A.Kavaliauskas taip pat gavo 5-ąją pražangą. Vilniečiai liko su M.Moseriu ir A.Valeika. Ch.Davisas įmetė abi baudas.

4 min. Ch.Davisas įmetėę dvitaškį su pražanga, tačiau G.Orelikas pataikė įspūdingą tritaškį. „Banvit“ į tai atsakė 5 iš eilės taškais – E.Rowlandas įmetė dvitaškį ir tritaškį. Netrukus vilniečiai suklydo ir T.Gecimas baudos metimu panaikino dviženklę šeimininkų persvarą – 77:68.

3 min. Vieną po kitos dvi pražangas – puolime ir gynyboje – gavęs K.Natiažka surinko penkias ir buvo išlydėtas aplodismentais. Ukrainietis įmetė 6 taškus per 10 min., atkovojo kamuolį, blokavo metimą, dukart suklydo ir išprovokavo 4 pražangas.

2 min. K.Natiažka baudos nepataikė, o A.Juškevičius įmetė. M.Lukauskis įmetė dvitaškį su pražanga ir pridėjo baudos metimą – 72:57. Veteranas netrukus perėmė kamuolį ir vienas pats nuskuodęs pirmyn sudrebino lanką dėjimu – 74:57.

1 min. V.Šeškus gavo labai kvailą techninę pražangą. „Lietuvos rytas“ suklydo perduodamas kamuolį ir šis, kirtęs vidurio liniją, nuskriejo prie vilniečių atsarginių žaidėjų suolelio. V.Šeškus nesulaukė, kol kamuolys išlėks į užribį, žengė į aikštę ir jį sustabdė koja.

„Banvit“ tai išnaudojo įmesdama tris taškus, tačiau netrukus K.Natiažka paskutinę akimirką sugraibė perdavimą ir sugebėjo įmesti dvitaškį su pražanga. Įpykęs varžovas užsidirbo nesportinę pražangą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Adas Juškevičius

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Banvit“ 66:54 (23:18, 26:21, 17:15)

10 min. Po puikaus komandos draugo perdavimo K.Natiažka dėjimu iš viršaus pelnė dar du taškus – 66:54.

8 min. Dar viena trumpa 4:0 „Banvit“ laimėta atkarpa – 62:52. Tylą drąsiu prasiveržimu ir metimu paskutinę sekundę nutraukė K.Natiažka.

6 min. K.Natiažka gynyboje blokavo varžovo metimą, o A.Juškevičius pataikė iš po krepšio – 62:48.

5 min. Dviejų minučių atkarpėlę svečiai laimėjo 4:0, o M.Lukauskio tritaškį „išspjovė“ lankas.

3 min. V.Dragičevičius pataikė iš vidurinio nuotolio, o metimą pajutęs G.Orelikas ir vėl įmetė tritaškį – 60:44.

2 min. S.Meija taip pat pataikė iš toli, tačiau iškart tuo pačiu atsakė G.Orelikas, o vilniečiams apsigynus A.Juškevičius pataikė iš po krepšio –  57:42.

1 min. Trečias kėlinys prasidėjo svečių klaida ir M.Gecevičiaus tritaškiu – 52:39.

Alfredo Pliadžio nuotr./Antanas Kavaliauskas

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Banvit“ 49:39 (23:18, 26:21)

10 min. B.Baronas pagaliau sugebėjo mesdamas iš toli neužminti tritaškio linijos ir pataikė – 43:37. Kitoje atakoje amerikiečio metimą iš po krepšio pataisė A.Valeika (45:39).

Paskutinės 10 sek. priklauso svečiams, tačiau M.Moseris blokavo Ch.Daviso metimą, o šis iškart sustabdė „Lietuvos ryto“ amerikietį pražanga ir buvo nubaustas nesportine pražanga. M.Moseris sumetė baudas ir vilniečiai turėjo 4 sekundes. Puikiai į baudos aikštelę kirtęs T.Leslie aukštai pašoko ir įmetė viena ranka suteikdamas „Lietuvos rytui“ dviženklę persvarą – 49:39.

9 min. Tik vieną baudą iš dviejų įmetęs A.Juškevičius susigadino šimtaprocentinį pataikymą. Iki šiol per trejas rungtynes įžaidėjas nebuvo prametęs nė vieno baudų metimo.

8 min. Ch.Davisas įmetė iš vidutinio nuotolio, o po jo metimo G.Orelikas gavo techninę pražangą už vaidybą. K.Simmonsas neįmetė baudos, tada „Banvit“ žaidėjai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio. Iškart po to tokią pačią klaidą padarė ir vilniečiai, o K.Simmonsas įmetė du taškus – 39:35.

7 min. T.Leslie perėmė kamuolį ir vienas pats nuskuodė pirmyn bei pagaliau įmetė pirmuosius savo taškus – 37:31.

6 min. A.Kavaliauskas pataikė tik vieną baudos metimą, varžovai įmetė iš po krepšio ir „Lietuvos rytui“ suklydus išprovokavo pražangą. Po vienos taiklios baudos vilniečiai pirmavo 35:31.

5 min. Varžovų techninė pražanga buvo paversta tik vienu tašku ir netrukus Ch.Davisas pataikė tritaškį. G.Orelikas baudų metimais pelnė jau 14-ąjį tašką – 34:28.

4 min. Po krepšiu veržiantis S.Meijai teisėjas nefiksavo pražangos, kamuolį atkovojo V.Dragičevičius ir įmetė du taškus. S.Meija už kalbas su arbitru gavo techninę pražangą, tačiau B.Baronas neįmetė baudos metimo.

3 min. V.Dragičevičius atsakė dvitaškiu, tačiau B.Baronas įmetė 6-ąjį iš eilės tašką – vėl vos užmindamas tritaškio liniją pataikė dvitaškį.

2 min. Atrodė, kad B.Baronas pataikė tritaškį, tačiau amerikietis užmynė liniją – 27:21. Jau kitoje atakoje B.Baronas po puikaus prasiveržimo buvo kietai sustabdytas ir sumetė baudų metimus – 29:21.

1 min. Antrasis kėlinys pradėtas T.Leslie perimtu kamuoliu ir greitais G.Oreliko taškais – 25:18. „Banvit“ atsakė tritaškiu.

Alfredo Pliadžio nuotr./Gediminas Orelikas

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Banvit“ 23:18

10 min. K.Natiažka neįmetė, o dar kitoje atakoje prasižengė puolime. „Lietuvos rytui“ apsigynus paskutinėmis ketvirčio sekundėmis K.Natiažka dar kartą nepataikė iš vidutinio nuotolio.

9 min. Po dviejų nesėkmingų vilniečių atakų „Banvit“ vėl priartėjo (21:17), tačiau prie baudų metimo linijos stojo K.Natiažka. Ukrainietis pataikė abukart – 23:17.

8 min. Varžovai įmetė iš toli, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė G.Orelikas – 21:13. A.Juškevičiui prametus jau trečią tritaškį į aikštę vietoj jo žengė P.Dambrauskas.

7 min. „Banvit“ priartėjo iki 3 taškų (13:10) ir po A.Juškevičiaus klaidos bandė tritaškiu išlyginti rezultatą. Metimas buvo netaiklus, o kitoje aikštės pusėje tolimą metimą pataikė G.Orelikas. Vilniečiai apsigynė ir trečią kamuolį puolime sugriebęs A.Kavaliauskas padidino pranašumą – 18:10.

4 min. Abi komandos apsikeitė netiksliomis atakomis. Netrukus A.Kavaliauskas vėl nusiėmė kamuolį po komandos draugo netaiklaus metimo ir įmetė dvitaškį – 11:6.

3 min. Puolime kamuolį atkovojęs A.Kavaliauskas išprovokavo pražangą ir baudų metimais persvarą padidino – 9:4.

2 min. Svečiai netruko rezultatą išlyginti, tačiau A.Juškevičius jau pirmuoju bandymu pataikė tritaškį – 7:4.

1 min. Puiki pradžia. Kamuolį atkovojo vilniečiai ir po puikaus derinio G.Orelikas laisvas įmetė iš po krepšio. Netrukus puolėjas perėmė kamuolį ir įmetė dar du taškus – 4:0.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Antanas Kavaliauskas, Gediminas Orelikas, Mindaugas Lukauskis, Martynas Gecevičius, Adas Juškevičius.

Rezultatai. „Lietuvos ryto“ klubo žaidimas Europos taurėje svyruoja itin plačia amplitude. Pirmose rungtynėse namie Belgrado „Partizan“ buvo negailestingai sutriuškintas 92:65, tačiau antrajame susitikime Rumunijoje vilniečiai neturėjo jokių priešnuodžių Ploješčio „Asesoft“ – 83:103. Vis dėlto, grįžus namo pavyko reabilituotis ir trečiajame mače Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ buvo lengvai įveiktas – 77:63.

„Banvit“ ekipa jau pirmajame mače namie įveikė daugelio į pirmąją vietą statytą Jeruzalės „Hapoel“ (80:76), išvykoje neturėjo vargo su „Partizan“ (77:61), o trečiajame mače namie įveikė „Asesoft“ (81:66).

Trys geriausi „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurėje:
Adas Juškevičius – 12,7 tšk. (79% dvit., 56% trit.), 5,3 rez. perd., 2,3 kl.;
Mindaugas Lukauskis – 12,7 tšk. (57% dvit., 39% trit.), 3 rez. perd., 3 per. kam. 2,3 kl.; Gediminas Orelikas – 12,3 tšk. (64% dvit., 31% trit.), 5,3 atk. kam., 2,3 rez. perd., 2 kl.

Trys geriausi „Banvit“ krepšininkai Europos taurėje:
Vladimiras Dragičevičius – 14,7 tšk. (64% dvit.), 5,3 atk. kam., 2,3 bl., 0.3 kl.;
Keithas Simmonsas – 13,7 tšk. (55% dvit., 55% trit.), 4 atk. kam., 1,7 rez. perd., 2,3 kl.;
Sammy Mejia – 12 tšk. (36% dvit., 57% trit.), 4,7 atk. kam., 4 rez. perd., 2,7 kl.

Statistika. Turkijos klubas E grupėje demonstruoja geriausią gynybą – per tris mačus praleido 203 taškus. Įdomu, kad tikrai nepagirtinai besiginantis „Lietuvos rytas“ yra antras, praleidęs 231 tašką. Vilniečiai savo antradienio varžovus lenkia pagal pataikymą iš visų distancijų, tačiau dažniau klysta ir atkovoja kur kas mažiau kamuolių.

Komandų vidurkiai: „Lietuvos rytas“ – „Banvit“

Taškai: 84 – 79,3
Dvitaškiai: 60,4% – 52,8%
Tritaškiai: 36,6% – 30,8%
Baudos: 83,3% – 78,6%
Atk. kam.: 29,7 (20,7/9) – 38 (24/14)
Rez. perd.: 21,3 – 19,3
Per. kam.: 10,7 – 6,3