2011 10 08

LKL: pergales iškovojo „Šiauliai“, „Rūdupis“ ir „Baltai“

Antrąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojo Šiaulių „Šiauliai“ (2/0), kurie svečiuose 68:55 (17:11, 25:14, 9:13, 13:17) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (1/1).
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Antrąją pergalę įsirašė ir Prienų „Rūdupis“ (2/0), kuris svečiuose 88:80 (21:26, 15:17, 33:19, 19:18) palaužė „Kėdainiai Triobet“ (0/2) klubo pasipriešinimą.

Tuo tarpu Kauno „Baltai“ namuose įveikė Utenos „Juventus“ krepšininkus rezultatu 80:71 (22:16, 26:18, 18:21, 14:16).

„Pieno žvaigždės“ – „Šiauliai“ 55:68 (11:17, 14:25, 13:9, 17:13)

Šiauliečiai pirmavo nuo pat mačo pradžios, o po pirmojo kėlinio rezultatas jų naudai buvo 17:11. Antrajame ir trečiajame kėlinyje skirtumas tik augo, prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė 13 taškų – 51:38. Ketvirtajame kėlinyje pasvaliečiai dar bandė vytis varžovus, tačiau „Šiauliai“ atlaikė spaudimą ir iškovojo pergalę – 68:55.

„Pieno žvaigždės“ mače dvitaškius metė tik 30 proc. taiklumu, tritaškius – 21 proc., o baudas – vos 40 proc. taiklumu (12 iš 30).

„Šiauliai“: Denzelis Bowlesas 13 (7 atk. kam.), Mindaugas Žukauskas ir Valdas Vasylius (11 atk. kam.) po 11, Arvydas Šikšnius 9 (6 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Leroy'us Noblesas 17, Lukas Brazdauskis 15, Darius Griškėnas 6.

„Kėdainiai Triobet“ – „Rūdupis“ 80:88 (26:21, 17:15, 19:33, 18:19)

Ketvirtajame kėlinyje šeimininkai dar buvo priartėję iki varžovų (72:77), tačiau „Rūdupis“ lemiamu mačo momentu sužaidė patikimai ir iškovojo pergalę.

Nugalėtojams Gediminas Orelikas surinko 19 taškų, Dainius Šalenga pridėjo 15, Gintaras Kadžiulis (6 rez. perd.) ir Povilas Butkevičius(9 atk. kam.) – po 13

Pralaimėjusiems Tomas Černeckis įmetė 19 taškų, Aurimo Adomaičio sąskaitoje 15, Davido McClure'o – 12 taškų.

„Baltai“ – „Juventus“ 80:71 (22:16, 26:18, 18:21, 14:16)

Nesėkmę „Juventus“ komandai dar labiau apkartino antrajame kėlinyje Tautvydo Šležo patirta čiurnos trauma. Krepšininkas aikštelę paliko tik padedamas komandos draugų, – rašo utenos juventus.lt.

Svečiai aikštelėje dominavo tik pirmojo kėlinio pradžioje, kai po Arūno Vasiliausko ir Gedimino Maceinos metimų įgijo septynių taškų pranašumą – 10:3. Visgi „Baltų“ klubas netruko atstatyti pusiausvyrą (10:10), o po pirmojo kėlinio jau buvo priekyje – 22:16.
Po Mariaus Pociukonio prasiveržimo antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes kauniečiai ir toliau turėjo šešių taškų pranašumą (36:30), tačiau netrukus aikštės šeimininkai spurtavo 10:0 ir „Juventus“ deficitas pasiekė šešiolikos taškų ribą – 30:46.

Po didžiosios pertraukos „Juventus“ komandai buvo pavykę sumažinti deficitą iki aštuonių taškų (55:63), tačiau Siim-Sander Vene, Šarūno Vasiliausko ir Žygimanto Janavičiaus tritaškiai neleido uteniškiams pasiekti teigiamo rezultato.

„Juventus“ komandai 13 taškų surinko Karolis Petrukonis (9 atk. kam.), 12 – Darius Pakamanis, po 11 – Žydrūnas Urbonas (7 atk. kam.) ir Vaidotas Volkus (5 atk. kam., 5 rez. perd.). Kauniečių komandoje išsiskyrė Vaidas Čepukaitis (14 tšk.), Mario Delešas (13 tšk., 6 atk. kam.) bei Siim-Sander Vene (11 tšk.).