2010 08 07

Namie žaidę ispanai sutriuškino Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę (video, nuotraukos)

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė patyrė pirmą pralaimėjimą. Ispanijoje viešintys Kęstučio Kemzūros auklėtiniai ketvirtose kontrolinėse rungtynėse šeštadienį 76:97 (16:30, 26:25, 15:23, 19:19) nusileido pasaulio ir Europos čempionams ispanams.
Lietuviai šeštadienį suklupo prieš pasaulio čempionus ispanus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Net ir be didžiausiosios žvaigždės Pau Gasolio Ispanijos nacionalinė komanda laikoma viena iš pasaulio čempionato Turkijoje favoričių. Tuo Vitorijoje netruko įsitikinti ir Lietuvos krepšininkai, pirmavę tik rungtynių pradžioje.

Įpusėjus pirmam ketvirčiui aikštės šeimininkai spurtavo ir skirtumas išaugo kone dvigubai – 15:30. Nors lietuviams antrame ketvirtyje pavyko išlyginti žaidimą, po pertraukos ispanai toliau didino savo pranašumą.

Lietuvos rinktinėje nebuvo registruoti Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis. Rezultatuviausiai žaidė Linas Kleiza ir Tomas Delininkaitis. Jie pelnė atitinkamai 15 ir 14 taškų. Jonas Mačiulis pridėjo 12 taškų, Simas Jasaitis – 11, Martynas Pocius – 9, Robertas Javtokas – 4, Mindaugas Lukauskis – 3, Arvydas Eitutavičius, Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius – po 2.

Nugalėtojams Juanas Carlosas Navarro pelnė 17 taškų, Marcas Gasolis – 14, Felipe Reyesas – 11, Jose Calderonas – 10.

Per trejas pirmąsias kontrolines rungtynes Kęstučio Kemzūros auklėtiniams pavyko iškovoti visas pergales. Penktadienį jie po atkaklios ir permainingos kovos pačioje pabaigoje 86:84 įveikė Slovėnijos krepšininkus. Prieš savaitę Šiauliuose lietuviai triuškinamai 91:59 nugalėjo Suomijos komandą, o Panevėžyje – tik po pratęsimo 93:84 palaužė Čekijos ekipą.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Lietuvos rinktinėje neregistruoti Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis. Pirmuosius rungtynių taškus pelno R.Javtokas. Po S.Jasaičio tritaškio – 5:2 priekyje lietuviai. S.Jasaitis žino, kaip žaisti su ispanais, po antro jo tritaškio – 8:4, tačiau netrukus J.C.Navarro atsako tuo pačiu. Lietuviai klysta keliose atakose iš eilės, ispanai po J.Calderono tritaškio išsiveržia į priekį 8:10.

Ispanai kibiau ginasi, spaudžia  lietuvius, R.Javtokas pelno dvitaškį ir gynyboje prasižengęs antrą kartą sėda ant atsarginių suolo. L.Kleiza sužingsniuoja, ispanai šauna į priekį 10:16. Lietuvius tempti ima M.Gecevičius – pataiko iš vidutinio nuotolio. Nesportinę pražangą už varžovo stumtelėjimą gaina L.Kleiza, ispanai tuo naudojasi ir didina pranašumą iki 13 taškų – 25:12. G.Gustas nesusitvarko su aikštėje skirtomis užduotimis ir sodinamas ant atsarginių suolo. J.Mačiulis mažina skirtumą iki 10 taškų. Paskutinę sekundę tritaškį smeigia R.Rubio, lietuviai po pirmo kėlinio atsilieka dvigubai – 16:30.

Antras kėlinys

Ispanai nevegia linkmybių elementų – krauna kamuolį į krepšį, T.Delininkaitis atsako taikliu tritaškiu. Po J.Mačiulio tritaškio ir P.Jankūno dvitaškio skirtumas mažėja – 24:34. J.Vazquezas gauna traumą – ant pėdos uždėta ledo. Po minutės pertraukėlės aikštės šeimininkai pelno 5 taškus be atsako – 24:39. Kibi ispanų gynyba verčia Lietuvos krepšininkus mesti iš sudėtingų padėčių. T.Delininkaičiui ir L.Kleizai tai pavyksta. Lietuviai mažina skirtumą iki 11 taškų – 41:30, tačiau J.C.Navarro smeigia tritaškį.

Lietuvos rinktinės puolimas pagyvėja, tačiau gynyboje ispanai vis dar randa spragų. 36:50 pirmauja S.Scariolo auklėtiniai. S.Jasaitis smeigia trečią savo tritaškį, sudėtingą dvitaškį pataiko M.Gasolis. J.C.Navarro pataiko tritaškį, tuo pačiu atsako M.Pocius. Įpusėjus rungtynėms Lietuvos komanda atsilieka 42:55.

Trečias kėlinys

Po pertraukos kovą su ispanais L.Kleiza pradeda 5 taškais iš eilės (47:55), tačiau J.C.Navarro taip pat pataiko tritaškį – 47:58.  Lietuvių pastangos sumažinti skirtumą žlunga po J.Calderono tritaškio – 49:65. L.Kleiza daro viską, kad rezultatas nevirstų triuškinamu ir smeigia dar vieną tritaškį.

Aikštės šeimininkai naudoja pavojingiausią ginklą – kontratakas ir didina skirtumą iki 20 taškų (52:72), o netrukus – iki 24 taškų (54:78). Kėlinio pabaigoje mūsų šalies krepšininkams pavyksta šiek tiek aptirpdyti skirtumą –  57:78.

Ketvirtas kėlinys

Ispanijos rinktinė ima smagintis ir skirtumas išauga iki 25 taškų – 57:82.  T.Delininkaitis smeigia tritaškį, bet tai mažai guodžia. Lietuviams pavyksta pristabdyti ispanų puolimo mašiną. L.Kleiza kovodamas dėl kamuolio užmina varžovą ir sulaukia didžiulio sirgalių nepasitenkinimo. L.Kleiza smeigia tritaškį – 68:86.

R.Javtokas prasižengia penktą kartą. Lietuvių gynyba subyrėjusi, varžovai vėl priekyje 24 taškais – 70:94. Komandos apsikeičia taikliais tritaškiais. Likus žaisti 8 sek. ispanai turėjo progą pelnyti 100-ąjį tašką, tačiau K.Kemzūros auklėtiniai neleido to padaryti. Vis dėlto lietuviai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 76:97.