2010 03 10

„Lietuvos rytas“ vos neprisižaidė

Šešioliktąją pergalę Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione iškovojo ir į pirmąją poziciją pakilo Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas, kuris savo aikštelėje 100:95 (20:21, 30:21, 30:22, 20:31) įveikė Rygos VEF komandą su Arnu Labucku.
Miloševičiaus sutikimo akimirka
„Lietuvos ryto“ ekipoje pirmu smuiku griežė I.Miloševičius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniečiai šiek tiek sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Igorio Miloševičiaus tolimo metimo sužaidus tris minutes turėjo trijų taškų pranašumą (9:6), tačiau svečiai atsakė spurtu 6:0 ir po Gačio Jahovico bei Tajaus McCullougho metimų persvėrė rezultatą savo naudai (12:9), o po Arno Labucko dėjimo dar labiau nutolo – 14:9. Nors vilniečiam buvo pavykę priartėti (14:16), Rygos komanda vėl šiek tiek nutolo – 21:14. Ketvirtį „Lietuvos rytas“ baigė pusantros minutės atkarpa 6:0, tačiau po pirmojo kėlinio ir toliau pirmavo VEF ekipa – 21:20.

Šešiais taškais be atsako antrąjį kėlinį pradėję svečiai dar kartą susigrąžino septynių taškų persvarą (27:20), tačiau „Lietuvos rytas“ atsakė Justo Sinicos, Martyno Gecevičiaus bei Stepo Babrausko tolimais metimais ir išlygino rezultatą – 29:29. Įpusėjus ketvirčiui Donatas Zavackas dvitaškiu vėl išvedė vilniečius į priekį (33:32), o po Igorio Miloševičiaus tolimo metimo įgijo keturių taškų persvarą – 38:34. Netrukus „Lietuvos rytas“ surinko dar aštuonis taškus be atsako ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 46:34. Savo pranašumu BBL čempionai suabejoti neleido iki pat didžiosios pertraukos ir po dviejų kėlinių buvo priekyje rezultatu 50:42.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ jau dominavo aikštelėje ir sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje vilniečiai jau turėjo devyniolikos taškų pranašumą – 65:46. Nors VEF komanda atsakė spurtu 9:0 ir sumažino deficitą (55:65), po Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės jau „Lietuvos rytas“ atsakė atkarpa 9:0 ir atstatė status quo – 74:55. Po Simo Buterlevičiaus baudos metimo bei Aarono Bayneso dėjimo „Lietuvos ryto“ pranašumas viršijo dvidešimt taškų (77:55), o po trijų ketvirčių vilniečiai pirmavo 80:64.

Nors ketvirtajame kėlinyje vilniečiai ilgą laiką turėjo solidžią persvarą, likus žaisti dvi minutes VEF komanda sumažino savo deficitą iki keturių taškų – 90:94. Visgi „Lietuvos rytas“ daugiau varžovams priartėti nebeleido ir iškovojo pergalę rezultatu 100:95.

„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius 25 (11 rez. perd.), A.Baynesas ir M.Gecevičius – po 15, D.Zavackas 13 (7 atk. kam.), J.Valančiūnas 12, S.Babrauskas 8, K.Bajramovičius 5, S.Buterlevičius 4, J.Sinica 3.

VEF: S.Valteris 27, T.McCulloughas 19, A.Stalbergas 13, A.Labuckas 12 (3 atk. kam.), G.Jahovicas ir I.Bankevicas – po 9.