2014 06 08 /18:10

„Lietuvos rytas“ LKL bronzos siekia trumpiausiu keliu – vilniečiai Prienuose „TonyBet“ įveikė 80:78

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serija, greičiausiai, neprailgs. Sekmadienį vykusiose antrosiose serijos dėl LKL bronzos apdovanojimų rungtynėse svečiuose kovojęs Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir vėl džiaugėsi pergale prieš Prienų „TonyBet“ 80:78 (15:21, 29:11, 19:16, 17:30) bei dabar jau pirmauja bendru rezultatu 2:0. Vilniaus ekipą į pergalę, kuri šįkart buvo kur kas sunkesnė, vedė puikiai žaidęs legionierius Juanas Palaciosas, įmetęs 29 taškus. Trečiosios ir, galbūt, lemiamos serijos rungtynės vyks trečiadienį Vilniuje.
Darius Songaila
Darius Songaila / Karolinos Pansevič nuotr.

Prisijunkite beveik prie 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Šis mačas buvo kur kas atkaklesnis nei pirmoji serijos kova. Pirmoje ekipų akistatoje lauktos intrigos nevyko: ketvirtadienį Vilniuje 95:66 laimėjo „Lietuvos rytas“.

Sekmadienį Virginijaus Šeškaus vedami prieniškiai per pirmąjį kėlinį iškart bandė parodyti, jog vis dar siekia laimėti LKL bronzą, tačiau „TonyBet“ žaidėjų pastangų pradžioje užteko vos 12-kai pirmųjų rungtynių minučių – po pirmojo ketvirčio jie pirmavo 21:15, o antrojo pradžioje buvo įgiję net 9 taškų pranašumą – 26:17.

Tačiau po to Prienų krepšininkai sustojo lyg stabo ištikti: „Lietuvos rytas“ gan greitai pasivijo ir išlygino rezultatą 29:29, 31:31, o po to ir spurtavo 11:0. Po dviejų ketvirčių buvę LKL vicečempionai pirmavo 44:32. Antrąjį kėlinį vilniečiai laimėjo net 29:11.

Sostinės ekipą tuo metu į priekį vedė priekinė „Lietuvos ryto“ linija – J.Palaciosas po 20 min. kovos buvo įmetęs 17 taškų, A.Kavaliauskas – 10, o D.Songaila – 8.

„TonyBet“ ir „Lietuvos rytas“ per du kėlinius nepasižymėjo taikliais tolimais metimais – sostinės komanda prametė visus 10 mestų tritaškių, o šeimininkai – vos 4 iš 13.

Po didžiosios pertraukos prieniškiai vis dėlto nebuvo linkę visiškai be kovos atiduoti pergalę svečiams ir sugebėjo skirtumą sumažinti iki 8 taškų – 42:50. Bet vilniečiai ir vėl neleido „įsijausti“ šeimininkams bei labai greitai vėl sustatė viską į savo vietas – 63:46.

Ketvirtame kėlinyje komandos žaidė „vykis-bėk“ žaidimą: nors „TonyBet“ sugebėdavo sumažinti skirtumą iki vienženklio skaičiaus, tuoj pat „Lietuvos rytas“ jį padidindavo iki 11-15 taškų.

Bet lemiamu momentu šeimininkai užkūrė tikrą pirtį „Lietuvos rytui“ – jie sumažino svečių atotrūkį ir likus 40 sek. vilniečiai tepirmavo 77:75. Prieniškiai pasileido į ataką, tačiau M.Linkevičius nepataikė tritaškio, o dėl kamuolio kovojusiam M.Lukauskiui nepasisekė. Po G.Oreliko įmestų dviejų baudos metimų vilniečiai turėjo saugų 4 taškų pranašumą – 79:75 ir 14 sek. iki akistatos pabaigos.

Itin svarbiu momentu tritaškį pataikė M.Linkevičius ir, likus žaisti 3 sek., šeimininkai prasižengė prieš M.Gecevičių. Šis pataikė pirmąją baudą, tačiau prametė antrąją ir „Lietuvos rytas“ šventė galutinę pergalę 80:78.

„TonyBet“: M.Lukauskis 17 (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 1/8, 9 atk. kam., 6 rez. perd.), V.Čepukaitis 16 (dvitaškiai 6/8, 6 atk. kam.), M.Linkevičius 15 (tritaškiai 3/4, 7 atk. kam.), L.Kisielius 11, Ž.Janavičius 8 (dvitaškiai 1/6), A.Valeika 7 (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 1/2), P.Ivanauskas 4.

„Lietuvos rytas“: J.Palaciosas 29 (dvitaškiai 12/16, baudos 5/7, 8 atk. kam.), O.Cookas (tritaškiai 3/6, 7 rez. perd.), A.Kavaliauskas (dvitaškiai 6/8) ir G.Orelikas – po 13, D.Songaila 8, R.Seibutis 2, M.Gecevičius (dvitaškiai 0/2, tritaškiai 0/5, 10 rez. perd.) ir S.Babrauskas – po 1.

Perimti kamuoliai: 9 – 16

Trečiosios serijos iki trijų pergalių rungtynės vėl vyks Vilniuje trečiadienį.

Jei prireiktų ketvirtojo mačo, jis būtų žaidžiamas Prienuose birželio 14 dieną, o jei reikėtų penktojo – serija vėl grįžtų į Vilnių birželio 17 dieną.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys 80:78 (15:21, 29:11, 19:16, 17:30)

9 min. Likus žaisti 47 sek. S.Babrauskas prasižengė puolime ir P.Ivanauskas nuo baudų linijos įmetė tik vieną tašką, tačiau atkovotą kamuolį į krepšį įkrovė V.Čepukaitis – 77:75 sostinės klubo naudai.

Abi komandos nepataikė ir likus 14 sek. kamuolį savo rankose turėjo „Lietuvos rytas“. Likus žaisti 6 sek. G.Orelikas pataikė abi baudas – 79:75.

Likus žaisti 3 sek. M.Linkevičius pataikė tritaškį – 78:79 ir šeimininkai prasižengė. M.Gecevičius pataikė pirmą baudos metimą, o po to specialiai prametė jį ir „Lietuvos rytas“ laimėjo 80:78.

8 min. „Lietuvos rytas“ pirmavo 77:70 ir M.Gecevičius nepataikė tritaškio metimo. V.Čepukaitis baudomis sumažino skirtumą iki 72:77.

7 min.  Po O.Cooko ir J.Palacioso metimų „Lietuvos rytas“ vėl apramino aistras – 75:64.

6 min. Po G.Oreliko vienos pataikytos baudos vilniečiai pirmavo 70:56, tačiau tada tritaškį pataikė P.Ivanauskas. Lyg pajautę, kad gali kabintis į atlapus, šeimininkai sumažino skirtumą iki 64:70.

4 min. Po J.Palacioso dvitaškio „Lietuvos rytas“ vėl pabėgo 67:54.

1 min. Po M.Linkevičiaus ir V.Čepukaičo dvitaškių „TonyBet“ suamžino skirtumą iki 52:63. Maža to – vilniečių žaidėjas S.Babrauskas gavo nesportinę pražangą: du taškus baudomis įmetė M.Lukauskis ir skirtumas vėl sumažėjo iki vienženklio – 54:63.

Trečiasis kėlinys: „TonyBet“ – „Lietuvos rytas“ 48:63 (21:15, 11:29, 16:19).

9 min. „TonyBet“ suklydo 17 kartą, o J.Palaciosas įmetė dar du taškus ir vilniečiai pirmavo 63:46. Šeimininkai sumažino skirtumą dviem taškais ir po trijų ketvirčių atsiliko 48:63.

8 min. Pavargę šeimininkai vėl leido svečiams pabėgti – 61:46.

6 min. G.Orelikas tritaškiu padidino sostinės komandos pranašumą iki dviženklio skaičiaus – 53:42. Tačiau baudų metimais M.Lukauskis ir vėl sumažino atotrūkį – 44:53.

5 min. Po M.Lukauskio dvitaškio „Lietuvos rytas“ turėjo 8 taškų pranašumą – 50:42.

3 min. Po A.Valeikos pataikyto dvitaškio „TonyBet“ sumažino atsilikimą iki 46:37.

Antrasis kėlinys: „TonyBet“ – „Lietuvos rytas“ 32:44 (21:15, 11:29).

9 min.  Po A.Kavaliausko triuškinamo dėjimo „Lietuvos rytas“ pirmavo 44:32 ir taip baigėsi antrasis kėlinys.

8 min.  Prienų ekipa pakriko – taškus įmetė A.Kavaliauskas, G.Orelikas ir „Lietuvos rytas“ nurūko 40:31. „Lietuvos rytas“ atkarpą laimėjo 11:0.

6 min.  O.Cookas perėmė kamuolį, o J.Palaciosas išlygino rezultatą 29:29, o po dar dviejų jo taiklių metimų „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį 33:31, 35:31. J.Palaciosas jau buvo įsūdęs 17 taškų.

5 min. Ž.Janavičius gelbėjo ekipą – įmetė tritaškį, tačiau D.Songaila atsakė dvitaškiu – 29:27 „TonyBet“ naudai.

4 min. Po J.Palacioso šou – 6 taškų –  vilniečiai sumažino skirtumą iki 25:26.

3 min.  Po M.Lukauskio tritaškio prieniškiai pirmavo 26:17, bet D.Songaila sumažino skirtumą – 19:26.

Pirmasis kėlinys: „TonyBet“ – „Lietuvos rytas“ 21:15

9 min.  Po V.Čepukaičio ir M.Linkevičiaus dvitaškių – 21:14. Paskutinę kėlinio sekundę dvi baudas metė J.Palaciosas, pataikė vieną ir po 10 min. kovų – 21:15 šeimininkų naudai.

7 min.  Po L.Kisieliaus pirmojo tritaškio šiame mače prieniškiai pirmavo 13:9. Po V.Čepukaičio dvitaškio „TonyBet“ pirmavo 15:9, tačiau J.Palaciosas įmetė dvitaškį su bauda – 15:12.

5min. Po O.Cooko dvitaškio – 10:8 šeimininkų naudai.

3 min. M.Lukauskis pelnė dar du taškus ir „TonyBet“ pirmavo 6:4. Tačiau ir vėl rezultatą išlygino A.Kavaliauskas. Abu šie žaidėjai tik ir pelnė taškus savo komandoms.

1 min. M.Lukauskis pelnė 4 taškus iš eilės ir Prienai pirmavo 4:2. A.Kavaliauskas atsakė dvitaškiu 4:2.

„TonyBet“ starto sudėtis: Ž.Janavičius, L.Kisielius, M.Lukauskis, A.Valeika, M.Linkevičius.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: M.Gecevičius, G.Orelikas, O.Cookas, D.Songaila, A.Kavaliauskas.