„Lietuvos rytas“ laimėjo Europos taurę (nuotraukos, komentarai)

Triumfo akimirkos
Tomo Tomalovičiaus/ reporteris.com nuotr. / Vilniečiai antrąkart laimėjo Europos taurės turnyrą.
0

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai tapo pirmąja komanda, laimėjusia Europos taurės turnyrą dukart. Sekmadienį finale jie 80:74 (22:22, 13:22, 18:18, 27:12) įveikė žvaigždžių perpildytą Maskvos srities „Chimki“ komandą, tapo naujaisiais čempionais ir iškovojo bilietą į kito sezono ULEB Eurolygą.

Naudingiausiu finalo žaidėju paskelbtas Marijonas Petravičius. Jis finale pelnė 20 taškų ir atkovojo 7 kamuolius. „Tai visos komandos nuopelnas, ne mano. Esu laimingas“, – po rungtynių kalbėjo M.Petravičius. Didžiausią biudžetą turėjusios finalo aštuoneto komandos viltis Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai sužlugdė per paskutinį finalo kėlinį.

Po pirmo ketvirčio vykusią lygią kovą iniciatyvą perėmė Maskvos srities „Chimki“ žaidėjai. Jie pirmavo iki pat ketvirto kėlinio, tačiau Lietuvos vicečempionai pademonstravo čempionų charakterį – panaikino 13 taškų deficitą ir užtikrintai laimėjo svarbiausią šio sezono dvikovą.

Pakeliui į finalą vilniečiai ketvirtfinalyje 85:79 nugalėjo italų Trevizo „Benetton“, o pusfinalyje – 73:68 serbų Vršaco „Hemofarm“. Iš 2005 metais ULEB taurę laimėjusios Vilniaus komandos dabar jos garbę gynė vienintelis Mindaugas Lukauskis.

Komentarai po rungtynių

Donatas Zavackas, „Lietuvos ryto“ puolėjas:
„Po pergalės jaučiamės puikiai. Visuomet žaidėme kaip komanda. Sezono pradžioje truputėlį strigo mūsų žaidimas, kelias rungtynes pralaimėjome keliais taškais. Tačiau išlikome optimistais ir stengėmės tobulinti žaidimą. Patekome į finalą ir netgi kai atsilikinėjome, tai buvo vienintelis mūsų šansas ir mes nepasidavėme. Galiausiai vėl grįžome į Eurolygą. Tai jau antras kartas, kai laimime šį turnyrą, to dar niekam nebuvo pavykę padaryti. Įrodėme visiems, kad nusipelnome žaisti Eurolygoje. Didžiuojuosi komanda – nepasidavėme ir puikiai žaidėme ketvirtame kėlinyje.“

Artūras Jomantas, „Lietuvos ryto“ puolėjas
„Esu laimingiausias žmogus pasaulyje. Nežinau, kaip mums pavyko perimti iniciatyvą. Galbūt norėjome labiau laimėti ir mes tai padarėme. Visuomet mums padėjo ir sirgalių palaikymas.“

Mindaugas Lukauskis, „Lietuvos ryto“ gynėjas:
„Tai fantastika. Esu labai laimingas. Komanda apdarė didelį darbą. Beveik visas rungtyens buvo priversti vytis varžovus, tačiau nepraradome tikėjimo, kad galime viską pakeisti. Tai neįtikėtina. Man trūksta žodžių tai apsakyti. Nežinau, kaip mums pavyko atsitiesti – patys matėte. Tiesiog žaidėme iš širdies, negailėdami jėgų ir tai padėjo.“

Chuckas Eidsonas, „Lietuvos ryto“ gynėjas
„Nuostabus jausmas. Visas sunkus darbas atsipirko. Visi matė, kokią mūsų komanda turi didelę širdį. Nepasidavėme. Išlaikėme šaltakraujiškumą, maitinome kamuoliais Marijoną, o jis viskuo pasirūpino. Žinojau, kad nebus lengva, tačiau niekada nesuabejojau, kad laimėsime. Esu euforijoje. Nemiegojau jau tris paras.“

Rimas Kurtinaitis, „Lietuvos ryto“ treneris:
„Sunkiai dirbome finalo aštuoneto varžybose, todėl galutinis rezultatas itin saldus. Žaidėme nuoširdžiai, tikėjome pergale net kai turėme vytis varžovus. Paprastai žaidžiame visas 40 minučių, tad tas atsitiesimas nestebina. Turime tam pakankamai patirties. Sakiau žaidėjams, kad nenuleistų rankų ir toliau kabintųsi kantriai į pergalę. Nepraradome pasitikėjimo savo jėgomis ir mums pavyko. Nepradėjome rungtynių nuo agresyvios gynybos, kad daugiau išsaugotume jėgų rungtynių pabaigai. Mums pavyko, kad nereikėjo žaisti visas tris dienas iš eilės kaip „Chimki“ komandai. Suprantu varžovus, nes mums su nacionaline rinktine teko tai patirti Europos čempionate Madride. Bet kuris žaidėjas pavargtų, jeigu tektų žaisti tris dienas iš eilės. Laimėjome antrąkart Europos taurę. Jausmas puikus. Džiaugiuosi už savo žaidėjus. Mes tik parengėme strategiją, o visą didįjį darbą nuveikė jie.“

R.Kurtinaitis: „Taupėme energiją ketvirtam kėliniui“ (video)spauskite čia.

S.Babrauskas: „Dar nesupratau, kas įvyko“ (video) – spauskite čia.

Jorge Garbajosa, „Chimki“ puolėjas:
„Varžovai aktyviau pradėjo žaisti ir atsitiesė paskutiniame kėlinyje. Tai šiek tiek nustebino. Jie pataikė svarbius metimus ir sugebėjo perimti iniciatyvą puikiai gindamiesi. Jie suskaldė ir mūsų gynybą. Sumokėjome aukštą kainą dėl fizinio pasirengimo trūkumo ketvirtame ketvirtyje ir nesugebėjome sustabdyti jų aktyvių veiksmų. Nėra jokio pasiteisinimo, jie žaidė geriau. Sveikinimai.“

Sergio Scariolo, „Chimki“ treneris:
„Sveikinu „Lietuvos ryto“ komandą su pergale. Jie puikiai pasirodė turnyre ir turėjo pakankamai kantrybės finale. Tai patyrusi, protinga komanda. Ji tikėjo, kad ras tinkamą momentą atsitiesti, todėl nenuleido rankų, kai atsiliko. Jie kovėsi iki galo ir nusipelnė pergalės. Mes nesame lamingi. Paskutiniame kėlinyje mes išsikvėpėme, žaidėme, kad nepralaimėtume, o ne dėl pergalės. 33 minutes žaidėme gerai, paskui praradome kontrolę. Galbūt atsiliepė nuovargis, tačiau tai nepasiteisinimas. Paskutinė kėlinį varžovai pelnė 27 taškus. Tai buvo raktas į pergalę. Darėme kvailų klaidų gynyboje ir nežaidėme agresyviai. Turime ambicijas nukelti į ateitį. Pergrupuosime jėgas ir sutelksime visą dėmesį į Rusijos lygą. Tikiu, kad kelias į Eurolygą mums vis dar atviras. Turime šansą gauti bilietą Rusijos lygoje ir stengsimės tai išnaudoti.“

Starto penketai
„Lietuvos rytas“: Ch.Eidsonas, M.Lukauskis, A.Jomantas, D.Zavackas, M.Petravičius.
„Chimki“: M.Palacio, V.Fridzonas, J.Garbajosa, K.McCarty, T.Mozgovas.

Pirmas kėlinys
Vilniečiai sėkmingai pradeda rungtynes spurtuodami 5:0, tačiau „Chimki“ tai pat nesnaudžia – sužaidus tris minutes rezultatas lygus 7:7. Žaidimas nėra greitas, abi komandos klysta, įpusėjus ketvirčiui „Lietuvos rytas priekyje 12:9. M.Petravičius gauna antrą pražangą, jį keičia M.Anisimovas.

Abu treneriai drąsiai keičia žaidėjus, „Chimki lygina rezultatą – 15:15. Po M.Bjelicos taiklaus dvitaškio ir baudos metimo – 20:17. Aktyviai žaisdamas M.Bjelica priverčia trečią kartą prasižengti M.Lampe. Po pirmo kėlinio nė vienai komandai nepavyko įrodyti pranašumo – 22:22.

Antras kėlinys

„Chimki“ šį ketvirtį pradeda dviem taikliais tritaškiais ir išsiveržia į priekį 24:28. Po dar vieno sėkmingo varžovų reido skirtumas išauga iki 8 taškų – 24:32. . D.Zavackas tritaškiu pristabdo Rusijos ekipos spurtą. Po C.Delfino tritaškio „Chimki“ priekyje 27:36. Per mažiau nei 5 minutes „Lietuvos rytas“ pelnė 5 taškus, o varžovai – 14.

Lietuvos vicečempionams niekaip nesiseka pataikyti nuo trijų taškų linijos. Užsitęsusią vilniečių tylą nutraukia M.Petravičius. Ch.Eidsonas nepataiko baudos metimų, o varžovai didina skirtumą iki 10 taškų – 30:40.

Komandos apsikeičia netaikliais metimais. M.Lukauskio ir M.Petravičiaus duetas tirpdo skirtumą – 35:42 priekyje „Chimki“. Įpusėjus rungtynėms „Chimiki“ pirmauja 35:44. Vilniečių komandoje rezultatyviausias M.Petravičius – 12 taškų, o varžovų – T.Mozgovas su 11 taškų.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos apsikeičia taikliais metimais. Vilniečiai mėgina spurtuoti, bet „Chimki“ sėkmingai juos stabdo. Pasipila netaiklūs vilniečių metimai, o varžovai didina skirtumą iki 12 taškų 39:51. Įpusėjus ketvirčiui maskviečiai priekyje 40:51.

Po S.Babrausko tritaškio ir M.Petravičiaus dvitaškio skirtumas tirpsta iki 4 taškų 47:51. K.MacCarty tritaškiu ir dviem baudos metimais vėl didina „Chimki“ pranašumą – 47:56. D.Zavackas gauna ketvirtą pražangą, M.Lukauskis iš toli šauna netaikliai. Šio ketvirčio pabaigoje varžovai buvo priekyje 13 taškų, tačiau „Lietuvos rytui“ pavyksta skirtumą šiek tiek apmažinti – 53:62.

Ketvirtas kėlinys

Vilniečiai mėgina paspausti varžovus. Per keturias iš eilės rezultatyvias atakas jie mažina varžovų pranašumą iki minimumo – 61:62. Po S.Babrausko tritaškio vilniečiai po ilgos pertraukos persveria rezultatą savo naudai 64:62. Likus žaisti 4 minutes „Lietuvos rytas“ pirmauja 69:66.

Prasideda nervų karas. Likus dviem minutėms 71:68 priekyje, tačiau C.Delfino pelno dvitaškį ir įmeta baudos metimą. D.Zavackas dėl pražangų limito sėda ant atsarginių suolo, rezultatas lygus – 71:71.

M.Petravičius pataiko vieną baudos metimą iš dviejų. Vilniečiai apsigina ir Ch.Eidsonas pataiko iš vidutinio nuotolio. Vilniečiai priekyje 74:71. „Chimki“ krepšininkai klysta, S.Scariolo ima minutės pertraukėlę.

S.Babrauskas iš krašto įsmeigia taiklų tritaškį, vilniečiai apsigina. „Chimki“ stabdo pražanga Ch.Eidsoną. Po jo taiklių baudos metimų – 79:71. C.Delfino pataiko tritaškį – 79:74. Minutės pertraukėlė. M.Lukauskis pataiko vieną baudos metimą – 80:74. „Lietuvos rytas“ – Europos taurės čempionas!