2014 05 04

LKL: „Lietuvos rytas“ pažemino „Nevėžį“ ir pateko į pusfinalį, kur susitiks su „Žalgiriu“

Sekmadienį antrosiose dienos LKL lygos rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ klubas dar kartą nugalėjo Kėdainių „Nevėžį“, laimėjo ketvirfinalio seriją 2:0 ir pateko į pusfinalį.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kėdainių „Nevėžis“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 69:93 (19:20, 10:27, 21:27, 19:19)

Pirmosios rungtynės Vilniuje baigėsi Dainiaus Adomaičio auklėtinių pergale 104:46.

Susitikimo pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis – 2:2. Varžovų ekipoje grėsmę vilniečių gynybai pradėjo kelti T.Jogėla, tačiau J.Palaciosas ir D.Songaila atsakė metimais iš po krepšio – 8:6 (3 min.). M.Gecevičius smeigė tritaškį, bet „Nevėžio“ klubas pirmavo (13:16, 7 min.). A.Kavaliauskas pataikė iš vidutinio nuotolio ir po pirmojo kėlinio svečiai turėjo minimalią persvarą – 20:19.

„Lietuvos rytas“ galingai pradėjo antrąjį ketvirtį ir laimėjo atkarpą 9:0 (29:19, 12 min.). Vilniečiai neketino sustoti – S.Babrauskas pelnė septintąjį tašką iš eilės, R.Seibutis dėjimu baigė ataką ir šeimininkai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės (34:19, 14 min.). Aikštėje pasirodė ir traumą išsigydęs puolėjas S.Jelovacas, kuris iš karto pasižymėjo puolime – 38:21. Po dviejų kėlinių užtikrintai pirmavo „Lietuvos rytas“ – 47:29.

Po pertraukos sostinės komanda toliau krovėsi pranašumą – 74:42. „Nevėžio“ gynėjas Š.Kulevičius bandė švelninti skirtumą (74:50, 30 min.).

Paskutinio ketvirčio pradžioje D.Adomaitis suteikė galimybę pasireikšti ir jaunajam Edvinui Šeškui, kuris pakeitė R.Seibutį.

„Lietuvos ryto“ ekipa užtikrintai įveikė varžovus 93:69 ir kitame etape susitiks su Kauno „Žalgirio“ klubu. Pirmasis pusfinalio serijos iki dviejų pergalių mačas bus sužaistas gegužės 9 dieną „Siemens“ arenoje.

„Lietuvos rytas“: Juanas Palaciosas (9/11 dvit.) 19, Steponas Babrauskas 15, Darius Songaila ir Stevenas Jelovacas (8 atk. kam.) po 14, Renaldas Seibutis 8 taškai.

„Nevėžis“: Šarūnas Kulevičius (4/8 trit.) 20, Gintaras Leonavičius 16, Povilas Butkevičius 13, Tauras Jogėla 8 taškai.