2010 12 04

„Lietuvos rytas“ vos išvengė pralaimėjimo Utenoje

Vilniaus „Lietuvos rytas“ ir toliau nedžiugina savo sirgalių. Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse išvykoje vilniečiai sunkiai 83:80 nugalėjo Utenos „Juventus“ ekipą, nors beveik visas rungtynes buvo priversti vytis varžovus. Nepaisant pralaimėjimo „Juventus“ ekipa padovanojo gražų žaidimą ir įdomias rungtynes savo žiūrovams.
K.El-Aminas ir Š.Jasikevičius buvo rezultatyviausi savo komandoje
K.El-Aminas ir Š.Jasikevičius buvo rezultatyviausi savo komandoje / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 Utenos Juventus

Pirmajame kėlinyje žaidimo svarstyklės sviro tai vienos, tai kitos komandos pusėn. Tiek šeimininkai, tiek svečiai rengė trumpus spurtus, o po pirmųjų dešimties minučių 22:21 priekyje buvo uteniškiai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Juventus“ surengė spurtą 9:0 ir išlaikė persvarą iki pat didžiosios pertraukos. Kėlinio pabaigoje vilniečiams vėl pavyko truputį priartėti, tačiau įpusėjus mačui ir toliau priekyje buvo Utenos komanda – 44:36.

Trečiajame kėlinyje abiejų komandų žaidimas buvo banguotas, tačiau šeimininkams dviženklės persvaros išsaugoti nepavyko. Po trijų atkarpų priekyje vienu tašku buvo Utenos krepšininkai.

Paskutinėje rungtynių dalyje Sostinės klubas perėmė iniciatyvą, nors apčiuopiamo pranašumo nebuvo įgiję. Iki minimumo ji sumažėjo paskutinę minutę, tačiau vilniečiams to vienintelio taško ir pakako. Paskutinėmis mačo sekundėmis vilniečiai pranašumą padidino iki 3 taškų. Galutinis rungtynių rezultatas – 83:80.

„Lietuvos ryto“ pergalę apkartino vidurio puolėjo Jono Valančiūno trauma. Vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų talentų ketvirtojo kėlinio pradžioje kryptelėjo čiurną ir aikštėje daugiau nebepasirodė.

J.Valančiūnas iki traumos rungtyniavo 23 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (5/7 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 10 kamuolių, blokavo 2 metimus, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Vilniaus „Lietuvs rytas“ iškovojo 6 pergalę ir savo sąskaitoje turi vienintelį pralaimėjimą prieš Kauno „Žalgirį“. Utenos „Juventus“ po dešimties sužaistų rungtynių yra iškovoję šešias pergales ir patyrę keturis pralaimėjimus.

Juventus“: A.Adomaitis 15 tšk, A.Kieža 13 tšk., G.Maceina 12 tšk., , M.Prekevičius 11 tšk.

Lietuvos rytas“: K.El–Amin 17 tšk., Š.Jasikevičius ir B.Newley po 13 tšk, M.Gecevičius ir J.Valančiūnas 12 tšk.

Kitose šeštadienį jau pasibaigusiose rungtynėse Vilniaus „Perlas“ (10 vieta – 3/6) tik po sėkmingo ketvirtojo kėlinuko savo aikštėje 94:87 (23:20, 22:25, 17:20, 32:22) įveikė devintąją nesėkmę patyrusį pirmenybių autsaiderį Alytaus „Alytų“.

19 taškų prie pergalės prisidėjo Eimantas Bendžius, 15 – Dovydas Redikas, 13 – Aidas Viskontas.

Pralaimėjusiųjų gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Saulius Kazevičius (19 tšk.), 15 – Rytis Adomavičius, 14 – Saulius Dumbliauskas.