2010 02 11

„Lietuvos rytas“ pelnė 110 taškų

Dvyliktą pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione iškovojo be pralaimėjimų žengiantis Vilniaus „Lietuvos rytas“. Sostinės klubas namuose 110:80 (32:25, 25:18, 27:22, 26:15) sutriuškino turnyro autsaiderį Kėdainių „Nevėžį“.
M.Bjelica buvo rezultatyviausias vilniečių gretose
M.Bjelica buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose – 24 taškai. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Milko Bjelicos vedami aikštės šeimininkai jau mačo pradžioje įgijo apčiuopiamą aštuonių taškų pranašumą – 10:2. Vis dėlto svečiai atsakė Manto Simonavičiaus bei Dariaus Šilinskio tritaškiais ir žaidimas išsilygino – 8:10. Nors „Lietuvos rytas“ žaidė rezultatyviai, gynyba taip pat buvo gana skylėta ir „Nevėžiui“ per pirmąsias dešimt minučių pavyko nepaleisti priešininkų per toli – 25:32.

Antrame ketvirtyje Rimo Kurtinaičio auklėtiniai ir toliau atakavo be didesnių priekaištų, o „Nevėžio“ puolimo mechanizmas po truputį ėmė strigti. 14-ą minutę Steponas Babrauskas tritaškiu padidino „Lietuvos ryto“ pranašumą iki dviženklio – 39:29. Baigiantis kėlinukui Vilniaus klubas įgijo jau septyniolikos taškų persvarą ir pavojingai atitrūko. Po dviejų kėlinių „Lietuvos rytas“ pirmavo 14 taškų – 57:43.

Nors po pertraukos kėdainiečiai dar nekėlė baltos vėliavos ir įpusėjus ketvirčiui sumažino deficitą iki vienženklio (55:64), daugiausia M.Bjelicos ir Kenano Bajramovičiaus pastangomis šeimininkai neleido varžovams atkuri intrigos, o „Lietuvos ryto“ persvara prieš lemiamą mūšio dalį išaugo iki 19 taškų – 84:65.

Ketvirtame kėlinyje komandoms liko sutvarkyti formalumus. „Lietuvos rytas“ ėmė triuškinti „Nevėžį“ ir iškovojo pergalę rezultatu 110:80.

„Lietuvos rytas“: M.Bjelica 24 (10/12 dvit., 6 atk. kam.), J.Valančiūnas (7/7 dvit., 8 atk. kam.) ir K.Bajramovičius (6 atk. kam.) po 16, M.Gecevičius 12, D.Zavackas (7 atk. kam.) ir S.Babrauskas po 11, J.Sinica 9, A.Jomantas 7 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), V.Ginevičius 4 (5 rez. perd.).

„Nevėžis“: E.Dimša 20 (8 atk. kam.), R.Ūzas 14, P.Beliavičius 12, M.Simonavičius 11 (7 rez. perd.), D.Šilinskis 8.