LKL: Kauno „Žalgiris“ be didesnio vargo įveikė „Kėdainius“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Rungtynių akimirka
0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai be pralaimėjimų žengia Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Šeštadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečiai sutriuškino Kėdainių „Kėdainiai Triobet“ komandą 81:60 (21:22, 24:8, 17:10, 19:20) ir į savo sąskaitą įsirašė septintąją pergalę.

Mačą 4 taškais iš eilės pradėjo Vytautas Šulskis. „Žalgirio“ taškų sąskaitą baudų metimais atidarė Paulius Jankūnas, bet svečiai po V.Šulskio prasiveržimo pirmavo 9:2. Po keitimo į aikštelę žengęs Tomas Delininkaitis iš karto pasižymėjo tritaškiu, Tadas Klimavičius sumetė baudas, o T.Delininkaitis netrukus įsmeigė ir antrąjį tolimą metimą (10:13). Tuomet Kėdainių krepšininkai vėl surengė spurtą ir po šeštojo Aurimo Adomaičio bei penktojo Vaidoto Pečiuko taško atsiplėšė 22:12. Po Aleksandro Trifunovičiaus minutės pertraukėlės žalgiriečiai susiėmė: Milovanas Rakovičius įmetė puskabliu, T.Delininkaitis įsūdė dar vieną tritaškį, P.Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio, o su pirmojo kėlinio sirena taiklus buvo ir Marko Popovičius – 21:22.

Antrojo kėlinio pradžioje V.Pečiukas surinko dar 5 taškus, tačiau P.Jankūnas baudų metimais, DeJuanas Collinsas ryžtingu prasiveržimu ir M.Rakovičius 4 taškais iš eilės galiausiai persvėrė rezultatą 29:27. Nors „Kėdainiai Triobet“ gynėjas Tomas Černeckis įmetė iš toli, „Žalgiris“ įsibėgėjo. Mantas Kalnietis iš pradžių pats pelnė 6 taškus iš eilės, o po to dukart asistavo Povilo Butkevičiaus dėjimams. Po nesportinės pražangos T.Delininkaitis sumetė baudas, o antrąjį kėlinį ir spurtą 16:0 baigė dar vienas M.Kalniečio perdavimas P.Butkevičiui – 45:30.

Prasidėjus trečiajam kėliniui Sonny Weemsas tritaškiu pratęsė spurtą iki 19 taškų be atsako (48:30). Kėdainių ekipos taškų badą nutraukė Vido Ginevičiaus tritaškis, tačiau žalgiriečiai vis tiek padidino pranašumą, kai dukart iš po krepšio pasižymėjo Robertas Javtokas bei dar du taškus pelnė M.Kalnietis – 54:33. Visgi po to per keturias minutes abiejų ekipų puolimas išsiderino – tikslą pasiekė vienintelis Vytenio Jasikevičiaus metimas. Sausrą nutraukė T.Klimavičius, pelnęs 6 taškus iš eilės. Po 30 minučių žaidimo „Žalgiris“ buvo priekyje 62:40.

Ketvirtąjį kėlinį pradėjo įspūdinga žalgiriečių ataka, kai M.Popovičius pakabino kamuolį T.Klimavičiaus dėjimui. Kiek vėliau sėkmingai varžovų gynybą įveikė M.Kuzminskas ir M.Kalnietis (69:46). Prieš prasižengdamas penktąjį kartą įmetė M.Rakovičius, o M.Kalnietis atliko rezultatyvius perdavimus lengviems P.Butkevičiaus ir S.Weemso metimams – 75:49. Rungtynėms baigiantis Mantas surinko dar 5 taškus ir tik trys tolimi svečių metimai aptirpdė triuškinantį „Žalgirio“ pranašumą – 81:60.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 15 (5 rez. perd.), T.Delininkaitis 13 (3/5 trit.), P.Butkevičius 11 (5/5 dvit., 6 atk. kam.), T.Klimavičius 10, M.Rakovičius 8, P.Jankūnas 6 (8 atk. kam.), S.Weemsas 6, R.Javtokas 4, M.Kuzminskas 4, M.Popovičius 2 (5 rez. perd.), D.Collinsas 2, V.Lipkevičius 0.

„Kėdainiai Triobet“: V.Pečiukas 10, M.Valukonis 9, V.Jasikevičius 9, V.Šulskis 7.