2009 05 06

LKL finalą vilniečiai pradėjo įtikinama pergale (nuotraukos)

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmose rungtynėse trečiadienį čempionų titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje 84:94 (25:28, 20:21, 10:27, 29:18) nusileido „Lietuvos ryto“ krepšininkams. Vilniečiai beveik visas rungtynes iniciatyvą laikė savo rankose ir dabar serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.
Kauniečiai vėl nesusitvarkė su „Lietuvos ryto“ lyderiu Ch.Eidsonu. Jis pelnė 30 taškų. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Nuo pat pradžių Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai ėmė diktuoti sąlygas ir vertė kauniečius nuolat vytis. Aikštės šeimininkams išlyginti žaidimą ir persverti rezultatą (41:40) pavyko antrajame kėlinyje, tačiau, atrodo, tai buvo vienintelis kartas per šią dvikovą.

Panašiai kaip per Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalą Europos taurės nugalėtojai po pertraukos sudavė kone mirtiną smūgį savo varžovams, laimėdami trečią kėlinį 27:10, o ketvirto ketvirčio pradžioje persvarą padidindami net iki 25 taškų – 55:80.

Žalgiriečiai parodė charakterį ir per kelias minutes sugebėjo triuškinamą skirtumą sumažinti iki 8 taškų – 80:88, tačiau vėliau pritrūko ir laiko, ir jėgų. Antras LKL finalo serijos mačas vyks gegužės 9 dieną, šeštadienį, Vilniuje.

Komentarus po rungtynių rasite paspaudę čia.

Po rungtynių tarp „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ sirgalių Kauno sporto halėje kilo incidentas. Vilniečiams skanduojant „Kaip aš Kauno nekenčiu, nekenčiu, nekenčiu....“, keli kauniečiai susistumdė su vienoje iš tribūnų stovinčiais „Lietuvos ryto“ sirgaliais. Tarp jų kilo konfliktas, tačiau greitai į įvykių sūkurį atbėgę viešojo saugumo tarnybos pareigūnai aistras nuramino. Keletas vilniečių buvo paguldyti ant žemės, tuo tarpu kiti, pamatę guminėmis lazdomis besišvaistančius pareigūnus, nurimo patys.

Starto penketai
„Žalgiris“: J.Mačiulis, M.Kalnietis, T.Klimavičius, P.Jankūnas, D.Šalenga.
„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, Ch.Eidsonas, D.Zavackas, M.Petravičius, A.Jomantas.

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžioje nežymų pranašumą turi vilniečiai. Po D.Zavacko tritaškio ir šešių iš eilės Ch.Eidsono taškų „Lietuvos rytas“ priekyje 5:9. Ramiai ir šaltakraujiškai svečiai ir toliau didina savo pranašumą – beveik įpusėjus kėliniui jie pirmauja 7:16.

Sėkmingai apsigynę žalgiriečiai M.Kalniečio ir P.Jankūno dėka sustabdo varžovų spurtą – 11:18, o netrukus Kauno komanda paveja vilniečius 17:18. Prasideda kova taškas į tašką. Kėlinio pabaigoje Vilniaus komanda tritaškiu mėgina pabėgti į priekį, tačiau P.Jankūnas paskutiniu tolimu metimu grąžina 3 taškų skirtumą. „Žalgiris“ pralaimi 25:28.

Antras kėlinys

Vilniečiai mėgina atitrūkti, tačiau „Žalgiris“ kvėpuoja svečiams į nugarą – 30:34. Po M.Kalniečio keturių taškų iš eilės „Žalgiris“ pirmąkart lygina rezultatą 37:37. Po minutės pertraukėlės iniciatyvos imasi Ch.Eidsonas – pelno tris taškus, tačiau tuo pačiu atsako M.Kalnietis. Įpusėjus šiam ketvirčiui lygu – 40:40.

D.Zavackas kovodamas dėl kamuolio prie savo krepšio užsidirba techninę pražangą už ginčus su teisėjais. P.Jankūnas pelno vieną baudos metimą iš dviejų ir „Žalgiris“ pirmą kartą išsiveržia į priekį 41:40. Lygi kova vyksta iki pat kėlinio pabaigos. Sėkmingiau sužaidę vilniečiai įpusėjus kėliniui turi 4 taškų pranašumą – 45:49.

Trečias kėlinys

Po pertraukos „Lietuvos ryto“ krepšininkai spurtuoja ir po poros minučių išsiveržia į priekį net 11 taškų skirtumu – 47:58. „Žalgirio“ puolimo mašina niekaip neužsiveda, tuo tarpu vilniečiai įpusėjus ketvirčiui pirmauja jau 14 taškų – 49:63.

Po Ch.Eidsono tritaškio vilniečiai turi jau 17 taškų persvarą – 66:49, aikštės šeimininkų taškų badą nutraukti vienu baudos metimu pavyksta T.Klimavičiui. Kauniečiai pralaimi kovą dėl atšokusių kamuolių ir nesugeba pralaužti varžovų gynybos. Kėlinio pabaigoje vilniečiai po M.Bjelicos tritaškio didina persvarą iki 21 taško – 55:76.

Ketvirtas kėlinys

Europos taurės nugalėtojai nemažina apsukų ir nė neketina atsipalaiduoti – po poros rezultatyvių atakų skirtumas išaugo iki 25 taškų – 55:80. Tačiau kauniečiai baltos vėliavos dar nekelia ir J.Mačiulio, P.Jankūno ir T.Klimavičiaus dvitaškiais mažina varžovų pranašumą iki 15 taškų – 65:80.

„Žalgiris“, atrodo, užsimojo nupūsti „Lietuvos ryto“ komandą ir toliau sėkmingai mažina skirtumą, įvarydamas varžovams nerimo. Likus žaisti 4 minutes skirtumas ištirpo iki 11 taškų – 69:80. Vilniečių ekipos traukti imasi M.Petravičius. Po jo keturių iš eilės taškų – 69:84, tačiau vėl sėkmingai sužaidžia žalgiriečiai ir po D.Šalengos tritaškio nuo varžovų atsilieka tik 10 taškų – 74:84.

Likus žaisti minutę D.Šalenga įsūdo dar vieną tritaškį – 80:88, tačiau Ch.Eidsonas atkuria 10 taškų pranašumą. Kauniečiai mėgina tirpdyti varžovų pranašumą prasižengdami, tačiau pritrūksta laiko ir pralaimi 84:94.