2011 06 25

Lietuvos U-19 rinktinė „Global Games“ turnyre įveikė ir australus

Antrąją pergalę iš eilės tarptautiniame „Global Games“ turnyre iškovojo pasaulio jaunimo (iki 19 m.) čempionatui besiruošianti Lietuvos rinktinė, Panevėžyje 80:70 (26:15, 16:20, 26:17, 12:18) nugalėjusi Australijos komandą.
Vytenis Čižauskas
Vytenis Čižauskas. / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Kazys Maksvytis

Pirmajame mače penktadienį Kazio Maksvyčio auklėtiniai 69:43 nušlavė argentiniečius.

Lietuviai ir vėl rungtyniavo be savo lyderio Jono Valančiūno, kuris ketvirtadienį dalyvavo NBA naujokų biržoje ir tik šį rytą grįžo iš JAV.

Puikiai pradėję rungtynes lietuviai po spurto 16:0 pirmojo ketvirčio viduryje jau turėjo penkiolikos taškų persvarą – 22:7. Nors antrajame kėlinyje australai buvo gerokai priartėję (33:39), po didžiosios pertraukos aikštelėje jau dominavo Lietuvos rinktinė. Po Edgaro Ulanovo metimo mūsiškių pranašumas šoktelėjo iki dvidešimties taškų (66:46), ir nors paskutiniame ketvirtyje svečiai sugebėjo gerokai priartėti (67:71), K.Maksvyčio auklėtiniai iškovojo pergalę rezultatu 80:70.

Lietuva: Ž.Skučas 18 (6 atk. kam.), V.Čižauskas (5 atk. kam., 7 rez. perd.) ir D.Redikas – po 14, P.Vaitiekūnas 8, T.Sabonis 7 (9 atk. kam.), E.Mockevičius 6, E.Ulanovas 5, D.Pukis 3, R.Simanavičius ir A.Butkevičius – po 2, R.Jakštas 1.

Australija: M.Creekas 22, M.Greenwoodas 14 (8 atk. kam.), I.Hadziomerovičius 10.

Sekmadienį devyniolikamečių rinktinė ilsėsis, o metais vyresni Lietuvos krepšininkai susitiks su JAV ekipa.