2010 04 19

„Lietuvos rytas“ triuškinamai pradėjo LKL pusfinalį (nuotraukos)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį triuškinama pergale pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Įspūdingai iš toli atakuodami vilniečiai savo aikštelėje 108:61 (25:17, 34:16, 22:20, 27:8) sutriuškino Utenos „Juventus“ klubą ir serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Rungtynės prasidėjo tiksliu Simo Buterlevičiaus dvitaškiu, tačiau „Juventus“ į tai atsakė atkarpa 6:0 ir po Arūno Vasiliausko bei Tomo Jasiulionio metimų išsiveržė į priekį – 6:2. Nors Kenanas Bajramovičius tolimu metimu išlygino rezultatą (8:8), įpusėjus kėliniui Jonas Elvikis vėl išvedė uteniškius į priekį – 11:8. „Lietuvos rytas“ į tai atsakė spurtu 8:0 ir po S.Buterlevičiaus bei Donato Zavacko tritaškiu likus žaisti tris minutes įgijo penkių taškų persvarą – 16:11. Vilniečiams persvarą pavyko išlaikyti iki pat ketvirčio pabaigos ir po pirmų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ turėjo aštuonių taškų pranašumą – 25:17.

Antrame kėlinyje sužaidus dvi minutes Martynas Gecevičius pirmą kartą padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki dviženklio – 27:17. Nors uteniškiams buvo pavykę šiek tiek priartėti (20:27), „Lietuvos rytas“ atsakė atkarpa 22:4 ir likus žaisti keturias minutes iki didžiosios pertraukos po Vido Ginevičiaus baudos metimų padidino persvarą iki 25 taškų – 49:24. Kėlinio pabaigoje vilniečiai dar labiau nutolo ir įpusėjus mačui jau triuškino varžovus – 59:33.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ netrukus įgijo trisdešimties taškų persvarą (63:33), o kėlinys labiausiai įsiminė aukštaūgių Aarono Bayneso ir Tomo Jasiulionio susistumdymu bei įspūdingu Dariaus Pakamanio dėjimu. Aikštės šeimininkai iki pat ketvirčio pabaigos išlaikė solidžią persvarą, tad po trijų kėlinių „Juventus“ deficitas siekė 28 taškus – 53:81.

Paskutiniame kėlinyje vilniečiai tik dar labiau padidino pranašumą ir iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 108:61.

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 22 (7 atk. kam.), S.Babrauskas (8 rez. perd.), M.Gecevičius ir D.Zavackas po 17, S.Buterlevičius 14 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Valančiūnas 11, V.Ginevičius 8 (9 rez. perd.), A.Baynesas 2.

„Juventus“: D.Pakamanis 18, P.Morkeliūnas 13, T.Jasiulionis 9, J.Elvikis 6, A.Vasiliauskas 5, A.Mineikis ir Ž.Urbonas po 4, Š.Vėlius 2.