2014 10 05 /18:48

Kauno „Žalgiris“ nugalėjo „Pieno žvaigždes“, „Juventus“ palaužė „Dzūkiją“

Sekmadienį LKL lygoje buvo sužaistos dar dvejos rungtynės. Visus kėlinius laimėję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Sekmadienį išvykoje žalgiriečiai nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą 88:72 (21:18, 19:17, 20:17, 28:20) ir iškovojo trečiąją pergalę per ketverias rungtynes. Kitose rungtynėse Utenos „Juventus“ 71:63 (20:12, 19:19, 14:10, 18:22) palaužė Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.
Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas
Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauniečius visų rungtynių metu į priekį vedė kapitonas Paulius Jankūnas. Krepšininkas surinko 18 taškų ir atkovojo 8 kamuolius. Edgaras Ulanovas pridėjo 12 taškų.

Pasvaliečiams T.Jogėla įmetė 14 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. 14 taškų surinko ir A.Oriakhi. Evaldas Kairys pridėjo 12-a.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (6/7 dvit., 8 atk. kam.), E.Ulanovas 12, V.Lipkevičius 11 (2 per. kam.), A.Milaknis 8, A.Gudaitis 7 (6 atk. kam.), V.Kariniauskas 7, R.Javtokas 6, T.Dimša 6, L.Lekavičius 5, D.Songaila 4, S.Vene 2, D.Tarolis 2.

„Pieno žvaigždės“: T.Jogėla 14 (9 atk. kam., 2 per. kam.), A.Oriakhi 14 (6 atk. kam., 2 blk.), E.Kairys 12 (6/8 dvit., 5 atk. kam., 2 blk.), A.Viskontas 11 (2 per. kam.).

Rungtynės:

„Žalgiris“ mačo pradžioje puikiai dirbo gynyboje, tačiau puolimas strigo, o vienintelius taškus baudų metimais pelnė Artūras Gudaitis – 3:4. Netrukus jam talkinti ėmė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, kuris ne tik pelnė du taškus po puikaus žaidimo nugara, tačiau ir taikliai metė iš toli – 8:6. Baudas realizavo Edgaras Ulanovas, o P.Jankūnas puikiu prasiveržimu rinko jau septintąjį savo tašką (12:8). Darius Songaila, nusiėmęs kamuolį puolime, kartojo metimą, Lukas Lekavičius pataikė tolimą metimą ir kauniečiai įgijo septynių taškų pranašumą – 17:10. D.Songaila surinko dar du taškus, nuo suolo pakilęs Tomas Dimša pridėjo sėkmingą reidą arčiau krepšio ir po pirmųjų dešimties minučių komandas skyrė trys taškai – 21:18.

Antrąjį kėlinį „Pieno žvaigždės“ pradėjo šešiais taškais be atsako (21:24). „Žalgirio“ tylą nutraukė dar kartą lyderio vaidmens ėmęsis P.Jankūnas, jo septyni taškai persvėrė rezultatą – 28:27. Tritaškį įmetė E.Ulanovas, A.Gudaitis savo taškų kraitį pildė taikliais baudų metimais, o gražaus perdavimo iš Vaido Kariniausko sulaukęs Siimas-Sanderis Vene ataką užbaigė metimu iš po krepšio – 35:29. V.Kariniauskas dar kartą sėkmingai asistavo komandos draugui, šįkart dėjimu pasižymėjo A.Gudaitis (37:31). Artūras Milaknis buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję pasvališkiai priartėjo iki dviejų taškų – 37:35. Tiesa, pastarasis netrukus pataikė tritaškį ir Lietuvos čempionams sugrąžino apčiuopiamesnį pranašumą – 40:35.

Trečiąjį kėlinį taikliais baudų metimais pradėjo Vytenis Lipkevičius, dvitaškį įmetė V.Kariniauskas, o A.Milaknis įskraidino antrąjį tolimą metimą – 47:39. Po T.Dimšos perdavimo taikliai iš vidutinio nuotolio metė P.Jankūnas, pirmą kartą sukraudamas kauniečiams dviženklį pranašumą – 49:39. Tuomet abi komandas puolime ištiko beveik keturias minutes trukęs sąstingis. Galiausiai dvitaškį įmetė šeimininkai, o E.Ulanovas, pademonstravęs apgaulingų judesių arsenalą, atliko sėkmingą prasiveržimą – 51:41. Aukštai pašokęs kamuolį puolime atkovojo ir taškus pelnė T.Dimša, keturis surinko Robertas Javtokas (57:47). Penkis taškus surinkę „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai buvo deficitą sumažinę perpus, bet kėlinį iš trijų taškų zonos taikliai mesdamas užbaigė E.Ulanovas – 60:52.

Ketvirtasis kėlinys šeimininkams prasidėjo ne itin maloniai, kadangi techninę pražangą už vaidybą užsidirbo Kyle‘as Lamonte‘as . Pirmuosius kėlinio taškus dvitaškiu pelnė V.Kariniauskas, P.Jankūnas rinko aštuonioliktąjį tašką, o E.Ulanovas pridėjo dvi taiklias baudas – 66:55. „Žalgiris“ pabandė atitrūkti – baudas įmetė Vytenis Lipkevičius, po jo perdavimo tritaškį įmetė V.Kariniauskas – 71:57. Nepaisant kibios gynybos dvitaškį nuo lentos įmetė V.Lipkevičius, kitoje atakoje jis sulaukė tikslaus D.Songailos perdavimo, o netrukus pridėjo ir tolimą metimą (78:61). Prasiveržimą atliko A.Milaknis, lengvus taškus po L.Lekavičiaus perdavimo pelnė R.Javtokas – 82:64. T.Dimša taškų kraitį papildė po nesustabdomo prasiveržimo, greitą ataką dvitaškiu užbaigė nuo suolo pakilęs Donatas Tarolis – 86:66. Ketvirčio pabaigoje drąsiai ir rezultatyviai sužaidė L.Lekavičius bei „Žalgiris“ iškovojo trečiąją pergalę LKL čempionate – 88:72.

Jau trečiąją pergalę LKL lygoje iškovojo Utenos „Juventus“ krepšininkai, kurie 71:63 (20:12, 19:19, 14:10, 18:22) nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“.

Edgaras Stanionis nugalėtojams surinko 17 taškų, Simas Buterlevičius pridėjo 11-ą, Arvydas Šikšnius – 10 taškų.

Alytaus klubui Adamas Lapeta rinko 13 taškų, Rokas Ūzas ir Giedrius Gustas pridėjo po 10 taškų.