2014 10 12 /18:51

LKL: Adas Juškevičius užtikrino „Lietuvos ryto“ pergalę prieš „Šiaulius“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkams reikėjo laiko apsiprasti rekonstruotoje namų arenoje. Joje dar neišgaravus dažų kvapui „Lietuvos rytas“ įsivėlė į taškų lenktynes su „Šiauliais“, kuriose po dramatiškos kovos finišo liniją kirto pirmas – 98:92 (20:26, 28:25, 23:18, 27:23). Kitose rungtynėse „Prienai“ 85:83 palaužė Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pačioje rungtynių pabaigoje lemiamą tritaškį pataikė Adas Juškevičius, išvedęs vilniečius į priekį. Likusių atakų metu sėkmingai apsigynę šeimininkai užsitikrino pergalę.

Iš viso Adas Juškevičius surinko 16 taškų, tiek pat pelnė ir Gediminas Orelikas. Po 12 taškų surinko Antanas Kavaliauskas ir M.Moseris.

Šiaulių ekipai 17 taškų pelnė Rokas Giedraitis. Julius Jucikas surinko 16 taškų, Tyleris Olanderis – 14-a.

Tai buvo pirmosios Virginijaus Šeškaus auklėtinių rungtynės namų arenoje šį sezoną. „Lietuvos rytas“ laimėjo visus šešis LKL čempionato mačus.

Varžovų arenose „Lietuvos rytas“ jautėsi beveik kaip namuose. Vilniečiai iškovojo visas penkias pergales. „Šiauliai“ taip pat startavo solidžiai – 3 pergalės ir 1 pralaimėjimas.

„Lietuvos rytas“: Adas Juškevičius ir Gediminas Orelikas (6 rez. perd.) po 16, Antanas Kavaliauskas (5 atk. kam.) ir Mike'as Moseris po 12, Mindaugas Lukauskis (5 atk. kam.) ir Martynas Gecevičius (6 atk. kam.) po 11, Travisas Leslie 9, Artūras Valeika 6, Billy Baronas 3, Paulisu Dambrauskas 2, Kirilas Natiažko taškų nepelnė, Edvinas Šeškus nerungtyniavo.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 17, Julius Jucikas 16, Tyleris Olanderis 14, Gintaras Leonavičius ir Martynas Linkevičius (9 atk. kam.) po 9.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

Rungtynės:

Vilniečių startinis penketas: Paulius Dambrauskas, Martynas Gecevičius, Travisas Leslie, Gediminas Orelikas ir Antanas Kavaliauskas.

Atnaujintoje arenoje „Lietuvos rytui“ reikėjo laiko apsiprasti. Tuo tarpu šiauliečiai puikiai pradėjo mačą ir po trijų minučių pirmavo 13:3. Priekinės linijos pastangomis „Lietuvos rytas“ buvo priartėjęs 11:15, bet „Šiaulių“ legionieriai surengė spurtą 9:1, po kurio atstatė dviženklę persvarą (24:13). Baigianti pirmajam kėliniui Adas Juškevičius, Billy Baronas ir Mike'as Moseris rezultatyviomis atakomis vėl aptirpdė atsilikimą. Po pirmojo kėlinio šiauliečiai pirmavo 26:20.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje vyko M.Moserio šou – daugiausia šio amerikiečio pastangomis „Šiaulių“ pranašumas ištirpo iki minimumo – 30:31. Po kurio laiko G.Orelikas tritaškiu išvedė „Lietuvos rytą“ į priekį 36:35. Vėliau vilniečių žaidimas vėl sustojo, J.Jucikas sugrąžino šiauliečiams persvarą ir suteikė progą kiek atsikvėpti – 43:39.

„Šiauliai“ ir toliau naudojosi skylėmis „Lietuvos ryto“ gynyboje – 46:41. Besibaigiant kėliniui vilniečiai suklydo ir už tai sumokėjo brangiai – M.Linkevičius pataikė iš toli, tačiau paskutinėmis ketvirčio sekundėmis P.Dambrauskui pavyko sušvelninti atsilikimą – 48:51.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ į aikštę grįžo radikaliai pasikeitęs – G.Orelikas tritaškiu išlygino rezultatą ir netrukus greitoje atakoje dar jį ir persvėrė – 53:51. Visi aikštėje buvę penketo nariai taškais prisidėjo prie „Lietuvos ryto“ spurto 8:0. Vilniečiai nutolo 62:53.

Antroje ketvirčio pusėje „Šiauliai“ pristabdė įsibėgėjusį „Lietuvos rytą“, bet skirtumas nemažėjo – 66:58. Vėliau J.Jucikas galingu dėjimu su A.Valeikos pražanga mažino atsilikimą – 63:68. Netrukus sekė du „Šiaulių“ tritaškiai, po kurių rezultatas jau buvo lygus – 68:68. Tačiau T.Leslie tritaškis prieš pat ketvirtąjį kėlinį suteikė vilniečiams dviejų taškų persvarą – 71:69.

Paskutinėje rungtynių atkarpoje „Šiauliai“ nemažino apsukų ir toliau kibo vilniečiams į atlapus – 76:77. R.Olanderis dominavo po „Lietuvos ryto“ krepšiu, intrigos netrūko – 80:82. J.Jucikas persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai 86:85. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes rezultatas buvo lygus – 88:88. A.Juškevičius likus pusantros minutės pataikė labai svarbų tritaškį (93:90). Šiauliečių atsakas iš toli buvo netikslus. A.Kavaliauskas pataikė abi baudas ir įtvirtino persvarą (95:90). Šeimininkai iškovojo pergalę 98:92.

„Prienai“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 85:83 (16:23, 24:26, 19:17, 26:17)

Prienų ekipa įsirašė antrąją pergalę į savo sąskaitą. Tuo tarpu Pasvalio krepšininkai patyrė jau penktą pralaimėjimą.

Prienus į priekį vedė 22 taškus surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs Arnas Labuckas. G. Staniulis pridėjo 20 taškų ir 8 atkovotus kamuolius, O. Varanauskas – 13-a taškų.

Pasvalio ekipai K. La Monte pelnė 22 taškus, A. Viskontas pridėjo 16 taškų ir aštuonis rezultatyvius perdavimus.