2010 08 06

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė po permainingos kovos įveikė slovėnus (video)

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė iškovojo trečią pergalę iš eilės. Trečiose kontrolinėse rungtynėse Ispanijoje Kęstučio Kemzūros auklėtiniai po atkaklios ir lygios kovos 86:84 (21:23, 19:15, 27:25, 19:21) įveikė Slovėnijos krepšininkus. Šeštadienį lietuvių laukia akistata su pasaulio ir Europos čempionais ispanais.
Lietuvos krepšininkai tęsia pasirengimą Ispanijoje
Lietuvos krepšininkai tęsia pasirengimą Ispanijoje / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Atkaklioje dvikovoje nė vienai komandai nepavyko įgyti daugiau nei 6 taškų pranašumo. Iki pertraukos nežymiai iniciatyva priklausė slovėnams, o antroje rungtynių dalyje – Lietuvos rinktinei. Lietuviai pirmoje dalyje sėkmingai kabinos varžovams į atlapus naudodami derinį „du prie du“, o pabaigoje padėjo snaiperių Manto Kalniečio ir Tomo Delininkaičio tolimi šūviai nuo trijų taškų linijos.

Pirmą kartą Lietuvos rinktinėje šįmet žaidė vienas iš lyderių Linas Kleiza. Kęstutis Kemzūra šioms rungtynėms neregistravo Giedriaus Gusto ir Martyno Pociaus. Aikštėje pasirodė ir Arvydas Eitutavičius, atsigavęs po nedidelės traumos. Mūsų šalies komandos strategas leido pažaisti visiems trylikai rungtynėms registruotų krepšininkų.

Nugalėtojams komandos kapitonas Robertas Javtokas pelnė 14 taškų, Linas Kleiza pridėjo 13 (6 atkovoti kamuoliai), Paulius Jankūnas – 11, Mantas Kalnietis – 9, Martynas Gecevičius – 7, Tomas Delininkaitis – 6. Simas Jasaitis, Tadas Klimavičius ir Mindaugas Lukauskis pelnė po 5 taškus, Martynas Andriuškevičius – 4, Jonas Mačiulis – 3, Renaldas Seibutis ir Arvydas Eitutavičius – po 2.

Slovėnijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Goranas Dragičius – 21 taškas. Boštjano Nachbaro sąskaitoje 15 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai, Sani Becirovičiaus – 14, Primožo Brežeco – 11.

Pirmose dviejose kontrolinėse rungtynėse K.Kemzūros auklėtiniai taip pat šventė pergales. Šiauliuose jie triuškinamai 91:59 (28:16, 23:22, 30:14, 10:7) nugalėjo Suomijos krepšininkus, o Panevėžyje – tik po pratęsimo 93:84 (25:24, 24:18, 11:19, 15:14, 18:9) palaužė Čekijos krepšininkus.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Slovėnijos krepšininkai pelno tris taškus be atsako, o lietuvių sąskaitą atidaro L.Kleiza. 2:3 priekyje slovėnai. Varžovai po krepšiu randa nemažai skylių ir tuo naudojais – 2:7. L.Kleiza ir R.Javtokas mažina skirtumą – 6:7. M.Kalnietis vienu taikliu baudos metimu pirmą kartą persveria rezultatą Lietuvos rinktinės naudai – 10:9. K.Kemzūros auklėtiniai suaktyvino gynybą ir šauna į priekį 14:9.

B.Nachbaras smeigia tritaškį ir mažina mūsų šalies krepšininkų pranašumą. K.Kemzūra drąsiai keičia komandos sudėtį. Aikštėje pasirodę žaidėjai sugeba išlaikyti pranašumą. Po S.Jasaičio dviejų taiklių baudos metimų lietuviai pirmauja 19:15. Atakų lyderio vaidmens slovėnų ekipoje imasi S.Bečirovičius. Lietuviai dukart iš eilės klysta puldami ir pirmą kėlinį lietuviai pralaimi 21:23.

Antras kėlinys

Slovėnijos rinktinė sėkmingai pradeda antrą ketvirtį ir didina skirtumą – 21:25. Žaidimo tempas greitėja, S.Jasaitis įspūdingai blokuoja varžovų metimą, lietuviai priartėja iki minimumo – 24:25. Komandos apsikeičia klaidomis, K.Kemzūros auklėtinių puolimas stringa, o slovėnai didina savo pranašumą iki 6 taškų – 24:30. Po minutės pertraukėlės R.Javtokas deda kamuolį iš viršaus.

R.Javtokas žaisdamas derinį „du prieš du“ dukart iš eilės išmaudo oponentus, krauna kamuolį iš viršaus ir persveria rezultatą lietuvių naudai – 32:30. Žaidimas vyksta taškas į tašką, M.Kalnietis prasižengia trečią kartą. Slovėnai gauna techninę pražangą. Lietuviai tuo naudojasi ir įpusėjus dvikovai pirmauja 40:38.

Trečias kėlinys

Po pertraukos slovėnai pelno 5 taškus be atsako ir išsiveržia į priekį 40:43. Lietuvių komandoje iniciatyvos imasi L.Kleiza – mažina skirtumą iki minimumo. M.Gecevičius tritaškiu vėl išveda lietuvius į priekį, tačiau tuo pačiu atsako ir varžovai – 48:50. L.Kleiza tritaškiu vėl sugrina Lietuvos rinktinės pranašumą. Po M.Gecevčiaus dvitaškio – 53:50.

Sėkmingai sužaidžia R.Javtokas – skirtumas didėja iki 5 taškų – 56:51. S.Jasaitis ir P.Jankūnas sėkmingai įsitraukia į žaidimą nuo atsarginių suolo – 60:54. K.Kemzūros auklėtiniai klysta, tačiau po trijų kėlinių pirmauja 67:63.

Ketvirtas kėlinys

Slovėnijos rinktinei pavyksta išlyginti rezultatą – 67:67. T.Klimavičius smeigia tritaškį, tačiau slovėnai ir toliau atkakliai lipa ant kulnų. T.Delininkaitis neranda savo žaidimo – dažniausiai kamuolį gavęs gynėjas jį praranda. Įpusėjus ketvirtčiui slovėnai išsiveržia į priekį – 72:73.

T.Delininkaitis smeigia tritaškį, tačiau varožvai jau kitoje atakoje lygina rezultatą, o netrukus persveria jį savo naudai – 75:77. T.Delininkaitis pataiko dar vieną tolimą tritaškį, tačiau slovėnai randą spragų lietuvių gynyboje iur nesunkiai pelno taškus iš po krepšio. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 min. A.Eitutavičius baudos metimais lygina rezultatą – 81:81.

M.Kalnietis pataiko sudėtingą tritaškį, tačiau nesugeba sustadyti G.Dragičiaus be pražangų. Slovėnų lyderis jau kitoje atakoje prasižengia penktą kartą ir sėda ant atsarginių suolo. J.Mačiulis dviem baudos metimais išsaugo Lietuvos komandos pranašumą – 85:83. L.Kleiza prasižengia, varžovai pataiko tik vieną baudos metimą. M.Kalnietis nepataiko tritaškio, B.Nachbaras taip pat netaiklus. Likus žaisti 10 sek. L.Kleiza vienu tašku didina persvarą nuo baudų metimo linijos – 86:84. J.Lakovičius nepataiko iš po krepšio ir K.Kemzūros auklėtiniai švenčia pergalę.