2010 02 16

Lietuvos šaudymo iš lanko čempionate netrūko rekordų

Praėjusį savaitgalį Vilniuje baigėsi šaudymo iš lanko uždarų patalpų Lietuvos čempionatas. Varžybose, be Lietuvos sportininkų, dalyvavo ir Latvijos bei Estijos atstovų. Čempionate netruko aukštų rezultatų ir naujų Lietuvos rekordų. Šaudymo iš lanko Lietuvos čempionate varžėsi lankininkai, šaudantys olimpiniais, skriemuliniais, paprastais ir tradiciniais lankais.
Šaudymas iš lanko
2010 metų šaudymo iš lanko uždarų patalpų Lietuvos čempionate buvo pagerinta dešimt Lietuvos rekordų. / Organizatorių nuotr.

Šaudant skriemuliniais lankais Lietuvos čempionais trečius metus iš eilės tapo Kauno šaudymo iš lanko asociacijos (KŠLA) sportininkai Vladas Šigauskas vyrų grupėje ir jo žmona Jelena Babinina moterų grupėje. Be to, V.Šigauskas dvylikos strėlių dvikovoje, surinkęs 119 taškų, pagerino Lietuvos rekordą.

Antrąją vietą vyrų grupėje, šaudydamas skriemuliniu lanku, kaip ir praėjusių metų čempionate, iškovojo Vilniaus lankininkų sporto klubo (LSK) sportininkas Mindaugas Baranauskas. Bronzos medalį iškovojo Vilniaus LSK šaulys Valerijus Denisovas.

Vicečempionės vardą moterų grupėje iškovojo ir sidabro medaliu pasipuošė Vilniaus LSK sportininkė Inga Kizeliauskaitė.

Didžioji Lietuvos uždarų patalpų šaudymo iš lanko čempionato dalyvių dalis buvo olimpiniais lankais šaudantys sportininkai.

Olimpinių lankų vyrų grupėje, kartu ir jaunimo grupėje, Lietuvos čempionu tapo ir aukso medaliu pasipuošė Kauno lankininkų klubo lankininkas Ignas Morkeliūnas, kuris atsidėkodamas už atiduotą laiką jį treniruojant, treneriui Leonidui Urbonavičiui įteikė savo apdovanojimą, iškovotą olimpinių lankų vyrų grupėje. Šiame čempionate I.Morkeliūnas pagerino du Lietuvos rekordus.

Olimpinių lankų vyrų grupėje vicečempionu tapo Vilniaus LSK šaulys Adrianas Kovalevskis, o šaudydamas olimpinių lankų jaunių grupėje Adrianas tapo Lietuvos čempionu. Lietuvos čempionate A.Kovalevskis, kaip ir I.Morkeliūnas pagerino du Lietuvos rekordus.

Olimpinių lankų moterų grupėje Lietuvos čempione tapo Vilniaus LSK šaulė Inga Rabikauskaitė. I.Rabikauskaitė dvylikos strėlių dvikovoje, surinkusi 116 taškų pagerino Lieuvos rekordą.

Olimpinių lankų jaunučių grupėje Lietuvos čempionu tapo Vilniaus LSK šaulys Mantas Linka, kuris finalinėje dvikovoje 106:91 nugalėjo antrą vietą užėmusį Vilniaus LSK šaulį Armandą Bogusevičių. Trečią vietą užėmė ir sidabro medaliu pasipuošė šaulys iš KŠLA-JSO Jokūbas Stonis.

Olimpinių lankų jaunių moterų grupėje Lietuvos čempione tapo Vilniaus LSK sportininkė Gerda Pociūnaitė, kuri finalinėje dvikovoje 107:58 įveikė KŠLA-JSO sportininkę Eglę Onskulytę. Bronzos medaliu pasipuošė Agnė Cicėnaitė iš LSK.

Olimpinių lankų jaunių vaikinų grupėje, kaip jau minėta, Lietuvos čempionu tapo LSK sportininkas Adrianas Kovalevskis, finalinėje dvikovoje 105:100 įveikęs Adamą Kovalevskį iš LSK. Trečią vietą užėmė ir bronzos medaliu pasipuošė Tomas Katalynas iš KŠLA-JSO.

Olimpinių lankų jaunimo grupėje Lietuvos čempione tarp meginų tapo Emilija Vasilevskytė iš LSK. Antrą vietą užėmė ir sidabro medaliu pasipuošė taip pat šaulė iš LSK Aistė Surutkovičiūtė. Trečią vietą užėmė LSK sportininkė Rūta Papievytė.

Olimpinių lankų jaunimo grupėje Lietuvos čempionu tarp vaikinų tapo kaunietis Ignas Morkeliūnas. Vicečempionu tapo ir sidabro medaliu pasipuošė šaulys iš LSK Adomas Baranauskas. Bronzos medaliu pasipuošė triačią vietą užėmęs sportininkas iš Kauno Modestas Latkauskas.

Paprastų ir tradicinių lankų grupėje Lietuvos čempionu tapo Nerijus Švedas iš LSK. Antrą vietą užėmė Kipras Lamauskas iš LSK. Bronzos medaliu pasipuošė Vitalijus Naumavičius iš klubo „Strėlė“.