2014 07 05

Lietuvos vaikinų ir merginų 18-mečių rinktinės turnyre Taline startavo pergalėmis

Taline prasidėjusiame U18 vaikinų ir merginų Baltijos taurės turnyre Lietuvos merginos pirmose rungtynėse be didesnio vargo 79:43 nugalėjo Estijos bendraamžes. Tuo tarpu mūsų šalies aštuoniolikmečių vaikinų komanda tik po atkaklios kovos įveikė šeimininkus rezultatu 69:67.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / FIBA nuotr.

Lietuvos U18 merginų ekipa galingai (7:0) pradėjo rungtynes, o įpusėjus pirmajam ketvirčiui pirmavo 11:1. Varžovės nerado priešnuodžių tokiam sėkmingam mūsų šalies krepšininkių žaidimui iki pat šio kėlinio pabaigos (23:11). Antrajame ketvirtyje mūsų šalies komanda toliau kontroliavo žaidimą ir išlaikė pranašumą savo rankose. Prasidėjus didžiajai pertraukai lietuvės buvo priekyje 37:18.

Antroje susitikimo dalyje Lietuvos merginų pranašumas tik dar labiau išryškėjo ir nekėlė jokių abejonių. Mūsiškės tik didino atotrūkį nuo esčių ir  po trečiojo kėlinio turėjo triuškinančią persvarą (61:28). Paskutinės dešimt rungtynių minučių buvo daugiau formalumas.

Daugilė Šarauskaitė nugalėtojoms įmetė 20 taškų, Laura Juškaitė pridėjo 15.

Tuo tarpu  Lietuvos vaikinų komandai dvikova su šeimininkų rinktine klostėsi kiek sudėtingiau. Nors lietuviai sėkmingai pradėjo rungtynes ir po po pirmojo kėlinio turėjo 8 taškų persvarą (18:10), vėliau žaidimas išsilygino. Prasidėjus didžiajai pertraukai ekipas skyrė tik 3 taškai (33:30).

Trečiajame ketvirtyje šeimininkai buvo išlyginę rezultatą (33:33), tačiau lietuviai netrukus susigrąžino persvarą. Mūsų šalies rinktinė toliau visą laiką pirmavo, tačiau Estijos komanda neleido nutolti svečiams ir išlaikė intrigą (52:47).

Lemiamas buvo paskutinis ketvirtis, kuriame lietuviai pirmavo 2-4  taškais. Likus žaisti 2 minutes komandas skyrė tik 1 taškas (61:60), tačiau mačo pabaigoje tiksliau atakavusi mūsų šalies komanda iškovojo sunkią pergalę.

Rezultatyviausiai iš lietuvių rungtyniavo Domantas Sabonis, kuris įmetė 14 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. 12 taškų pridėjo Tautvydas Paliukėnas, 10 – Raimundas Žuklevičius.