2014 10 26 /18:30

LKL nepralaimėjusių neliko: „Lietuvos rytas“ Klaipėdoje 73:65 įveikė „Neptūną“

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) neliko nė vienos komandos, kuri nebūtų pralaimėjusi. Sekmadienį iki šiol be nesėkmių žygiavęs Klaipėdos „Neptūnas“ savo žiūrovų akivaizdoje patyrė pirmąjį pralaimėjimą: LKL vicečempionus palaužė „Lietuvos rytas“ 73:65 (24:18, 9:8, 18:14, 22:25) ir įsirašė septintąją pergalę pirmenybėse. Tokį patį rezultatą savo sąskaitoje turi ir „Neptūnas“ bei Kauno „Žalgiris“. Tad LKL čempionate – trivaldystė.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“
„Lietuvos rytas“ kovoja su "Neptūnu" / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa rimtai pasirengė dvikovai su Lietuvos krepšinio lygos lyderiu Klaipėdos „Neptūno“ klubu. „Svarbiausia, neleisti varžovams naudotis savo ginklu – tritaškiais. Ir nusiteikimas bei sėkmė – tai lems rungtynių baigtį“, – prieš pat rungtynes tikino sostinės ekipos strategas Virginijus Šeškus.

„Lietuvos ryto“ komandos lyderis buvo Gediminas Orelikas, kuris tempė klubą į priekį, vien tik per 20 minučių įmetęs 4 tritaškius iš 5. Iš viso krepšininkas įmetė 21 tašką.

Ir jo vedamos komandos krepšininkai vykdė visus stratego sumanymus: vilniečiai ne tik pakiliai žaidė, tačiau ir neleido įsismaginti „Neptūno“ snaiperiams – jie per pirmuosius du kėlinius nepataikė nė vieno iš aštuonių mestų tritaškių. Per visą mačą uostamiesčio atstovai įsūdė tik 6 tritaškius iš 22.

LKL bronzos medalių laimėtojai „Lietuvos ryto“ krepšininkai sekmadienį jau nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį prieš LKL vicečempionus „Neptūno“ žaidėjus 5:0 ir visą laiką pirmavo 3-6 taškų skirtumu. Nė karto šeimininkams taip ir nepasisekė bent išlyginti rezultatą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje vilniečiai pirmavo net 22:12, bet skirtumas sumažėjo. Baigiantis antrajam kėliniui „Lietuvos rytas“ susikrovė 7 taškų persvarą – 33:26.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai pateko į gilią duobę – po A.Kavaliausko, M.Gecevičiaus dvitaškių bei G.Oreliko eilinio tritaškio vilniečiai pabėgo 14 taškų skirtumu – 40:26.

Nors klaipėdiečiai dar bandė mažinti skirtumą, tai jiems daryti sekėsi itin sunkiai – tik trečiojo kėlinio viduryje D.Gailius atidarė „Neptūno“ tritaškių sąskaitą. Po trisdešimties minučių kovos šeimininkai buvo atsilikę 40:51.

„Neptūnas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje ėmėsi spurto ir sumažino atsilikimą iki 45:53, tačiau vilniečiai ir vėl susigrąžino reikiamą pranašumą – 59:45, 61:47.

Tiesa, „Neptūnas“ nenuleido rankų ir priešpaskutinę minutę sumažino taškų prarają iki 63:69. Bet lemiamu momentu klaipėdiečiai padarė dvi klaidas ir „Lietuvos rytas“ ramiai pergalingai užbaigė mačą.

„Lietuvos rytas“: G.Orelikas 21 (6/9 trit.), A.Valeika 14, T.Leslie 11, M.Gecevičius 9 (5 rez. perd.), A.Juškevičius 7, A.Kavaliauskas 5, M.Lukauskis 4, P.Dambrauskas 2, B.Baronas, K.Natiažka ir M.Moseris taškų neįmetė.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas 11, D.Zavackas 10, E.Dimša 9, A.Butkevičius ir M.Mažeika – po 8, V.Vasylius 7, J.Sinica 5, S.Galdikas 4, D.Gailius 3 (5 atk. kam.), M.Shakuras taškų neįmetė.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

11.„Mažeikiai“ 8 0 8 545:679

Į atkrintamąsias LKL varžybas pateks aštuonios geriausios komandos.

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 65:73 (18:24, 8:9, 14:18, 25:22).

10 min. „Lietuvos rytas“ nesugebėjo įmesti, tačiau atakuodami „Neptūno“ žaidėjai suklydo ir, likus kovoti 38 sek., M.Lukauskis padidino skirtumą iki 71:63.

9 min. „Neptūnas“ dar bandė kabintis į atlapus svečiams – po A.Butkevičiaus baudos metimų „Lietuvos rytas“ pirmavo 69:63.

8 min. „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki 59:67.

7 min. V.Vasylius įmetė tritaškį, A.Kavaliauskas gavo penktąją baudą – 67:57 pirmavo vilniečiai.

5 min. Į M.Gecevičiaus du taškus M.Girdžiūnas atsakė tritaškiu – 63:50.

4 min. A.Valeika prisidėjo dvitaškiu – 61:47.

3 min. „Lietuvos rytas“ po A.Juškevičiaus dvitaškio ir vėl atstatė dviženklę persvarą – 57:45.

2 min. Po D.Zavacko metimo skirtumas sumažėjo iki 43:51, 45:53 ir atgijo Klaipėdos ekipos viltys atgaivinti mačo intrigą.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 40:51 (18:24, 8:9, 14:18).

10 min. J.Sinica įmetė tritaškį ir sumažino atsilikimą iki 40:51.

8 min. Galingas A.Kavaliausko metimas ir „Lietuvos rytas“ ir vėl pirmauja 13 taškų skirtumu – 49:36.

6 min. A.Juškevičius atidarė savo tritaškių sąskaitą – 44:31. Tačiau E.Dimša atsakė tuo pačiu. Bet ir vėl G.Orelikas – dar vienas jo tritaškis ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 47:34.

3 min. D.Gailius galiausiai įmetė pirmąjį tritaškį „Neptūno“ ekipai, M.Mažeika pridėjo dvitaškį  ir skirtumas sumažėjo iki 31:41.

1 min. A.Kavaliauskas įmetė dvitaškį, G.Orelikas įsūdė eilinį tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmavo 38:26. Maža to – „Neptūnas“ nepataikė tritaškio, o M.Gecevičius padidino skirtumą iki 40:26.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 26:33 (18:24, 8:9).

9 min.  po T.Leslie metimo rezultatas tapo 33:26, o Klaipėdos krepšininkams nesisekė taikliai mesti.

8 min. G.Orelikas įmetė savo 14-ąjį tašką, o „Lietuvos rytas“ pirmavo 31:26.

4 min. S.Galdikas sumažino atsilikimą iki vieno tolimo metimo – 24:27. Tačiau „Neptūnas“ dar neįmetė nė vieno tritaškio metimo.

3 min. A.Juškevičius gavo nesportinę pražangą, tačiau klaipėdiečiai iš šios dėkingos situacijos maksimalaus rezultato neišspaudė: įmetė tik du taškus – 22:27.

1 min. „Neptūnas“ spurtavo ir sumažino atsilikimą iki 20:24, tačiau po T.Leslie metimo „Lietuvos rytas“ vėl pabėgo 27:20.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Lietuvos rytas“ 18:24.

10 min.  Komandos siekė labiau įmesti, nei apsiginti – vilniečiai pirmavo 24:18.

7 min. „Neptūnas“ sumažino skirtumą iki 12:17, tačiau D.Gailius atakuodamas prarado kamuolį, gavo nesportinę pražangą. Baudos metimus pataikė T.Leslie, o G.Orelikas pridėjo tritaškį – 22:12. G.Orelikas jau įmetė 4 tritaškius iš tiek pat galimų.

6 min. „Neptūnas“ sumažino atsilikimą iki 8:12, bet G.Orelikas taikliai atakavo iš toli – 8:15.

4 min. Pirmuosius taškus „Neptūnui“ nuo baudų linijos įmetė D.Zavackas, tačiau G.Orelikas atsakė tritaškiu – 10:2.

3 min. S.Galdikas nepataikė abiejų baudų, o T.Leslie padidino skirtumą iki 7:0.

2 min. „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 5:0.

„Lietuvos ryto“ starto sudėtis: G.Orelikas, M.Gecevičius, T.Leslie, A.Juškevičius, A.Kavaliauskas.

„Neptūno“ starto sudėtis: M.Mažeika, D.Gailius, S.Galdikas, M.Shakuras, D.Zavackas.

------------------

Kazio Maksvyčio vedama ekipa LKL pirmenybėse kol kas žengia pergalių keliu ir yra nugalėjęs 7 varžovus – tiesa, uostamiesčio atstovai su pagrindiniais LKL oponentais dar nekovojo. Klaipėdiečiai šiandien varžysis su sostinės atstovais, o lapkričio 2 dieną – su Kauno „Žalgiriu“.

Septynias pergales LKL pasiekę klaipėdiečiai nuo savo kelio nušlavė Pasvalio „Pieno žvaigždes“, Panevėžio „Lietkabelį“, „Prienus“, „Šiaulius“, Kėdainių „Nevėžį“, „Mažeikius“ ir Alytaus „Dzūkiją“.

Tuo tarpu Virginijaus Šeškaus vadovaujami vilniečiai per septynias dvikovas kartą patyrė pralaimėjimo skonį, namuose praėjusį sekmadienį turėję pripažinti Kauno „Žalgirio“ pranašumą. Apskritai, „Lietuvos rytas“ pateko į nesėkmių ruožą – po pralaimėjimo „Žalgiriui“, sekė ir skaudus antausis Europos lygos turnyre nuo Rumunijos čempiono.

Pastarosiose LKL pirmenybių rungtynėse „Neptūnas“ 110:84 įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą, o Vilniaus „Lietuvos rytas“ turėjo pripažinti „Žalgirio“ pranašumą 82:84.

Pagal rezultatyvumą „Neptūne“ lyderio poziciją užima Deividas Gailius, pelnantis vidutiniškai po 12,4 taško, o „Lietuvos ryte“ pirmauja Gediminas Orelikas – 14 taškų.