2014 10 09

LKL: Kauno „Žalgiris“ vargais negalais įveikė Alytaus „Dzūkiją“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išliejo daug prakaito Alytuje, bet galiausiai palaužė varžovų pasipriešinimą. Ketvirtadienį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime žalgiriečiai nugalėjo „Dzūkijos“ komandą 81:76 (24:19, 15:15, 17:21, 25:21). Tai buvo ketvirtoji Kauno ekipos pergalė per penkerias LKL rungtynes.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Aliaus Koroliovo nuotr.

Alytaus „Dzūkija“ – Kauno „Žalgiris“ 76:81 (19:24, 15:15, 21:17, 21:25)

Alytiškiai pagirtinai kovojo su praėjusio sezono čempionais. Ypač sėkmingai trečiąjį kėlinį sužaidę šeimininkai rimtai kabinosi į pergalę, tačiau žalgiriečiai užsitikrino ketvirtąją pergalę.

Kauniečius į priekį vedė debiutines rungtynes sužaidęs legionierius J. Andersonas, kuris surinko 18 taškų ir atkovojo septynis kamuolius. L. Lekavičius taip pat surinko 18 taškų.

Alytiškiams M. Dixonas surinko 16 taškų, V. Dilys – 14-a.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja visas šešias pergales iškovojęs LKL vicečempionas Klaipėdos „Neptūnas“ ir visas penkerias rungtynes laimėjęs praėjusio sezono bronzos medalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 18, J.Andersonas 18 (6/10 dvit., 7 atk. kam., 3 per. kam.), V.Kariniauskas 9 (3 rez. perd.), P.Jankūnas 9, A.Milaknis 9, D.Songaila 6 (2 per. kam.), A.Gudaitis 5, E.Ulanovas 5 (6 atk. kam.), S.Vene 2, V.Lipkevičius 0, R.Javtokas 0, T.Dimša 0.

„Dzūkija“: M.Dixonas 16 (4 rez. perd.), V.Dilys 14 (5 atk. kam.), M.Paliukėnas 9 (7 atk. kam., 6 rez. perd., 2 per. kam.).

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

Rungtynės:

Mačo pradžia sėkmingesnė buvo „Dzūkijos“ krepšininkams, kurie pelnė šešis taškus be atsako – 0:6. Ilgai džiūgauti alytiškiai negalėjo – kauniečių tylą tolimu metimu nutraukė Paulius Jankūnas, iš toli pasižymėjo ir Artūras Milaknis, o čempionate debiutuojantis Jamesas Andersonas surinko penkis taškus – 13:10. Po du taškus pridėjo Vaidas Kariniauskas bei Edgaras Ulanovas, privertę pirmosios minutės pertraukėlės prašyti varžovų trenerių štabą (17:12). Po keitimo pasirodę Darius Songaila ir Lukas Lekavičius taipogi atidarė savo taškų sąskaitas, pastarasis dar realizavo ketvirtąjį „Žalgirio“ tritaškį ir po pirmojo kėlinio žalgiriečiai turėjo penkių taškų atsargą – 24:19.

Lietuvos čempionai stengėsi nebekartoti pirmojo kėlinio klaidų ir antrojo ketvirčio pradžioje demonstravo solidų žaidimą. Po atkovoto kamuolio puolime Edgaras Ulanovas pelnė du taškus su pražanga, D.Songaila iškišo perdavimą Artūrui Gudaičiui, o šis ataką užbaigė triuškinančiu dėjimu – 29:19. Atotrūkis didėjo po tolimų svečių metimų – pernelyg nesižvalgę tritaškius įskraidino J.Andersonas bei A.Milaknis – 35:21. Tiesa, Alytaus ekipos tai nesutrikdė ir deficitas sumažėjo perpus (35:28). Iš vidutinio nuotolio pataikė J.Andersonas, baudos metimus įmetė L.Lekavičius, tačiau iki didžiosios pertraukos pavojingai nutolti kauniečiams nepavyko – 39:34.

Trečiąjį ketvirtį sėkmingu metimu iš arti pradėjo rezultatyviausias „Žalgirio“ žaidėjas J.Andersonas, baudų metimus realizavo V.Kariniauskas, tačiau chaotišku žaidimu pasinaudoję alytiškiai pavojingai artėjo – 43:42. Po Gintaro Krapiko minutės pertraukėlės L.Lekavičius atliko tikslų metimą viena ranka, baudos metimus pridėjo A.Gudaitis, o J.Andersonas surengė sėkmingą reidą arčiau krepšio – 49:45. Šaltakraujiškai iš trijų taškų zonos metė L.Lekavičius, Siimas-Sanderis Vene baudų metimais atidarė savo taškų kraitį (54:50). Per likusį laiką kauniečiai taškus rinko baudomis, o įvairiapusiškesnį žaidimą pademonstravę šeimininkai „Žalgiriui“ paliko minimalų pranašumą – 56:55.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo tolimu „Dzūkijos“ metimu, tačiau tuomet sekė trys sėkmingos „Žalgirio“ atakos. Dvitaškį įmetė P.Jankūnas, laisvą po krepšiu likusį J.Andersoną pastebėjo D.Songaila, o iš toli mesdamas neklydo V.Kariniauskas – 63:58. Tritaškį pridėjus A.Milakniui, V.Kariniauskas atliko sėkmingą prasiveržimą ir padidino pranašumą iki 8 taškų (68:60). D.Songaila surinko keturis taškus, bet kovingai nusiteikę šeimininkai pernelyg nutolti kauniečiams neleido – 72:66. Lūžis įvyko po nesustabdomų J.Andersono ir P.Jankūno prasiveržimų – 76:66. Alytiškiai gelbėtis bandė greitais metimais bei pražangomis, tačiau penkis baudų metimus realizavęs L.Lekavičius įtvirtino žalgiriečių pergalę rezultatu – 81:76.