2009 12 20

LKL lyderiu tapęs „Lietuvos rytas“ turėjo vargo Šiauliuose (nuotraukos, komentaras)

Devintąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo ir vienvaldžiu čempionato lyderiu tapo nugalėtojo titulą ginantis Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai 87:77 (25:24, 20:20, 19:12, 23:21) palaužė „Šiaulių“ krepšininkus.
„Lietuvos rytas“ svečiuose palaužė „Šiaulius“
„Lietuvos rytas“ svečiuose palaužė „Šiaulius“ / Mindaugo Kašalyno nuotr.

„Šiaulių“ komandos sąskaitoje liko aštuonios pergalės.

Pirmajame ketvirtyje besikeičianti komanda keitėsi net dešimt kartų, o šešis kartus rezultatas buvo lygus.

Pirmieji apčiuopiamą persvarą įgijo aikštės šeimininkai. Antano Sireikos auklėtiniai antrojo kėlinio viduryje spurtavo 13:6 bei pasiekė 7 taškų pranašumą – 40:33.

Tačiau likusią kėlinio dalį sostinės komanda laimėjo 12:4 bei ilsėtis išėjo pirmaudami rezultatu 45:44.

Iškart po didžiosios pertraukos po tritaškį pataikė Martynas Gecevičius bei Bojanas Popovičius, dar du taškus pridėjo Milko Bjelica ir „Lietuvos rytas“ nutolo – 53:44.

Ketvirtajame kėlinyje šiauliečiams kelis kartus buvo pavykę priartėti iki 6 taškų (65:71, 69:75), tačiau Vilniaus klubas sugebėjo išsaugoti persvarą ir iškovoti pergalę.

„Lietuvos rytas“: Milko Bjelica 20 (5 kld.), Bojanas Popovičius 19, Martynas Gecevičius 18, Artūras Jomantas 11.

„Šiauliai“: Mindaugas Kuzminskas 23, Derrickas Low 14 (8 rez. perd.), Deivydas Gailius 13, Mindaugas Žukauskas 9.

Rimo Kurtinaičio (Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyr. treneris) komentaras:

„Bojanas yra mūsų komandos siela, tad rungtynių pradžioje jam gavus tris asmenines pražangas atsirado daugiau problemų. Reikia kautis visas 40 minučių, mes taip ir darėme bei dėsningai nukeliavome iki pergalės. Su teisėjais problemų neturiu, jie dirba savo darbą, o aš savo. Aš labiau buvau nepatenkintas kai kurių mūsų žaidėjų žaidimu. Daugiausia aukštaūgių Borovnjako ir Bayneso, tačiau tai yra normalu, nes negali visada būti patenkintas visais žaidėjais.

Per pertrauką vyrams pasakiau, kad jeigu jie ruošiasi žaisdami puse jėgų laimėti prieš „Šiaulius“, tai čia nėra ta komanda, kurią galima taip įveikti ir jie turi susikaupti. Pirmas kėlinys buvo baisus, nes leidome po savo krepšiu atkovoti 6 kamuolius ir suklydome 8 kartus. Tai rodo nesusikaupimą ir per pertrauką tai vyrams ir pasakiau. Po pertraukos surengėme spurtą 8:0, o tai leido jaustis ramiau. Jie buvo kelis kartus priartėję iki 6 taškų, tačiau mūsų persvara vienu metu siekė 13 taškų.

Donatas Zavackas šiuo metu gydosi kojos traumą ir mums bus reikalingas sausio šeštą dieną rungtynėse su Belgrado „Partizan“. Norime, kad jis būtų visiškai sveikas, tad nusprendėme jį pataupyti, nes tos rungtynės bus labai svarbios“.