2009 01 13

„Lietuvos rytas“ – „Kalise“: 74:64 (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai Europos taurės grupių turnyre žaidė lemiamas rungtynes. Lietuvos klubo varžovas namų „Siemens“ arenoje buvo Ispanijos Las Palmaso „Kalise“ klubas. Rungtynes po atkaklios kovos ir puikaus paskutinio kėlinio 74:64 (23:17, 10:19,22:16, 19:12) laimėjo vilniečiai, kurie pateko į antrą varžybų etapą.
Branko Milisavljevičius
Branko Milisavljevičius / 15min/Irmanto Gelūno nuotr.

Rungtynių stenograma

Komandų starto penketai: „Lietuvos rytas“: M.Prekevičius, C.Eidsonas, M.Lukauskis, M.Bjelica, B.Milisavljevič; „Kalise“: C. Englishas, J. Augustine, M. Norrisas, D. Kickertas, J.Moranas.

Pirmas kėlinys

Pirmuosius taškus pelno svečiai, tačiau dvi atakas iš eilės vilniečiai rezultatą lygina. Sužaidus vos minutę R.Kurtinaitis M.Prekevičių keičia M.Petravičium – 4:4. Netrukus Marijonas pelno pirmuosius savo taškus. C. Englishas smeigia tritaškį, tačiau M.Lukauskis atsako tuo pačiu – 11:9. B.Milisvbaljevičiui sumetus baudas lietuviai pirmą kartą atsiplėšia daugiau nei per metimą 13:9. Rimas Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės (6 min.).M.Petravičius baudžiamas antra pražanga ir yra sodinamas ant suolelio. C.Englishas pataiko tik vieną baudos metimą, o M.Norrisas skirtumą sumažina iki minimumo – 13:12. M.Bjelica pelno taškus su bauda – 17:14. Skirtumą baudos metimais dar padidina A.Jomantas. Taikliu metimu atsako C.Englishas – 19:16. Aštuntą tašką dėjimu iš viršaus pelno M.Bjelica. A.Jomantas ilgiau už varžovą išsilaikęs ore padidina iki 23:16. Minutės pertraukėlės prašo svečių treneris Salva Maldonado. Paskutinė svečių ataka baigiasi A.Jomanto pražanga ir F.Fisherio baudų metimais – 23:17.

Antras kėlinys

Antras ketvirtis prasideda nerezultatyvia svečių ataka bei trečia M.Petravičiaus pražanga puolime. Jis vėl sėda ant suolelio. A.Moncasi pelno pirmuosius taškus kėlinyje – 23:19. Pirmosios trys minutės – pražangų ir žingsnių virtinė. Svečiai sumažina skirtumą iki dviejų, dar vieną kamuolį praranda M.Lukauskis – R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės – 23:21. Per beveik keturias minutes vilniečiai nepelnė nei taško. M.Petravičius gauna S.Savane bloką ir „Kalise“ rezultatą išlygina. M.Petravičius deda kamuolį iš viršaus – 25:23. Pagaliau iš toli pataiko ir M.Lukauskis. Į tai ispanai atsako dviem dvitaškiais – 28:27. Vilniečiai vienos atakos metu „nusiima“ du kamuolius puolime, tačiau taškų nepelno. Kitos atakos metu vėl iš toli pataiko M.Lukauskis – 31:27. Ispanai baudų metimais rezultatą išlygina – J.Moranas – 31:31, o netrukus ir persveria. D. Kickertas pataiko iš toli, ir rezultatas – 31:36. Pataiko C.Eidsonas, o paskutinės atakos metu prameta M.Lukauskis, o D.Zavackas prasižengia puolime. Galutinis rezultatas po dviejų kėlinių – 33:36

Trečias kėlinys

Pirmos atakos metu pataiko M. Norrisas, trečią kartą prasižengia australas D.Kickertas – 33:38. Lukauskis atsako ketvirtuoju savo tritaškiu 36:39. Baudas sumeta C.Eidsonas – 38:41. B.Milisavljevičius eilinį kartą lenda po krepčiu, tačiau nepataiko. Užtat iš toli pataiko kitas serbas M.Bjelica – 41:43. Baudos metimais Branko rezultatą lygina, o M.Lukauskis perveria (14 Mindaugo taškas) – 45:43. Po ilgos pertraukos taškus pelno svečių lyderis J.Englishas, tačiau jis įmeta tik kas antrą baudą. A.Jomantas nuo to paties taško neklysta – 47:44.Senegalietis S.Savane puolime prasižengia trečią kartą, o ispanai prašo minutės pertraukėlės. M.Petravičius prameta abi baudas. J.Augustine „atsidėkoja“ žingsniais, tačiau S.Savane skirtumą mažina iki minimumo. A.Jomantas įmeta tik vieną baudą. Pirmą kartą aikštėje M.Anisimovas. Metimais apsikeičia M.Sandersas ir B.Milisavljevičius, dar du taškus per M.Anisimovą pelno J.Englishas. M.Lukauskis įmeta iš toli – 53:50. Savo firiminiu stiliumi „iš eigos“ pataiko Branko – 55:50. J.Englishas pirmą kartą rungtynėse sumeta abi baudas, o paskutinės šeimininkų atakos metu taškai nepelnomi – 55:52. Prieš paskutinįjį ketvirtį niekas neaišku...

Ketvirtas kėlinys

A.Jomantas pradeda kėlinį dvitaškiu, o M.Bjelica pratęsia spurta tolimu metimu – 60:52. B.Milisvajjevičius skirtumą pirmą karta didina iki dešimties taškų – 62:52. Ispanai prašo minutės pertraukėlės – vilniečiams spurtuojant 7:0 per kiek daugiau nei minutę. Dar du  taškus iš po krepšio pelno A.Jomantas, o C.EIdsono dėjimas kelia „Siemens“ areną ant kojų – 66:52. S.Maldonado naudoja dar vieną minutės pertraukėlę. Dabar jau ispanai keturias minutes nepelno nei taško. Vėl pataiko M.Lukauskis. Pirmuosius taškus D.Kickertas svečiams pelno tik kėlinio viduryje. M.Bjelica prasižengia ketvirtą kartą. Su pražanga įmeta J.Fisheris, tačiau baudos jis nepataiko – 68:57. Dabar žaidimą jau stabdo R.Kurtinaičio „minutė“. Ispanai atsigauna ir mažina skirtumą dar dviem taškais. C.Eidsonas ir M.Norrisas pasikeičia klaidomis ir prarastais kamuoliais, o M.Norrisas mažina skirtumą iki 68:61. Dar vienos pertraukėlės prašo R.Kurtinaitis.Vilniečiai neskuba ir provokuoja priešininkus pražangoms – nieko nesigauna... D.Kickertas pataiko iš toli –  ir jau tik 68:64. Lieka kiek daugiau nei minutė. Branko prameta iš toli, tačiau kamuolį atkovoja M.Lukauskis. Serbas sumeta baudos metimus – 70:64, o C.Eidsonas nesugeba įdėti iš viršaus. Visa laimė, kamuolį nusiima A.Jomantas – tačiau jis nesumeta baudų. Likus septynioms sekundėms nesportinę pražangą gauna J. Augustine. 72:64 po A.Jomanto baudų metimų, o paskutinį akordą dėjimu iš viršaus sugroja M.Bjelica – 74:64.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskis 19 (5/12 tritaškių), Milko Bjelica 18 (10 atk. kam.), Branko Milisavljevičius 14, Artūras Jomantas 13 (7/10 baudų, 6 atk. kam.), Marijonas Petravičius 6, Chuckas Eidsonas 4.

„Kalise“: Carlas Englishas 15, Danielis Kickertas 13, Marcusas Norrisas 9.

„Lietuvos rytas“ pateko į antrą varžybų etapą.

Kartu su vilniečiais ten žais ir Ukrainos Mariupolio „Azovmaš“ komanda, paskutinėse savo grupės rungtynėse namuose 87:74 įveikusi Prancūzijos „ASVEL“. Simonas Serapinas nugalėtojams per 19 minučių pelnė 14 taškų (1/4 dvitaškių, 4/6 tritaškių), atkovojo atšokusį kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau dėl 5 asmeninių pražangų buvo priverstas aikštę palikti anksčiau laiko. Rolandas Jarutis aikštėje praleido 21 minutę, per kurią surinko 10 taškų (3/5 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo vieną kamuolį ir kartą suklydo.

Galutinė E grupės lentelė: (vieta, komanda, žaista rungtynių, pergalės, pralaimėjimai, pergalės namuose, pralaimėjimai namuose, taškų skirtumas)