2011 03 05

LKL: Kauno „Žalgiris“ Alytuje nepasigailėjo šeimininkų

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ir toliau neklumpa Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šeštadienį žalgiriečiai Alytaus sporto rūmuose susitiko su „Alytaus“ komanda ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 100:65. Kiek rimčiau priešintis svečiams alytiškiai sugebėjo tik rungtynių pradžioje. Ši pergalė leido „Žalgiriui“ dar labiau įsitvirtinti turnyro lentelės pirmoje pozicijoje.
Mindaugas Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas / 15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr.

Pirmosiomis susitikimo akimirkomis aktyviau darbavosi alytiškiai, kurie po dviejų taiklių šūvių iš toli buvo priekyje rezultatu 10:4. Vis tik svečiai iš Kauno su tuo taikytis nenorėjo ir Tomo Delininkaičio bei DeJuano Collinso vedini persvėrė žaidimo svarstykles jau savo naudai – 15:13. Panašiai situacija klostėsi ir ketvirčio pabaigoje, o „Žalgirio“ gretose ir toliau pastebimiausias buvo D.Collinsas – 19:18.

Po trumpos pertraukėlės LKL lyderiai įjungė aukštesnę pavarą ir neilgai trukus įgijo jau dviženklį pranašumą: M.Kuzminskas įveikė varžovą vienas prieš vieną ir įkrovė kamuolį iš viršaus, T.Klimavičius pridėjo tritaškį ir dvitaškį, Trentas Plaistedas sudrebino krepšį dėjimu, savo ruožtu įpusėjus kėlinukui švieslentėje degė skaičiai 38:24. Tiesa, pasiduoti šeimininkai neketino – patikimo aukštaūgių žaidimo dėka „Alytaus“ komandos žaidėjai surengė spurtą bei atgaivino intrigą – 45:40. Nepaisant to, paskutinė ataka šioje rungtynių atkarpoje priklausė „Žalgiriui“ – dėjimu iš Kauno atvykusius aistruolius pradžiugino kapitonas Paulius Jankūnas – 47:40.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai laimėjo atkarpą 11:4 ir po M.Kalniečio taškų vėl atnaujino dviženklę persvarą – 58:44. Netrukus puolime sužibėjo ir Mindaugas Kuzminskas, kuriam pridėjus keturis taškus, du iš kurių – efektingu dėjimu, situacija tapo dar stabilesnė – 62:48. Kad ir kaip alytiškiai stengėsi atsistoti ant kojų, „Žalgiris“ neleido suabejoti savo pranašumu. Ketvirčiui tašką padėjo A.Čapino ir T.Klimavičiaus tandemas – 72:55.

Alytaus sporto rūmuose susirinkę aistruoliai jau po kelių pirmųjų kėlinuko minučių suprato, jog tikėtis intrigos būtų tiesiog naivu – po M.Pociaus ir Omaro Samhano taškų švieslentėje degė skaičiai 82:58. Po minutės pertraukėlės vėl išaušo M.Kuzminsko valanda – du jo dėjimai dar labiau apsunkino šeimininkų padėtį (86:58). Tačiau ties tuo sustoti žalgiriečiai neketino – dar keli gražūs M.Kuzminsko žaidimo epizodai, O.Samhano metimas ir kauniečiai pasiekė 100 taškų ribą. Dvikova taip ir baigėsi – 100:65.

„Žalgiris”: M.Kuzminskas 18 (4 atk. kam.), T.Klimavičius 13 (5 atk. kam.), M.Kalnietis 13 (6 rez. perd., 6 atk. kam.), M.Pocius 12 (5 atk. kam., 3 rez. perd.), T.Plaistedas 11, D.Collinsas 9, B.Marjanovičius 6 (5 atk kam.), O.Samhanas 6 (5 atk. kam.), T.Delininkaitis 6, P.Jankūnas 4 (8 atk. kam.), A.Čapinas 2.

„Alytus”: A.Birgelis 17, S.Kazevičius 14, S.Dumbliauskas 12, W.Walkeris 9 (5 rez. perd.).