2010 04 07

„Lietuvos rytas“ su „Perlu“ vargo turėjo jau pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse (nuotraukos)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai sunkia pergale pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalio seriją. Reguliariojo sezono nugalėtojai tik po itin atkaklios kovos 92:86 (27:20, 27:25, 18:27, 20:14) palaužė lygos debiutantę Vilniaus „Perlo“ ekipą ir išsiveržė serijoje iki dviejų pergalių 1:0, rašo oficiali Lietuvos čempionų svetainė.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Mačui nebuvo registruoti traumuoti Artūras Jomantas, Aronas Baynesas ir Milko Bjelica.

Susitikimą Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pradės tokiu startiniu penketu: Vidas Ginevičius, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Donatas Zavackas ir Kenanas Bajramovičius.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Perlo“ krepšininkai – jaunieji vilniečiai žaibiškai išsiveržė į priekį. Kadangi vieno K.Bajramovičiaus pastangų neužteko, R.Kurtinaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (4:9). Po pasitarimo į aikštę grįžę „Lietuvos ryto“ krepšininkai daugiausia K.Bajramovičiaus pastangomis išlygino rezultatą (11:11).

Vis dėlto „Perlas“ nepalūžo ir susigrąžinę iniciatyvą išlaikė sau palankų rezultatą (14:17, 19:20). Paskutinę ketvirčio minutę M.Gecevičius pradėjo dviem taikliais tritaškiais metimais ir pirmą kartą išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį. Kėlinį paskutinę sekundę dėjimu baigė Jonas Valančiūnas. Po pirmųjų dešimties minučių – 27:20 priekyje R.Kurtinaičio auklėtiniai.

Antra ketvirtį „Perlas“ pradėjo itin darniai: laimėjo atkarpą 10:4 ir sumažino skirtumą tarp komandų iki minimumo (31:30). Šiandienos mače varžovams sunkiai sekasi stabdyti K.Bajramovičių, „Perlo“ aukštaūgiams lieka pražangomis stabdyti bosnį. Justą Sinicą pakeitęs legionierius kaipmat pagyvino „Lietuvos ryto“ žaidimą – pelnė aštuonis taškus ir neleido svečių ekipai priartėti. S.Babrausko dvitaškis galutinai perpildė R.Štelmaherio kantrybės taurę ir latvis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (44:36).

Po pasitarimo į aiktštę grįžę krepšininkai apsikeitė keliomis tiksliomis atakomis, tačiau atotrūkis tarp ekipų nepasikeitė (48:40). Kaip ir pirmajame ketvirtyje, paskutinę antro kėlinio minutę M.Gecevičius pradėjo taikliu metimu. Tačiau po akimirkos prabilo „Perlo“ toliašaudė artilerija – Eimantas Bendžius ir Lukas Brazdauskis pataikė po tritaškį ir aptirpdė deficitą (52:45). Deja vu pasikartojo – ketvirtį dviem taškais, tik šį kartą baudos metimais, J.Valančiūnas pelnė 2 taškus ir užbaigė pirmąją susitikimo dalį. Į didžiąją pertrauka komandos išėjo degant švieslentėje rezultatui 54:45 „Lietuvos ryto“ naudai.

Po ilgosios pertraukos ant parketo grįžęs R.Kurtinaičio penketas per pirmas tris minutes susigrąžino dviženklį pranašumą (64:51). Matydamas, jog iš arčiau pataikyti nepavyksta, R.Štelmaheris perstatė savo auklėtinių puolimą ir tai iškart pasiteisino – E.Bendžiaus taiklus šūvis iš toli sumažino deficitą iki vienženklio (64:55). Po septinto Igorio Miloševičiaus rezultatyvaus perdavimo D.Zavackas tokiu pat būdu kaip jaunasis „Perlo“ snaiperis atkūrė 12 taškų pranašumą (67:55).

Tai anaiptol nepalaužė jaunųjų vilniečių – laimėta atkarpa 11:1 leido „Perlui“ priartėti iki 2 taškų (68:66). Po šalto dušo atsigavę šios dienos aikštės šeimininkai pelnė 4 taškus be atsako, tačiau pasibaigus trečiajam ketvirčiui tarp ekipų buvo pusiausvyra – 72:72.

Jau per pirmą ketvirto kėlinio ataką „Perlo“ vidurio puolėjas Tautvydas Šležas įrideno kamuolį į krepšį ir po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (72:74). Saulius Kulvietis dar pridėjo dvitaškį, tačiau jaunųjų vilniečių dominavimą nutraukė „Lietuvos ryto“ kapitonas S.Babrauskas pataikydamas tritaškį. Prasidėjo atkakli kova – laiminti ekipa keitėsi kiekvieną ataką (77:78, 79:78). Likus puspenktos minutės iki pagrindinio laiko pabaigos, ekipas skyrė 2 taškai. Vėliau – 3 minučių taškų badas: nė vienai ekipai nepavyko pelnyti nė taško. Tylą nutraukė M.Gecevičius – tritaškiu padidino skirtumą iki 5 taškų (86:81). Į tai „Perlas“ atsakė 5 taškais iš eilės ir išlygino rezultatą.

Ketvirto kėlinio herojus „Lietuvos ryto“ ekipoje M.Gecevičius aštriu prasiveržimu grąžino ekipai pranašumą (88:86). Apsigynę nuo varžovų antpuolio R.Kurtinaičio auklėtiniai stengėsi kuo užtikrinčiau baigti pirmą serijos mačą. „Perlo“ žaidėjai pražangomis mėgino pasivyti varžovus, tačiau taiklūs Simo Buterlevičiaus ir S.Babrausko baudų metimai atvedė „Lietuvos rytą“ į labai sunkią pirmą pergalę LKL ketvirftinalio serijoje. Galutinis rezultatas – 92:86.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius (6/7 dvitaškių, 13/15 baudos metimų, 6 atk. kam., 3 per. kam.) – 25, M.Gecevičius (6/8 dvitaškių, 3/5 tritaškių) – 19, S.Babrauskas (3/3 dvitaškių, 4 per. kam.) – 14, I.Miloševičius (7 rez. perd.) ir J.Valančiūnas po 10, D.Zavackas (4 rez.perd.) – 8, S.Buterlevičius – 4, V.Ginevičius ir J.Sinica taškų nepelnė.

„Perlas“: T.Šležas (5 atk. kam.) – 13, E.Bendžius ir L.Brazdauskis po 12, G.Staniulis – 11, S.Kulvietis ir D.Nazarovas po 10, A.Viskontas (8 rez. perd.) – 8, E.Kairys – 6, P.Dambrauskas – 4. M.Zimnickas ir P.Duchovskis aikštėje nepasirodė.