2014 09 02

„Lietuvos rytas“ pasirengimą naujajam sezonui pradėjo lengva pergale Druskininkuose

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas triuškinančia pergale pradėjo pasiruošimą naujajam sezonui, pirmosiose ikisezoninių mačų rungtynės Druskininkuose antradienį 109:66 (35:21, 27:21, 26:7, 21:17) sutriuškinęs Barnaulo „Barnaul“ (Rusija) krepšininkus.
Antanas Kavalaiuskas ir Martynas Gecevičius
Antanas Kavalaiuskas ir Martynas Gecevičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šiame susitikime sostinės komandoje negalėjo padėti tik Lietuvos rinktinės aprangą pasaulio čempionate Ispanijoje vilkintis Adas Juškevičius, taip pat šiose pirmenybėse su Ukrainos nacionaline komanda dalyvaujantis Kirilas Natiažko bei naujausias „Lietuvos ryto“ klubo narys Mike'as Moseris.

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai mače nuo pat pirmųjų minučių ėmė diktuoti sąlygas: per pirmąsias 5 minutes susikrovę 5 taškų pranašumą, vilniečiai antroje kėlinio dalyje įjungė dar aukštesnę pavarą ir sužaidus 10 minučių buvo atitrūkę 35:21. Prie to labiausiai prisidėjo 8 taškus pelnęs M.Gecevičius, sėkmingai nuo atsarginių suolo pakilo 7 taškus įmetęs Travisas Leslie.

Antrajame ketvirtyje sostinės krepšininkai neatsipalaidavo – geležine gynyba varžovus sukaustęs „Lietuvos rytas“ per 5 minutes į savo krepšį praleido 8 taškus, tuo tarpu patys vilniečiai įmetė 20 taškų ir vis labiau tolo (55:29). Prieš didžiąją pertrauką atotrūkis pasiekė 20 taškų ribą – 62:42.

Didžiausiu galvos skausmu Rusijos komandai tapo naujasis „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas Artūras Valeika – antrajame kėlinyje 10 taškų pelnęs aukštaūgis iškart tapo vienu iš komandos lyderių.

Po pertraukos Vilniaus komanda nemažino žaidimo tempo ir toliau pavyzdingai pildė visus V.Šeškaus sumanymus. Vilniečiai per trečiąjį ketvirtį varžovams leido įmesti vos 7 taškus, o patys vieną ataką po kitos užbaigdavo taikliais metimais – 88:49.

Užtikrintai savo rankose persvarą laikęs „Lietuvos rytas“ nesunkiai peržengė 100 pelnytų taškų ribą, o finalinė sirena skelbė abejonių nekeliančią pergalę – 109:66.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 24 taškus pelnęs G.Orelikas, 22 taškus įmetė T.Leslie, 15 – A.Kavaliauskas.

Kitas rungtynes sostinės ekipa žais rugsėjo 4-ąją dieną su Volgogrado „Krasny Oktiabr“.