2011 11 18

LKL: „Neptūnas“ nuskriaudė „Rūdupį“, pirmąją pergalę iškovojo „Naglis“ (visi rezultatai)

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) penktadienio vakarą buvo žaidžiami keturi susitikimai. Antrą nesėkmę iš eilės šalies pirmenybėse patyrė praėjusio sezono bronzos medalininkai Prienų „Rūdupio“ (5 ir 2) krepšininkai.
„Neptūno“ krepšininkai iš paskutinių 8 mačų laimėjo 7-is, o vienintelį kartą suklupo prieš „Lietuvos rytą“. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Rūdupį“ nuskriaudė „Neptūnas“

Po sėkmingo debiuto šią savaitę Europos taurėje Virginijaus Šeškaus auklėtiniai išvykoje 73:80 (25:27, 13:16, 16:26, 19:11) buvo priversti pripažinti Klaipėdos „Neptūno“ (3 ir 2) pranašumą.

„Neptūnas“ jau nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį ir nuolat didesniu ar mažesniu skirtumu buvo priekyje. Ir nors antrajame kėlinyje svečiams kelis sykius buvo pavykę išlyginti rezultatą, tačiau klaipėdiečiai vėl sugebėdavo atitrūkti, o trečiojo kėlinio viduryje jų persvara jau pasiekė 14 taškų – 63:49.

Per likusį rungtynių laiką „Rūdupiui“ nieko padaryti ir nepavyko bei jie patyrė antrąją nesėkmę čempionate – 73:80.

Nugalėtojams Mantas Ruikis įmetė 19 taškų, Simas Galdikas pelnė 16 (7 atk. kam.), Evaldas Dainys (10 rez. perd.) ir Luke'as Bonneris po 10.

Pralaimėjusiems Povilas Butkevičius surinko 17 taškų, Gediminas Orelikas pridėjo 15, Aidas Viskontas (6 rez. perd.) ir Simas Buterlevičius – po 11.

„Rūdupis“ šiame mače vertėsi be čiurnos traumą patyrusio Dainiaus Šalengos, Pauliaus Ivanausko ir Armino Urbučio. Tačiau Prienų ekipoje jau debiutavo sugrįžęs Justas Sinica (21 min., 2 tšk.).

Debiutas nenusisekė ir „Neptūno“ naujokui Chrisui Lowe'ui. Amerikietis per 7 minutes taškų nepelnė. Šeimininkai taip pat žaidė be puolėjo Arinzes Onuaku.

Pirmoji „Naglio“ pergalė

Šeštąją nesėkmę LKL čempionate patyrė Vilniaus „Sakalų“ (2 ir 6) klubas, kuris namuose 65:76 (14:16, 17:13, 13:20, 21:27) nusileido Palangos „Naglio“ (1 ir 6) ekipai.

Po lygios mačo pradžios antrajame kėlinyje šeimininkams pavyko atsiplėšti ir susikrauti dviženklį pranašumą – 30:18. Tačiau svečiai netruko atsitiesti – per paskutines tris minutes „Naglis“ praleido vos tašką, o patys pelnė 11 ir dar iki didžiosios pertraukos priartėjo per metimą – 29:31.

Trečiajame ketvirtyje iniciatyvą į savo rankas perėmė „Naglis“. Palangiškiai iki dvikovos pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes turėjo 9 taškų persvarą – 56:47. Visgi vilniečiai nenuleido rankų ir atsakė spurtu 12:1 – 58:57. Netrukus „Naglis“ atsakė keliomis sėkmingomis atakomis ir persvėręs rezultatą savo naudai išsaugojo pergalę savo rankose.

„Sakalams“ Augustas Pečiukevičius pelnė 18 taškų (5 atk. kam. 4 rez. perd.), Virginijus Sirvydis – 12, Evaldas Baniulis – 10, Rolandas Matulis pridėjo 7 taškus (6 atk. kam.).

Nugalėtojams Laurynas Mikalauskas įmetė 17 taškų, Bilalas Bennas (13 atk. kam.) ir Dane'as Johnsonas (12 atk. kam.) surinko po 16 taškų.

Lygos naujokai pranoko „Juventus“

Tomo Gaidamavičiaus sugrįžimą Utenos „Juventus“ (3 ir 4) klubas nesugebėjo pažymėti pergale. Roberto Giedraičio auklėtiniai penktadienį svečiuose 54:60 (19:16, 10:11, 9:13, 16:20) nusileido Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (2 ir 4) ekipai ir patyrė ketvirtąją nesėkmę per septynis susitikimus.

„Pieno žvaigždės“ atitrūko tik mačo pabaigoje, kai 5pusėjus ketvirtajam kėliniui Darrickas Leonardas pataikė du tritaškius iš eilės (48:41). Nors T.Gaidamavičiaus tritaškis ir Gedimino Maceinos prasiveržimas buvo atgaivinę svečių viltis (46:48), išsigelbėti Utenos klubui nepavyko.

„Juventus“ ekipai po 12 taškų pelnė T.Gaidamavičius, Žydrūnas Urbonas ir Gediminas Maceina, 9 – Darius Pakamanis (13 atk. kam.), po 4 – Vaidotas Volkus ir Arūnas Vasiliauskas (tritaškiai 0/4), 1 – Žygimantas Šeštokas.

Pasvalio gretose išsiskyrė Darickas Leonardas (14 tšk.), Eimantas Bendžius (9 tšk.) bei Letoy'us Noblesas (8 tšk.).

„Baltai“ laimėjo po pratęsimo

Dar atkaklesnė kova penktadienį vyko Kėdainiuose. Kauno „Baltai“ (4 ir 3) svečiuose tik po pratęsimo 79:77 (15:9, 19:24, 12:10, 19:22, 14:12) palaužė Kėdainių „Kėdainiai Triobet“ (1 ir 4) ekipos pasipriešinimą.

Likus dviems minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos „Baltai“ pirmavo prieš šeimininkus 63:51, tačiau paskutinėmis sekundėmis Tomas Černeckis pataikė dvitaškį ir „Kėdainiai Triobet“ išplėšė pratęsimą.

Per papildomą laiką komandos kovojo taškas į tašką, o viską nulėmė Vytenis Čižauskas, pataikęs dvitaškį paskutinėmis pratęsimo sekundėmis – 79:77.

„Baltai“: Šarūnas Vasiliauskas 17 (8 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 13, Siimas-Sanderis Vene 10, Mario Delašas 8 (10 atk. kam.)

„Kėdainiai Triobet“: Tomas Černeckis 16, Marius Valukonis (6 atk. kam.) ir Laimonas Kisielius (7 atk. kam.) po 12, Davidas McClure'as 10 (9 atk. kam.).