2010 11 21

LKL: Pirmojoje grandų akistatoje Kauno „Žalgiris“ pažemino Vilniaus „Lietuvos rytą“ (nuotraukos)

Pirmame šio sezono Lietuvos krepšinio grandų susitikime intrigos nebuvo. Namuose žaisdamas Kauno „Žalgiris“ tiesiog nušlavė nuo kelio principinį varžovą Vilniaus „Lietuvos rytą“ 25 taškų persvara – 85:60.
Š.Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus po sugrįžimo į „Lietuvos rytą“. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lyg iš natų rungtyniaujantiems šeimininkams vilniečiai priešintis pajėgė tik pirmame kėlinyje, kai sužaidus 8 minutes komandas skyrė vienas taškas (12:11). Vėliau Aco Petrovičiaus auklėtiniai įjungė aukštesnę pavarą ir ėmė nesustabdomai tolti (22:11).

„Lietuvos ryto“ krepšininkai bejėgiškai blaškėsi „Žalgirio“ gynyboje, o šeimininkai tvirtais žingsniais artėjo prie dar vienos pergalės šį sezoną. Iki didžiosios pertraukos kauniečių persvara jau siekė 19 taškų (42:23), o trečiame kėlinyje vienu metu buvo išaugusi net iki 35 taškų (64:29). Susitikimo pabaigoje „Lietuvos rytui“ pavyko šiek tiek sumažinti milžinišką deficitą.

Po šios pergalės „Žalgirio“ ekipa – vienintelė Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nepralaimėjusia ekipa. Kauniečių sąskaitoje – aštuonios pergalės iš tiek pat galimų. Tuo tarpu „Lietuvos rytas“ LKL lygoje patyrė pirmąjį pralaimėjimą per šešis žaistus mačus.

Statistika

„Žalgirio“ krepšininkai šiose rungtynėse darė tai, ką norėjo. Aikštelėje pasirodė visi 12 registruotų žaidėjų, iš jų vienintelis Omaras Samhanas nepelnė nė taško.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Martynas Pocius (13 tšk.). Sėkmingai jam talkino Tomas Delininkaitis, į buvusios komandos krepšį įmetęs 11 taškų. Po 10 pridėjo Mirza Begičius ir Mantas Kalnietis.

Tragiškose „Lietuvos rytui“ rungtynėse šviesos spinduliu tapo rezultatyvus Šarūno Jasikevičiaus ir Jono Valančiūno tandemas. Pirmasis pelnė 10 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, o antrasis – 19 taškų ir sugriebė 8 atšokusius kamuolius. Tarp šių žaidėjų įsiterpė tik Milko Bjelica (11 tšk.).

„Žalgiris“ šiose rungtynėse itin brangino kamuolį. Šeimininkai padarė vos 8 klaidas, o svečiai klydo dukart dažniau. Kauniečiai taip pat žaidė kur kas agresyviau – metė net 27 baudų metimus (pataikė 23 – 85,2 proc.), kai vilniečiai vos 9-is (8 – 88,9 proc.). Tiesa, „Lietuvos rytas“ pranoko varžovus kovoje dėl atšokusių kamuolių – (36:29).

Situacija prieš rungtynes

Lietuvos čempionų titulą ginantis „Lietuvos rytas“ arba „Žalgiris“ patirs pirmą pralaimėjimą 2010–2011 metų LKL reguliariajame sezone. Mat iki šiol tiek vilniečiai, tiek kauniečiai skynė tik pergales – jų iškovojo atitinkamai 5-ias ir 7-ias.

Abi ekipos per šį mačą negalės remtis stipriausiomis sudėtimis. „Lietuvos ryte“ nežais aukštaūgis Kenanas Bajramovičius, o „Žalgiryje“ – įžaidėjas Aleksandras Čapinas. Be to, iki pat mačo pradžios nebuvo aišku, ar ant parketo galės išbėgti „Žalgirio“ lyderis Martynas Pocius.

Dar daugiau žibalo į ugnį prieš šį mačą įpylė Š.Jasikevičiaus atvykimas į Vilnių. Tik antradienį „Lietuvos ryto“ marškinėlius užsivilkęs legendinis Lietuvos krepšininkas, šią vasarą viliotas ir „Žalgirio“, pareiškė, kad Vainauskams buvo reikalingas, o Vladimirui Romanovui – ne.

Šios rungtynės ypatingos bus ir Tomui Delininkaičiui bei Dariui Maskoliūnui. Pirmasis, buvęs „Lietuvos ryto“ gynėjas, pirmą kartą vilkėdamas „Žalgirio“ aprangą žais su buvusia komanda, o antrasis, buvęs „Žalgirio“ treneris, pirmą kartą patarinės „Lietuvos ryto“ komandai, kaip kovoti su buvusiais savo auklėtiniais.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: D.Collinsas, A.Milaknis, D.Šalenga, T.Watsonas ir P.Jankūnas.

„Lietuvos rytas“: Kh.el Aminas, M.Gecevičius, A.Jomantas, M.Bjelica ir J.Valančiūnas.

1 kėlinys 2min.

Mačą sėkmingiau pradeda šeimininkai. Po poros minučių jie yra surinkę jau 6 taškus, o svečiai – nė vieno.

1 kėlinys 3 min.

„Lietuvos ryto“ taškų sausrą nutraukia M.Gecevičius (6:2).

1 kėlinys 4 min.

Vilniečiai atsitiesia po nesėkmingų pirmų kelių minučių. Svečiai suaktyvina gynybą, o puolime surenka penkis taškus be atsako (6:5).

1 kėlinys 5 min.

Sėkmingą „Lietuvos ryto“ atkarpą keičia sėkminga „Žalgirio“ – mačas kol kas vyksta sūpuoklių principu (10:5).

1 kėlinys 6 min.

Tritaškį pataiko M.Bjelica (10:8).

1 kėlinys 7 min.

Dvitaškiu atsako M.Pocius (12:8). Prieš mačą buvo abejojama, ar „Žalgirio“ lyderis galės rungtyniauti, tačiau jis pasirodo aikštelėje jau pirmame kėlinyje.

1 kėlinys 8 min.

M.Bjelica smeigia dar vieną tritaškį (12:11). T.Delininkaitis atsako taikliu metimu iš po krepšio (14:11).

1 kėlinys 9 min.

Aikštelėje pasirodantį Š.Jasikevičių sirgaliai pasitinka švilpimu.

1 kėlinys 10 min.

Kėlinio pabaiga priklauso „Žalgiriui“. Kauniečiai surengia dvi sėkmingas atakas be atsako ir po pirmų 10 minučių pirmauja 7 taškų skirtumu (18:11).

2 kėlinys 1 min.

T.Delininkaitis toliau renka taškus (20:11). Verta paminėti, kad „Žalgiris“ kol kas neprarado nė vieno kamuolio. Tuo tarpu svečiai suklydo jau 5 kartus.

2 kėlinys 2 min.

Š.Jasikevičius kol kas nežiba. Legendinis krepšininkas puolime praranda kamuolį, o gynyboje nespėja paskui D.Collinsą (22:11).

Šeimininkai pirmauja jau dviženkle persvara.

2 kėlinys 3 min.

M.Bjelica pataiko jau trečią tritaškį (22:14).

Dvitaškiu atsako D.Šalenga (24:14).

Istorinis momentas. Š.Jasikevičius pataiko pirmuosius taškus po sugrįžimo į „Lietuvos rytą“ (24:16).

Čia pat dar vieną tritaškį smeigia A.Milaknis ir šeimininkai kol kas dominuoja (27:16).

2 kėlinys 4 min.

„Lietuvos rytas“ klysta jau devintą kartą („Žalgiris“ yra padaręs vieną klaidą). Svečių situaciją dar labiau apsunkina taiklus M.Pociaus tritaškis (30:16).

2 kėlinys 5 min.

Svečių tylą nutraukia J.Valančiūnas (30:18). T.Delininkaitis atsako tritaškiu (33:18).

2 kėlinys 6 min.

Po taiklių P.Jankūno baudų metimų šeimininkų persvara pasiekia rekordinę – net 17 taškų ribą (35:18).

2 kėlinys 8 min.

J.Valančiūnas pataiko tritaškį (35:21), bet tokios pačios vertės metimą pataiko M.Kalnietis (38:21).

2 kėlinys 9 min.

„Lietuvos ryto“ žaidimas toliau stringa, o A.Trifunovičius prašo dar vienos minutės pertraukėlės (40:23).

2 kėlinys 10 min.

Finalinė antro kėlinio sirena skelbia milžinišką „Žalgirio“ persvarą – šeimininkai iki didžiosios pertraukos spėjo išsiveržti į priekį net 19 taškų (42:23).

3 kėlinys 2 min.

Po didžiosios pertraukos komandoms kol kas nesiseka rinkti taškų. Tylą nutraukia du taškus su pražanga pelnantis D.Šalenga (45:23).

Desperatiško tritaškio nepataiko M.Bjelija, o T.Watsonas pataiko dar vieną metimą su pražanga (47:23) ir „Žalgiris“ jau triuškina varžovus daugiau nei dvigubai.

3 kėlinys 3 min.

Susidūręs su A.Jomantu susižeidžia T.Watsonas.

3 kėlinys 4 min.

K.el Aminas prasižengia ketvirtą kartą, jį keičia Š.Jasikevičius.

3 kėlinys 5 min.

„Žalgiris“ smaginasi. D.Šalenga pelno dar du taškus su varžovo pražanga. Tiesa, baudų metimo puolėjas nepataiko (53:25).

M.Pocius pataiko paskutinę atakos sekundę, prideda vieną taiklų baudų metimą iš dviejų ir „Žalgirio“ persvara peržengia net 30 taškų ribą (56:25).

3 kėlinys 6 min.

„Lietuvos ryto“ atakos yra visiškai bedantės – po pertraukos vilniečiai kol kas yra surinkę vos 4 taškus (58:27).

3 kėlinys 7 min.

„Žalgirio“ gretose aikštelėje pasirodo šiame sezone nedaug laiko pasireikšti paprastai sulaukiantys M.Kuzminskas ir O.Samhanas (60:27).

3 kėlinys 9 min.

Grėsmingas M.Kuzminsko dėjimas per A.Jomantą (64:29).

Š.Jasikevičius pataiko iš toli (64:32).

3 kėlinys 10 min.

Po trijų kėlinių „Žalgiris“ pirmauja 31 tašku – 66:35.

4 kėlinys 1 min.

Du Š.Jasikevičiaus taškai su pražanga (66:38).

Dar vienas gražus Š.Jasikevičiaus žaidimo epizodas – rezultatyvus perdavimas nežiūrint A.Jomantui (66:40).

4 kėlinys 3min.

„Žalgiris“ susigrąžino 30 taškų persvarą (70:40).

4 kėlinys 3 min.

Fantastiškas M.Kalniečio reidas po krepšiu ir taiklus metimas sudėtingos padėties (72:42).

4 kėlinys 5 min.

Dar du sėkmingi M.Kalniečio žaidimo epizodai – dvitaškis ir blokas Š.Jasikevičiui (77:44).

4 kėlinys 7 min.

Š.Jasikevičius toliau sėkmingai renka taškus (77:48).

4 kėlinys 8 min.

M.Pociaus tritaškis (82:50).

4 kėlinys 9 min.

Dvi „Lietuvos ryto“ atakos baigiasi taikliais metimas su varžovų pražangomis (82:56).

4 kėlinys 10 min.

Mačą, kurio intriga baigėsi dar trečiame kėlinyje, „Žalgiris“ laimėjo triuškinama persvara – 85:60.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams