2011 01 22

LKL: „Lietuvos rytas“ nušlavė Palangos klubą

Triuškinančią pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo antrąją poziciją užimanti Vilniaus „Lietuvos ryto“ (11/2) ekipa, kuri D.J.Strawberry ir Karolio Petrukonio debiuto bei Žydrūno Kelio sugrįžimo rungtynėse namuose 102:69 (34:13, 25:27, 26:11, 17:18) įveikė Palangos „Naglio“ (5/8) klubą (pakeitė pav.iš „Naglio-Adakrio“).
Simo Jasaičio laukia akistata su buvusiu savo klubu.
Simo Jasaičio laukia akistata su buvusiu savo klubu. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Jono Valančiūno ir Simo Jasaičio tiksliomis atakomis susitikimą pradėję šalies čempionai iškart šovė į priekį (6:0), tačiau Mindaugo Remino ir Raimundo Danio tolimi metimai sužaidus tris minutes leido svečiams sumažinti deficitą iki dviejų taškų – 6:8. Visgi „Lietuvos rytas“ netrukus spurtavo 7:0, dar kartą atitrūko (15:6), o du metimus iš vidutinio nuotolio pataikęs Khalidas El–Aminas pirmą kartą leido vilniečiams įgyti dviženklę persvarą – 19:8. Nesulaikomai rungtyniavę Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai likus žaisti dvi minutes jau turėjo dvidešimties taškų pranašumą (28:8), kuri dar labiau padidino komandoje debiutavęs D.J.Strawberry – 32:8. Nors kėlinio pabaigoje svečiai nežymiai priartėjo, po pirmųjų dešimties minučių „Lietuvos rytas“ triuškino varžovus rezultatu 34:13.

Antrojo kėlinio pradžioje Palangos komandai pavyko šiek tiek stabilizuoti atsilikimą, tačiau įpusėjus ketvirčiui skirtumas ir toliau buvo triuškinantis – 50:29. Vilniečiai nesunkiai rinko taškus tiek metimais iš po krepšio, tiek tiksliais tritaškiais, tačiau ir svečiai puolime rungtyniavo vis geriau. Būtent sėkmingo puolimo dėka „Naglio“ komanda paskutinę minutę pelnė keturis taškus be atsako, o vilniečių fanų nuotaikas pagyvino tritaškį paskutinę sekundę pataikęs Artūras Jomantas – 59:40.

Trečiąjį ketvirtį septyniais taškais be atsako pradėjo „Lietuvos ryto“ krepšininkai, kurių persvara šoktelėjo iki 26 taškų – 66:40. Patikimai gynęsi vilniečiai per šešias minutes į savo krepšį praleido vos du taškus, o po D.J.Strawberry tritaškio skirtumas viršijo trisdešimties taškų ribą – 73:42. Ketvirčio pabaigoje aikštelėje prasirodė riešo traumą išsigydęs Ž.Kelys, o S.Jasaičio tikslių atakų serija kėlinio pabaigoje leido „Lietuvos rytui“ prieš paskutinį kėlinį turėti didžiulę persvarą – 85:51.

Paskutinės dešimt minučių šiose rungtynėse jau tebuvo formalumas. Sostinės klubas viso ketvirčio metu išlaikė triuškinančią persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 102:69.

„Lietuvos ryto“ gretose debiutavęs D.J.Strawberry per 14 minučių surinko 9 (dvitaškiai 3/6, tritaškiai 1/1) taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo varžovo metimą, 2 sykius suklydo bei kartą pažeidė taisykles.

„Lietuvos rytas“: B.Newley 15, J.Valančiūnas 14 (8 atk. kam.), S.Jasaitis (6 atk. kam.) ir A.Jomantas – po 11, Kh.El–Aminas (7 rez. perd.), S.Buterlevičius ir K.Bajramovičius – po 10, D.J.Strawberry 9, C.Nalga 6, K.Petrukonis 4, S.Babrauskas 2.

„Naglis“: L.Mikalauskas 14 (6 atk. kam.), M.Mockevičius 12, R.Danys ir C.Lowe'as – po 11, R.Varanauskas 8, M.Reminas 6, V.Petkus 5, V.Buzas 2.