2014 03 30

LKF moterų taurę laimėjo „Kibirkšties“ krepšininkės

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda antrus metus iš eilės iškovojo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurę. Sostinės krepšininkės Panevėžio „Cido“ arenoje vykusiame finale 83:71 (21:21, 22:13, 13:17, 27:20) nugalėjo Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą ir iškovojo pirmą trofėjų šį sezoną. „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės toliau tęs kovą dėl aukščiausių apdovanojimų Lietuvos ir Baltijos krepšinio lygose.
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale
„Kibirkštis-VIČI“ džiaugiasi pergale / Augusto Didžgalvio nuotr.

Rungtynes puikiai pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ merginos, kurios sužaidus keturias minutes pirmavo 13-os taškų skirtumu (15:2). Ketvirčio viduryje peties traumą patyrė Vilniaus klubo gynėja Greta Šniokaitė, „Fortūnos“ komanda pataikė kelis tritaškius ir sumažino atsilikimą (19:13). Pajutusios žaidimą ritmą klaipėdietės pačioje kėlinio pabaigoje po Lino Aglinskaitės dvitaškio išlygino rezultatą (21:21).

Antrą kėlinį galingiau pradėjo nugalėtojų titulą ginančio vilnietės. Po Vitos Kuktienės tritaškio skirtumas padidėjo iki 7-ių taškų (28:21). Ketvirčio viduryje žaidimas išsilygino, tačiau du tritaškius pataikiusi klaipėdietė Agnė Černeckytė neleido Vilniaus klubui nutolti (37:34). Paskutinę minutę po Eglės Šniokaitės taškų „Kibirkšties-VIČI“ komanda nutolo toliau nei per vieną metimą (43:34).

Trečią kėlinį dvitaškiu pradėjo Ieva Krastina ir „Kibirkštis-VIČI“ įgijo dviženklę persvarą (45:34). Kėlinio viduryje klaipėdietės sumažino atsilikimą iki 4-ių taškų (48:44), tačiau daugiausiai Marinos Solopovos pastangomis vilnietės vėl nutolo (53:44). Paskutinę ketvirčio minutę keturis taškus be atsako pelniusi „Fortūna“ dar sykį priartėjo (56:51).

Ketvirtą kėlinį penkiais taškais ir eilės pradėjo I.Krastina, dvitaškį pridėjo V.Kuktienė (63:55) ir „Fortūnos“ komandos trenerė Ramunė Kumpienė buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės. Pailsėjusios krepšininkės surengė tikrą tritaškių šou: tris tritaškius iš eilės pataikė Klaipėdos komanda, o dviem tolimais šūviais atsakė Rima Valentienė (69:64). Likus trims minutėms uostamiesčio ekipa pataikė dar viena tritaškį ir komandos skyrė vos trys taškai (72:69), tačiau Lietuvos čempionės nesutriko, po tritaškį pataikė R.Valentienė bei V.Kuktienė ir vilnietės įtvirtino savo pranašumą (78:69).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ieva Krastina. Gynėja iš Latvijos pelnė 28 taškus, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 ir atkovojo 1 kamuolį.

Vita Kuktienė įmetė 13 taškų, Rima Valentienė – 12, Lina Pikčiutė – 9 (13 atk. kam.).

„Fortūnos“ komandoje Monika Grigalauskytė ir Lina Aglinskaitė pelnė po 21 tašką.

Finalo rungtynes stebėjo Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius.

„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės neturės daug laiko pasidžiaugti iškovotu trofėjumi. Jau antradienį vilnietės pradės kovą Lietuvos čempionato pusfinalyje. Sostinės klubo varžovės, serijoje iki dviejų pergalių, bus LKF taurės finale įveiktos „Fortūnos“ žaidėjos.