2013 12 29 /17:05

„Lietuvos rytas“ ir toliau lieka nenugalėtas LKL – parklupdytas „Nevėžis“

„Lietuvos rytas“ ir toliau LKL pirmenybėse žengia be pralaimėjimų – vilniečiai svečiuose nesunkiai 78:61 (24:16, 21:18, 17:16, 16:11) įveikė „Nevėžį“. Kėdainiečiai įsirašė ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą turnyre, o sostinės klubas išsaugojo nenugalimojo vardą.
Martynas Gecevičius
Martynas Gecevičius / 15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Mačas prasidėjo taikliais tolimais Simo Buterlevičiaus ir Stevano Jelovaco metimais. Pirmieji į priekį truktelėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, įpusėjus kėliniui jie turėjo 5 taškų persvarą – 14:9. Nors „Nevėžiui“ pavyko ištirpdyti deficitą iki 2 taškų, vilniečiai persverti rezultato varžovams neleido. Po pirmojo ketvirčio „Lietuvos rytas“ pirmavo 24:16.

Antrajame kėlinyje vilniečiai buvo įgiję 16 taškų pranašumą. „Nevėžis“ surengė dar vieną spurtą, per kurį sumažino deficitą iki vienaženklio. Vis dėlto, prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė 11 taškų. „Nevėžis“ atsiliko 34:45.

Trečiajame ketvirtyje Kėdainių klubui nepavyko sugrąžinti mačo intrigos. „Nevėžis“ pelnydavo taškus, tačiau vilniečiai atsakydavo tuo pačiu ir neleisdavo sumažinti skirtumo.

Lemiamame ketvirtyje vilniečių puolimas įstrigo – per daugiau nei 4 minutes „Lietuvos rytas“ nepelnė nė taško. Tačiau tokia dovanėle „Nevėžis“ nepasinaudojo. Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 10 taškų – 54:64. „Lietuvos rytas“ nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes 78:61.

Vilniečiams tai buvo septintoji pergalė iš tiek pat galimų. „Nevėžio“ sąskaitoje 7 pergalės ir 6 pralaimėjimai, kėdainiečiai turnyrinėje lentelėje rikiuojasi šešti.

„Nevėžis“: Valdas Dabkus (8 atk. kam.) 17, Simas Buterlevičius (8 atk. kam.) 15, Gintaras Leonavičius 13.

„Lietuvos rytas“: Stevanas Jelovacas 16, Juanas Palaciosas (7 atk. kam.) 14, Omaras Cookas 12, Zabianas Dowdellas 11.

Rungtynių eiga:

„Nevėžis“ – „Lietuvos rytas“ 78:61 (16:24, 18:21, 16:17, 11:16)

Pirmasis kėlinys 16:24

Rungtynės prasidėjo tolimais ekipų šūviais – tritaškį pataikė Simas Buterlevičius, o jam tuo pačiu atsakė Stevanas Jelovacas. Vilniaus komandai per pirmąsias 4 minutes pavyko nežymiai atitrūkti nuo „Nevėžio“ – 14:9.

Po minutės pertraukėlės „Nevėžio“ krepšininkai sugrįžo į aikštę kur kas rimčiau nusiteikę – nubaudė vilniečius tolimu šūviu ir po S.Buterlevičiaus dvitaškio komandas skyrė tik du taškai – 14:16.

Likus trims minutėms iki pirmojo ketvirčio pabaigos kėdainiečių puolimas pradėjo strigti. „Nevėžio“ tyla leido vilniečiams susikrauti solidesnį pranašumą. Paskutinėmis kėlinio sekundėmis Steponas Babrauskas įskraidino tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 24:16.

Antrasis kėlinys 34:45 (16:24, 18:21)

Tik prasidėjus antrajam kėliniui vilniečiai padidino savo persvarą iki dviženklės – 27:16. To „Lietuvos rytui“ nebuvo gana – sostinės ekipa ir toliau tolo nuo kėdainiečių. Sužaidus tris minutes „Nevėžis“ atsiliko jau 18:35.

Įpusėjus kėliniui Kėdainių klubas dar kartą bandė spurtuoti. Pataikęs tolimą metimą A.Šikšnius pakėlė sirgalius iš vietų, prie jo iniciatyvos prisijungė ir G.Leonavičius. Po 5 be atsako kėdainiečių taškų komandas skyrė 10 taškų. „Nevėžis“ atsiliko 27:37.

„Nevėžio“ komandą į priekį traukė V.Dabkus, krepšininkas efektingai užbaigė ataką ir pelnė jau 15-ąjį tašką. Tačiau kėdainiečiai niekaip negalėjo prisivyti „Lietuvos ryto“ – 32:43. Kėlinys pasibaigė rezultatu 34:45.

Trečiasis kėlinys 50:62 (16:24, 18:21, 16:17)

Per pirmąsias 3 ketvirčio minutes „Nevėžiui“ nepavyko sušvelninti deficito, kėdainiečiai atsiliko 39:51.

Įpusėjus kėliniui prabilo „Lietuvos ryto“ legionierius O.Cookas – krepšininkas įsmeigė du tolimus metimus ir vilniečiai pirmavo jau 57:41.

Iki lemiamo ketvirčio aikštės šeimininkams nežymiai pavyko priartėti prie varžovų – 50:62.

Ketvirtasis kėlinys 61:78 (16:24, 18:21, 16:17, 11:16)

Paskutinį ketvirtį Kėdainių klubas pradėjo rezultatyvia ataka – po S.Buterlevičiaus tritaškio deficitas sumažėjo iki 9 taškų – 53:62.

Per daugiau nei 4  minutes „Lietuvos rytas“ nesugebėjo pelnyti nė taško, tačiau Kėdainių ekipai nepavyko tuo pasinaudoti. Po taiklaus J.Palacioso metimo įpusėjus kėliniui vilniečiai pirmavo 64:54.

Antroje kėlinio dalyje sostinės ekipa ir toliau kontroliavo žaidimą ir laimėjo mačą 78:61.