2014 11 30

LKL: „Lietuvos rytas“ sutriuškino „Lietkabelį“ ir tapo lyderiu

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (12/2) krepšininkai po eilinės pergalės tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderiais. Vilniečiai šeštadienį namuose 90:61 (23:11, 25:14, 24:20, 18:16) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šeimininkai rungtynes pradėjo „sausa“ atkarpa 10:0. Nors Panevėžio krepšininkai netrukus atsibudo ir buvo beveik paviję „Lietuvos rytą“ (9:13), tačiau pirmąjį ketvirtį vilniečiai baigė geriau. Likus žaisti dvi minutes M.Mooseris įmetė tritaškį, o paskutiniu penkis taškus pelnė A.Valeika – 23:11.

Sužaidus 20 minučių vilniečių pergalė jau mažai kam kėlė abejonių – 48:25.

Antrojo ketvirčio pradžioje žaidimas klostėsi apylygiai ir sužaidus 4 minutes Dainiaus Šalengos tritaškis sumažino skirtumą iki vienženklio – 21:29. Vis dėlto, vilniečiai tada spurtavo 9:0, o ketvirtį baigė įmesdami 19 taškų, į kuriuos „Lietkabelis“ atsakė tik 4 Evaldo Žabo įmestais taškais. Sužaidus 20 minučių vilniečių pergalė jau mažai kam kėlė abejonių – 48:25.

Trečiojo ketvirčio pradžioje svečiai dar pabandė priešintis (51:29), tačiau įpusėjus kėlinukui „Lietuvos rytas“ varžovus jau daužė be gailesčio – 59:29; 63:33; 67:33. Ketvirčio pabaigoje „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 12:5 ir šiek tiek sumažino atsilikimą – 45:72.

Per paskutinį ketvirtį jau niekas nebepasikeitė ir „Lietuvos rytas“ šventė lengvą pergalę.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas (6/8 dvit., 8 atk. kam.) 16, T.Leslie 14, A.Kavaliauskas (6/6 dvit.) 12, A.Valeika 11.

„Lietkabelis“: D.Šalenga (3/9 trit.) 15, I.Neliubovas 10, N.Dahlmanas ir Ž.Jonušas po 8.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):