2009 11 26

„Lietuvos rytas“ neperkando „Unicaja“ riešuto (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams ketvirtadienį nepavyko nutraukti Malagos „Unicaja“ ekipos pergalių serijos Eurolygoje. Drąsiai svečiuose kovodami vilniečiai mačo pabaigoje patampė nervus B grupės lyderiams, tačiau pralaimėjo rezultatu 84:91.
„Lietuvos rytas“ - „Unicaja“
„Lietuvos ryto“ ir „Unicaja“ keliai Eurolygoje buvo susikirtę prieš du sezonus – tada ekipos pasidalijo po pergalę namuose. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Startiniai komandų penketai:

„Lietuvos rytas“: B.Popovičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, D.Zavackas ir M.Bjelica.

„Unicaja“: O.Cookas, T.Deanas, C.Jimenazas, J.Welshas ir J.Freelandas.

Pirmuosius taškus taikliu metimu iš po krepšio pelno vilniečiai – pasižymi A.Jomantas (2:0). Ekipoms kol kas sunkiai sekasi rinkti taškus: sužaidus jau daugiau nei tris minutes – 6:4. Sh.Williamsas taikliu tritaškiu išveda „Unicaja“ į priekį, tačiau M.Bjelica netrukus atsako dviem taškais su J.Freelando pražanga (9:7). Po keturių iš eilės A.Jomanto taškų „Lietuvos rytas“ šauna į priekį (13:7).

„Unicaja“ bando atsitiesti (13:12), tačiau dar du M.Bjelicos taškai priverčia A.G.Renesesą paprašyti pirmosios minutės pertraukėlės (15:12). Sėkmingas C.Jimenezo žaidimas padeda šeimininkams išsiveržti į priekį (15:17). „Lietuvos rytas“ neranda kelių varžovų krepšio link, tuo tarpu įsibėgėjusią „Unicają“ R.Kurtinaitis stabdo minutės pertraukėle (15:22). Pirmą kėlinį taikliu dvitaškiu su sirena užbaigia S.Babrauskas (20:26).

Antras kėlinys

Antrą rungtynių atkarpą sėkmingiau pradeda „Unicaja“ – tiesiog drasko vilniečių gynybą (23:32). Po vyriausio Eurolygos žaidėjo 40-mečio L.Lewiso dvitaškio šeimininkų persvara perkopia dviženklę taškų ribą (23:34). Gražius du taškus su pražanga pelno B.Popovičius, kiek sušvelnindamas „Lietuvos ryto“ deficitą (28:38)

Gražiausias rungtynių epizodas – J.Freelandas deda į krepšį kamuolį, pagautą ore (31:45). A.Jomantas pataiko tritaškį (34:45). „Lietuvos rytui“ trumpam pavyksta sumažinti deficią iki vienženklio (36:45), tačiau „Unicaja“ tuoj pat atsako (36:47). Ilsėtis ekipos išeina šeimininkams pirmaujant 10 taškų (39:49).

Trečias kėlinys

„Lietuvos rytas“ aktyviai pradeda trečią rungtynių atkarpą, tačiau vilniečiams niekaip nepavyksta apsiginti nuo tolimų „Unicaja“ metimų (43:55). J.Sinica pabando laimę iš beveik 8 metrų, tačiau jo metimas netaiklus. Laimė, kamuolį sugriebia M.Bjelica ir siunčia jį į varžovų krepšį (45:57). Deja, O.Cookas atsako dar viena tolima bomba (45:60).

Po trumpo pasitarimo teisėjai įskaito D.Borovnjako du taškus su varžovų pražanga ir „Lietuvos rytas“ baltos vėliavos dar nekelia (49:60). B.Popovičius taip pat sugeba pelnyti du taškus su varžovų pražanga ir svečiai priartėja (55:63). S.Babrauskas įsūdo dar vieną tritaškį (62:68). B.Popovičius realizuoja du baudų metimus ir komandas skiria jau vos 4 taškai (64:68).

Ketvirtas kėlinys

Vilniečių spurtas tęsiasi ir ketvirto kėlinio pradžioje (66:68). J.Welshas pelno du taškus su D.Borovnjako pražanga, tačiau S.Babrauskas atsako tuo pačiu (69:71). „Lietuvos rytas“ turi porą galimybių persverti rezultatą savo naudai, tačiau tuo nepasinaudoja (69:73). Įspūdingą pasirodymą tęsia tik antroje rungtynių pusėje nuo suolo pakilęs D.Borovnjakas – pelno du taškus su penkta J.Freelando pražanga. Deja, baudos metimas skrieja pro šalį (71:73).

A.Jomantas puikiu reidu po krepšiu mažina „Lietuvos ryto“ deficitą iki minimumo (73:74). Deja, „Unicaja“ atsitiesia ir po T.Deano tritaškio susigrąžino kiek saugesnį pranašumą (73:79). Iki mačo pabaigos lieka jau mažiau nei 5 minutės. M.Gecevičius smeigia tritaškį (76:79), tačiau „Lietuvos rytui“ niekaip nepavyksta apsiginti be pražangų. Laimė, J.Welshas pataiko tik vieną iš dviejų (76:80).

Vilniečiai apmaudžiai suklysta, o T.Deanas už tai baudžia taikliais baudos metimais (77:84). M.Gecevičius prameta, o dar viena sėkminga „Unicaja“ ataka praktiškai nubraukia visą „Lietuvos ryto“ darbą (77:86). Iki mačo pabaigos lieka vos pusantros minutės (80:88). Rungtynės baigiasi dar vienu netaikliu J.Sinicos tritaškiu ir penktąja iš eilės „Unicaja“ pergale rezultatu 91:84 (26:20, 23:19, 19:25, 23:20).

Rezultatyviausi žaidėjai

„Lietuvos rytas“: A.Jomantas 16, D.Borovnjakas ir B.Popovičius po 15, S.Babrauskas 11.

„Unicaja“: O.Cookas 16 (6 rez. perd.), J.Freelandas 15, C.Jimenezas 11 (9 at. kam., 24 naud. bal.), T.Deanas 10.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prieš mačą „Unicaja“ ekipos vairininkas Aito Garcia Renesesas netgi pareiškė, jog „Lietuvos rytas“ auklėtiniams bus kol kas rimčiausias išbandymas šiame sezone. Pagarba varžovams tikrai didžiulė, mat Malagos klubas šį sezoną B grupėje jau parklupdė tokius Eurolygos grandus kaip Pirėjo „Olympiacos“ ar Stambulo „Efes Pilsen“.

Tiesa, iškovodami tris pergales per pirmuosius keturis susitikimus R.Kurtinaičio auklėtiniai įrodė, jog nusipelno būti gerbiami. Vis dėlto tik apie pergalę paprastai kalbantis vilniečių strategas prieš išvyką į Ispaniją toks drąsus nebuvo – tikėjosi įtemptos ir sunkios kovos.

Iškovojęs pergalę „Lietuvos rytas“ galėtų tikėtis netgi tapti B grupės lyderiu, tuo tarpu ispanams šis laimėjimas leistų išlikti vos viena iš dviejų pralaimėjimo Eurolygoje šį sezoną dar nepatyrusių ekipų, nes kitos dvi – Sienos „Montepaschi“ ir „Barcelona“ – ketvirtadienio vakarą kausis tarpusavyje.