2014 02 07

LKL pirmenybėse „Lietuvos rytas“ po dramatiškos kovos palaužė „Nevėžį“

Vilniaus „Lietuvos rytas“ Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) įsirašė dešimtąją pergalę iš tiek pat galimų, po dramatiškos kovos namuose 67:64 (13:21, 12:8, 15:18, 27:17) palaužęs Kėdainių „Nevėžį“.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pradžioje aktyviai rungtyniavę vilniečiai pabėgo į priekį 5:0, tačiau vėliau sustojo. „Nevėžis“ perėmė iniciatyvą ir pradėjo dominuoti bei susikrovė rimtą persvarą – 19:9. Vis dėlto, antroje kėlinio dalyje „Lietuvos rytas“ atsibudo – 13:21.

Antrąjį ketvirtį 5 taškais be atsako pradėję vilniečiai priartėjo iki 18:21, o po S.Buterlevičiaus tritaškio abiejų komandų puolimas užstrigo. Tris su puse minutės nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų, o pirmieji ledus pralaužė šeimininkai. Po G.Oreliko prasiveržimo su pražanga „Lietuvos rytas“ jau pirmavo 25:24. Tačiau per likusias 2 minutes taškų pelnyti nepavyko, o „Nevėžis“ susigrąžino nedidelį pranašumą – 29:25.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos rytas“ vėl perlaužė mačo eigą, tačiau ilgai nepirmavo. Banguotose rungtynėse svečiai vėl susigrąžino iniciatyvą – 47:40.

Lemiamo ketvirčio metu dukart iš toli pataikęs R.Seibutis leido „Lietuvos rytui“ susikrauti 4 taškų pranašumą (64:60). Likus 15 sekundžių G.Leonavičius sumažino deficitą (62:64), tačiau G.Orelikas dėjimu užbaigė ataką (67:64) ir kėdainiškiai per 5 sekundes neišsigelbėjo – A.Adomaitis nepataikė tritaškio.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (3/3 trit., 5/10 baud., 5 atk. kam., 7 rez. perd.) 24, T.Lydeka (7 atk. kam.) 15, G.Orelikas (5 per. kam.) 14, M.Gecevičius 5, D.Songaila ir S.Babrauskas po 4, Z.Dowdellas 1.

„Nevėžis“: S.Buterlevičius (5/10 trit., 5 kld.) 23, V.Ginevičius (4/8 trit.) 14, G.Leonavičius 11, T.Jogėla (5 atk. kam.) 6, P.Butkevičius (8 atk. kam., 5 kld.) 2.