2011 01 15

„Šiauliai“ parodė kovingumą ir fantastiškame trileryje įveikė „Lietuvos rytą“

Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir toliau sunkiai sekasi sužaisti rungtynių pabaigas. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai svečiuose 95:96 (27:22, 27:24, 22:19, 19:31) nusileido „Šiauliams“ ir patyrė antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje.
Martynas Gecevicius vėl buvo rezultatyviausias savo ekipoje, tačiau tai neišgelbėjo nuo nesėkmės. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Nuo mačo pradžios prabėgus pusei minutės rezultatas dar buvo lygus (2:2), tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkai laimėjo atkarpą 7:0 bei atitrūko – 9:2. „Šiaulių“ ekipa neketino lengvai paleisti varžovų į priekį ir po kelių minučių priartėjo – 10:11.

Likus rungtyniauti pustrečios minutės M.Bjelicos tritaškis vėl buvo padidinęs svečių pranašumą iki 6 taškų (22:16), tačiau 5 taškai be atsako šeimininkams leido vėl ištirpdyti turėtą deficitą – 21:22. Kėlinuką kiek sėkmingiau užbaigė šalies čempionai, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 27:22.

Galinga antrojo ketvirčio pradžia 6:0 leido A.Sireikos auklėtiniams pirmą kartą šiame susitikime išsiveržti į priekį – 28:27. Prabėgus 5 minutėms „Lietuvos ryto“ komanda laimėjo trumpą atkarpą 5:0 bei vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 35:30. Ilgai pranašumu sostinės krepšininkai džiaugtis negalėjo, nes „Šiauliai“ išsyk atstatė pusiausvyrą – 40:40. M.Bjelicos ir M.Gecevičiaus tritaškių dėka svečiai susikrovė 7 taškų persvarą – 51:44. Iki kėlinio pabaigos skirtumas dar labiau išaugo – 54:46.

Po ilgosios pertraukos situaciją kontroliavo „Lietuvos rytas“. Įpusėjus kėliniui A.Trifunovičiaus kariauną pirmą kartą įgijo dviženklę pervarą – 69:59. Skirtumas tarp komandų nepasikeitė ir po trijų ketvirčių – 76:65.

Lemiamą rungtynių atkarpą šiauliečiai pradėjo ryžtingai. Atkarpa 7:0 jiems leido atgaivinti viltis kautis dėl pergalės – 73:76. Nors po J.Valančiūno dvitaškio su pražanga „Lietuvos rytas“ buvo vėl atitrūkęs (79:73), bet „Šiauliai“ po minutės pasivijo – 80:81. Likus rungtyniauti 3 minutes D.Gvezdausko tolimas metimas po ilgos pertraukos šiauliečius išvedė į priekį – 86:85. Dar dvi tikslios atakos šeimininkų pranašumą padidino iki 5 taškų (90:85) bei A.Trifunovičių privertė prašyti minutės pertraukėlės.

Po jos iniciatyvos ėmėsi M.Gecevičius, kurio tolimi metimai neleido „Šiauliams“ išsaugoti pranašumo, o S.Jasaičio dvitaškis, likus 54 sekundėms, vėl išvedė svečius į priekį – 93:92. R.Gumeniuko dvitaškis persvėrė rezultatą jo komandos naudai (94:93), o vilniečių ataką nesėkmingai užbaigė A.Jomantas – tritaškis skriejo pro šalį, tačiau šiauliečiai nesugebėjo atkovoti kamuolio ir „Lietuvos rytui“ paliko 19 sekundžių.

Lemiamo antpuolio metu iniciatyvos ėmėsi Kh.El–Aminas, kurio sudėtingas dvitaškis persvėrė rezultatą (95:94), o LKL bronzos medalių laimėtojams paliko 8 sekundes. R.Broaduso baigėsi dvitaškiu, o „Lietuvos rytas“ suregzti atakos nesugebėjo.

Šiauliai“: Davidas Weaveris 19 (11 atk. kam.), Darius Gvezdauskas 14, Rashaunas Broadusas ir Mario Delašas po 13, Edvinas Ruzgas bei Vytautas Šarakauskas (7 atk. kam.) po 11.

Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 24, Milko Bjelica 14, Jonas Valančiūnas 13, Khalidas El–Aminas 11, Kenanas Bajramovičius 10.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai):