2010 08 02

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tik per pratęsimą įveikė čekus (nuotraukos)

Turkijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui besirengianti Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio komanda antrose kontrolinėse rungtynėse iš eilės iškovojo pergalę. Pirmadienį Panevėžio arenoje „Cido“ Kęstučio Kemzūros auklėtiniai tik per pratęsimą 93:84 (25:24, 24:18, 11:19, 15:14, 18:9) palaužė kovinguosius Čekijos krepšininkus.
Čekams įveikti prireikė pratęsimo. / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Nuo pat dvikovos pradžios Čekijos krepšininkai diktavo sąlygas aikštėje, lietuviams persverti rezultatą  pavyko tik pirmo kėlinio pabaigoje – 25:24. Dažnai aikštėje keisdamiesi K.Kemzūros auklėtiniai turėjo iniciatyvą ir vienu metu pirmavo net 12 taškų (54:42), tačiau pranašumą išbarstė ir ketvirto kėlinio pradžioje iniciatyvą vėl perėmė čekai.

Nuo pralaimėjimo Lietuvos rinktinę išgelbėjo R.Seibutis – baudos metimais išplėšė pratęsimą. Į aikštę grįžęs P.Jankūnas tapo pratęsimo didvyriu – puolėjo vedama mūsų šalies nacionalinė komanda išsiveržė į priekį ir šventė antrą pergalę antrose kontrolinėse rungtynėse.

Lietuvos rinktinei Paulius Jankūnas pelnė 25 taškus. J.Mačiulis ir R.Seibutis pridėjo po 10 taškų, T.Delininkaitis – 9, D.Motiejūnas – 8, M.Pocius, M.Kalnietis ir M.Lukauskis – po 6, R.Javtokas 5, T.Klimavičius ir G.Gustas – po 2. M.Andriuškevičiaus sąskaitoje – 2 taškai.

Kitas kontrolines rungtynes Lietuvos rinktinė žais Ispanijoje. Penktadienį jos varžovė bus Slovėnijos komanda, o šeštadienį – pasaulio ir Europos čempionai Ispanijos krepšininkai. Po rungtynių K.Kemzūra paskelbė, kad rinktinę palieka Donatas Motiejūnas.

Rungtynių eiga

Pirmas kėlinys

Aktyviai prasidėjusiose rungtynėse pirmuosius taškus pelno J.Mačiulis. Čekai šauna į priekį ir po minutės primauja 2:7. Lietuvių varžovai vis randa spragų baudos aikštelėje ir nesunkiai pelno taškus. Po dar vieno taiklaus metimo Lietuvos krepšininkai atsilieka 4:11. K.Kemzūra prašo minutės pertraukėlės. Čekai demonstruoja pavydėtiną taiklumą ir įpusėjus kėliniui pirmauja 9:16.

Lietuviai ima aktyviau gintis, tačiau taškus dažniausiai pelno nuo baudų metimo linijos. 13:20 – priekyje čekai. K.Kemzūra drąsiai laviruoja sudėtimi, nori patikrinti visus krepšininkus. P.Jankūnas tritaškiu metimu pjauna skirtumą iki 2 taškų, o D.Motiejūnas baudų metimais rezultatą išlygina – 22:22. P.Jankūnas tritaškiu persveria rezultatą ir pirmą kėlinį lietuviai laimi 25:24.

Antras kėlinys

Puldami Lietuvos krepšininkai dukart iš eilės klysta, čekai tuo naudojasi ir susigrąžina pranašumą – 25:28. Vos K.Kemzūros auklėtiniai priartėja, varžovai kaipmat atsako taikliu metimu. Įpusėjus ketvirčiui mūsų šalies komanda atsilieka 32:33.

G.Gustas per greitą ataką dvitaškiu persveria rezultatą Lietuvos rinktinės naudai – 34:33. Įžaidėjas stipriai susiduria su varžovu aikštėje ir sėda ant atsarginių suolo. M.Pocius pelno du taškus ir perima kamuolį.

T.Delininkaitis smeigia tritaškį ir lietuviai pirmą kartą išsiveržia į priekį 6 taškais – 39:33. Čekai neketina paleisti aikštės šeimininkų, mažina skirtumą iki minimumo, tačiau tas pats T.Delininkaitis tritaškiu vėl grąžina apčiuopiamą pranašumą – 42:38. J.Mačiulio dėka skirtumas dar labiau išauga. Įpusėjus dvikovai Lietuvos rinktinė pirmauja 49:42.

Trečias kėlinys

Po R.Seibučio taiklaus šūvio iš toli skirtumas šokteli iki 12 taškų – 54:42, tačiau netrukus čekai pelno 4 taškus be atsako. Svečiai sėkmingai naudojasi lietuvių klaidomis ir skirtumas tirpsta iki 5 taškų – 57:53.

G.Gustas stipriai nesusižeidė – vėl pasirodo aikštėje. Čekai ir toliau lipa lietuviams ant kulnų – 57:55, o netrukus skirtumas mažėja iki minimumo – 60:59. Lietuviai daro pernelyg daug klaidų puldami. Po dar vienos klaidos čekai persveria rezultatą savo naudai – 60:61.

Ketvirtas kėlinys

Svečiai iš Čekijos tritaškiu didina savo persvarą – 60:64. M.Andriuškevičius įspūdingu dėjimu žadina mūsų šalies komandą, tačiau L.Bartonas smeigia tritaškį ir sodina Lietuvos sirgalius ant kėdžių – 62:67. Netaiklūs metimai ir klaidos trukdo Lietuvos rinktinei pelnyti taškus, o čekai tai išnaudoja su kaupu. Įpusėjus ketvirčiui lietuviai atsilieka 63:71.

K.Kemzūros auklėtiniai nenuleidžia rankų. R.Seibutis ir M.Kalnietis mažina skirtumą – 68:71. Po M.Lukauskio tritaškio mūsų šalies rinktinė likus žaisti minutę atsilieka 71:73. Čekams pavyksta gražiu metimu padidinti skirtumą iki 4 taškų – 71:75. R.Seibutis pataiko abu baudų metimus – 73:75.

Čekai nesugeba išsimesti kamuolio iš už šoninės linijos per 5 sekundes. Likus žaisti 7 sekundes R.Seibutis įmeta abi baudas ir lygina rezultatą 75:75. Čekams nepavyksta pelnyti taškų – pratęsimas.

Pratęsimas

P.Jankūnas pelno du taškus, o varžovai atsako taikliu tritaškiu. M.Kalnietis 4 taškais iš eilės grąžina lietuviams pranašumą – 82:78. Po sėkmingų kelių atakų K.Kemzūros auklėtiniai likus žaisti dvi minutes turi 9 taškų pranašumą – 88:79. P.Jankūnas didina pranašumą iki 10 taškų – 92:82. Lietuviai neišleidžia iniciatyvos iš rankų ir švenčia pergalę rezultatu 93:84.

Situacija prieš rungtynes

Po šių rungtynių paaiškės 14 krepšininkų, kurie tęs pasirengimą pasaulio čempionatui. Šiuo metu rinktinėje yra 16 kandidatų. Mačą su Čekijos komanda praleis Simas Jasaitis, Linas Kleiza, Arvydas Eitutavičius ir Martynas Gecevičius. L.Kleiza nežaidė ir pirmose kontrolinėse rungtynėse. Šeštadienį lietuviai Šiauliuose triuškinamai 91:59 (28:16, 23:22, 30:14, 10:7) nugalėjo Suomijos krepšininkus.