2011 05 16

LKL finalo serija: „Žalgiris“ švenčia pergalę Vilniuje, „Lietuvos rytas“ – ties praraja

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale Kauno „Žalgiris“ antrą kartą iš eilės įveikė „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių atsidūrė priekyje rezultatu 3-1.
Rungtynių akimirka / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ketvirtose serijos rungtynėse „Siemens“ arenoje kauniečiai pergalę šventė rezultatu 83:71 (20:14, 24:19, 20:20, 19:18).

Žalgiriečiai pirmavo visų rungtynių metu, o į „Lietuvos ryto“ bandymus „perlaužti“ rungtynes tuoj pat atsakydavo tiksliomis atakomis.

STATISTIKA

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 15 (6 atk. kam.), Marcusas Brownas 14, Paulius Jankūnas 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis po 9.

„Lietuvos rytas“: Simas Jasaitis 17 (5/6 trit.), Kenanas Bajramovičius 16 (8 atk. kam., 5/8 dvit.), Aleksandras Rašičius 9 (6 rez. perd.), Milko Bjelica ir Martynas Gecevičius po 8.

Komandų statistika:
„Lietuvos rytas“   „Žalgiris“
71 Taškai  83
 15/34 (44,1 proc.)  Dvitaškiai  26/48 (54,2 proc.)
8/23 (34,8 proc.)  Tritaškiai  4/13 (30,8 proc.)
 17/23 (73,9 proc.)  Baudų metimai  19/22 (86,4 proc.)

RUNGTYNIŲ EIGA

Pirmas kėlinys. Puikiai rungtynes „Žalgirio“ gretose pradėjo M.Kuzminskas ir M.Brownas, abu per pirmąjį ketvirtį surinkę po 7 taškus. „Lietuvos rytas“ klimpo kauniečių gynyboje ir per pirmas dešimt minučių suklydo net 7 kartus. Rezultatas – 14:20.

Antras kėlinys. M.Gecevičius ir S.Jasaitis pataikė iš toli, tačiau „Žalgiris“ pusę kėlinio išlaikė pranašumą. Prisivyti svečius vilniečiams pavyko po K.Bajramovičiaus ir D.Collinso aistrų proveržio. Žalgirietis buvo nubaustas nesportine pražanga, o šešis taškus iš eilės pelnęs „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki trijų taškų 26:29. Vis dėlto kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalgiris“ – M.Kalnietis pataikė fantastišką tritaškį su sirena, kuris svečiams leido įgyti rekordinę 11 taškų persvarą. Rezultatas – 33:44.

Trečias kėlinys. S.Jasaitis pratęsė tritaškių šou – trečiajame kėlinyje pataikė net tris iš eilės, tačiau „Žalgiris“ taip pat nesumažino apsukų puolime ir išsaugojo pirmoje rungtynių pusėje įgytą pranašumą. Rezultatas – 53:64.

Ketvirtas kėlinys. Puikiai sužaidęs pirmąją kėlinio dalį „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 2 taškų (66:68), tačiau tai buvo viskas, ką vilniečiams pavyko nuveikti. „Žalgiris“ atsitiesė ir iškovojo užtikrintą pergalę. Lemiamu momentu „Žalgiriį“ į priekį tempė P.Jankūnas, o B.Majranovičius puikiai darbavosi gynyboje. Rezultatas – 71:83.